🎉 10% تخفیف به مدت محدود فقط تا 10 مهر

10 علت آبریزی کولرگازی ال جی

آبریزی کولرگازی

علت ریزش آب از پنل کولر گازی ال جی

اگر برای شما هم این مشکل پیش آمده ، می دانید که در مواقع دیگر قادر به استفاده از این دستگاه نخواهیم بود زیرا در صورت آبریزی ممکن است  خسارات بسیار زیادی را برای منزل به وجود بیاورد ، مواردی از قبیل :خیس شدن و خراب شدن فرش، پوسته شدن و نمدار شدن گچ دیوار، خراب شدن کاغذ دیواری می توان اشاره کرد.

نمایندگی تعمیرات کولرگازی (ژاو سرویس) سعی دارد که شما با خواندن این مقاله نسبت به دلایلی که باعث بروز این مشکل می شوند آگاهی لازم را داشته باشید. این مشکل میتواند دستگاه، ساختمان و وسایلی که در اطراف آن وجود دارد را نیز دچار خرابی کند قبل از بررسی علت آبریزی کولر گازی و داکت اسپیلت لازم است در مورد نحوه کاهش رطوبت هوا در كولر گازي توضیح مختصری داده شود تا متوجه شویم چرا از پنل آب میچکد. برای برطرف کردن آبریزش و چکه کردن یا پرتاب آب از کولر گازی میتوانید با مرکز تعمیرات کولرگازی در تهران تماس بگیرید. به دلیل اینکه بتوانید این مشکل را برطرف کنید حتما باید از خدمات تعمیرکارانی حرفه ای و متخصص که در این زمینه آشنایی و مهارت کافی دارند مشاوره بگیرید.

 [note style=”6″ icon=”yes” class=”template-style”] حتما بخوانید : هزینه تعمیرات کولرگازی و اسپیلت [/note]

علت رطوبت کولر گازی LG ناشی از چیست؟

علت ریزش آب از پنل کولر گازی ال جی چیست؟ دلیل اینکه بدانیم علت رطوبت کولرگازی الجی ناشی از چیست باید ابتدا با عملکرد سیستم کولر گازی جهت دفع آب محیط یا همان رطوبت هوا آشنا شویم کولرگازی تمامی رطوبت جمع شده روی فین‌های خنک که به مایع تبدیل‌ شده این داخل یک ناودانی ریخته شده و از طریق لوله درین یا لوله تخلیه به بیرون انتقال میدهد، حال گاهی این آب به علت یکی از دلایل زیر از مسیر اصلی خروجی خود خارج می شود و از پنل سرریز خواهد کرد که به اصطلاح گفته می شود دستگاه دچار ابریزی شده است و به تعمیر کولر گازی الجی LG لازم است .

گاز کولرگازی ال جی یا همان مبردهای که در کولر گازی نقش ایجاد سرما را دارند در حالت اولیه از نوع  گاز می باشند هنگامی که کولر گازی شروع به کار کردن میکند این گاز وارد لوله اواپراتور می شود و از حالت گاز به مایع تبدیل خواهد شد که این تغییر باعث سر و خنک شدن لوله های شبکه اواپراتور می شود به طوری که تا دمای صفر درجه هم میرسد.

حال چون دمای اتاق گرم و تقریبا ۲۵ تا ۳۰ درجه است فین ها یا کویل ها رطوبت هوا را از محیط جمع کرده و به‌ صورت آب از خود خارج می‌کند و با توجه به نحوه تنظیمات آن می‌توانید این کار را به حداقل یا حداکثر برساند.

دلایل آبریزی کولر گازی چیست؟

 1. علت آبریزی کولر گازی :تعمیر و نگهداری ضعیف میباشد

هر نوع لوازم خانگی دیگر نیز ممکن است بعد از مدتی دچار خرابی قطعات شود ، لوله تخلیه دستگاه کولرگازی الجی LG نیزمانند دیگر لوازم خانگی به نگهداری مناسب و به موقع نیاز دارد. همچنین کارکرد درست سیم پیچ تبخیر کننده و عدم زنگ زدگی آن را چک کنید. اگر تعمیر و نگهداری به طور مرتب انجام نشود، ممکن است مشکلاتی دائما اتفاق بیفتد گه یکی از این مشکلات آبریزی می باشد.

 

KOLERGAZI

 

 1. علت آبریزی کولر گازی : بسته شدن خروجی سینی تخلیه آب یا ناودانی کولرگازی

خروجی سینی تخلیه آب که با نام  ناودانی کولر شناخته شده است دقیقا همان جایی است که آب حاصل از رطوبت کولر گازی در آن جمع شده و سپس به کمک لوله هایی به سمت بیرون هدایت خواهد شد. دلایل زیادی باعث بسته شدن این خروجی خواهند شد که کوچکترین دلیل بسته شدن خروجی سینی تخلیه میتوان به گرد و خاک حاوی لجن و پرزهای فرش اشاره کرد. هنگامی که این مسیر مسدود می شود آب از مسیر خود خارج شده و در نهایت باعث آبریزی کولر گازی یا چکه کردن آب از کولر گازی خواهد شد، به طور کلی می توان گفت  پمپ در زیر سیم پیچ خنک کننده قرار دارد. عملکرد آن به این صورت است که آب را به طور کامل تخلیه کند تا از نشت آن جلوگیری شود. هنگامی که آب درپمپ به دلیل تجمع گرد و غبار خراب شده باشد، باعث ریزش آب از اسپیلت میشود. یک نشانه واضح آن این است که پمپ اسپیلت به درستی کار نمیکند و باید آن را تعویض کنید.

مشاهده  فروش قطعات جاروبرقی ال جی

 [note style=”6″ icon=”yes” class=”template-style”] حتما بخوانید : تعمیرات کولرگازی و اسپیلت [/note]

نحوه باز کردن پنل داخلی کولر گازی

مرحله اول : در این مرحله ابتدا خارها یا دکمه های زیرین پنل را باز کنید و پنل داخلی کولر گازی را از پایین به‌ صورت ۷۰ درجه به سمت بالا بلند کنید و با استفاده از یک انبردست یا کاسه یا هر وسیله دیگری که اهرم میکنید، آن را ثابت نگه‌ داشته و کاری را که می‌خواهید روی لوله تخلیه انجام دهید را انجام داده و آن را به حالت اولیه برگردانید باید توچه داشت که بلند کردن بیش‌ از حد پنل باعث شکسته شدن گیره بالای آن و افتادن پنل خواهد شد ، به همین دلیل نباید بیش از حد آن را بلند کرد .

حالت دوم :د رحالت دوم با باز کردن قاب جلویی پنل داخلی به زیر آن دسترسی پیدا کنید  البته در بسیاری از کولرها فقط با این روش قادر به دیدن و سرویس لوله تخلیه هستید در باز کردن و بستن قاب پنل داخلی بسیار دقت شود زیرا در صورت شکسته شدن خارهای قاب پنل داخلی در هنگام کار صدای بلندی تولید و مشکل چند برابر خواهد شد.

KOLERGAZI2

 

 1. علت آبریزی کولر گازی : کمبود گاز کولرگازی

اندازه گاز موجود در کولرگازی تاثیرمستقیم در سیکل کولرگازی دارد و اگر میزان آن از استاندارد درنظر گرفته شده کمتر باشد عملکرد آن را مختل و باعث یخ زدن کمپرسور خواهد شد که موجب خاموشی کولرگازی میشود، به عقیده بسیاری از کارشناسان این دو مسئله رابطه مستقیمی را با یکدیگر به وجود آورده اند به همین دلیل در صورتی که گاز موجود در کولرگازی الجی از استاندارد لازم کمتر باشد میتواند بر روی کل عملکرد سیستم تاثیر بگذارد و عملکرد آن را مختل کند و در نهایت باعث یخ زدن کمپرسور و در نتیجه خاموش شدن کولرگازی شما شود.

 1. علت آبریزی کولر گازی : شکستن سینی یا قاب ناودانی

یکی از علت ریزش آب از پنل کولر گازی ال جی شکستن سینی یا قاب ناودانی ست. این مورد یکی دیگر از دلایلی است که باعث می شود کولرگازی الجی LG دچار آبریزی شود. در واقع این مشکل زمانی به وجود می آید که آب به صورت قطره ای از جلو کولر سرازیر می شود و شکستگی سینی کولرگازی را فراهم می کند. از دیگر دلایلی که باعث بروز این مشکل می شود میتوان به عدم نصب صحیح پنل یا بالانس نبودن فن بلور داخلی اشاره کرد که پس از گذشت مدتی لرزش پنل داخلی را به همراه دارد که عدم توجه به آن باعث شکستگی خواهد شد.

 

چگونه شکستن سینی ناودانی را تشخیص دهیم؟

از راه‌های تشخیص شکستگی سینی ناودانی کولرگازی ال جی LG این است که یک ترک بسیار ریز بالای قاب که فن بلور در آن قرار دارد مشاهده خواهد شد و بعد از مدتی به دلیل اینکه آب از آن ترک خارج می‌شود و این آب معمولاً تمیز نیست این ترک سیاه می شود و کاملاً قابل‌ دیدن است و مانند یک خط سیاه روی قاب سفید پنل خودنمایی خواهد کرد.

 1. علت آبریزی کولر گازی : فیلتر هوای مسدود شده

یکی از دلایل متداول برای نشت آب، مسدود یا خراب شدن فیلترها می باشد. زمانی که فیلتر هوا مسدود باشد، جریان هوا از طریق سیستم مهار خواهد شد. این امر منجر به یخ زدگی رطوبت موجود در هوا شده و وقتی دستگاه خاموش شود یا دمای هوا کم می شود، یخ های تشکیل شده در فیلتر شروع به ذوب شدن میکنند و آبریزی اتفاق خواهد افتاد.

 1. علت آبریزی کولر گازی : عدم قرار گرفتن لوله درین در جای مناسب خود.

عدم قرار گرفتن لوله درین در جای مناسب خود از دلایلی که باعث سرریز شدن آب از کولر گازی خواهد شد که در چنین وضعیتی باید اقدام به باز کردن و تعمیر کولر گازی کرد. شایع ترین دلیلی که باعث بروز این مشکل می شود عبارت است از:

 • عدم رعایت شیب شلنگ تخلیه: شلنگ تخلیه (درین) باید دارای شیب ملایمی برای تخلیه باشد در صورتی که این شیب به هر دلیلی رعایت نشود به مرور زمان دچار مشکل خواهد شد.
 • تا خوردن: اگر لوله درین دچار تاخوردگی شود.
 • جمع شدن آب در سطح: اگر آب خروجی از اسپیلت را در ظرفی جمع می‌کنید اگر آب داخل ظرف به لبه شیلنگ برسد آب داخل شیلنگ دیگر قادر به‌ اضافه شدن به ظرف نبوده و به داخل کولرگازی بر میگردد.
 • مسدود شدن لوله درین: اگر لجن، یا گرد و خاک باعث بسته شدن این لوله شود.
مشاهده  تفاوت مایکروویو با ماکروفر

KOLERGAZI3

 

 1. علت آبریزی کولر گازی : کثیفی سیم پیچ کندانسور

کندانسور کولرگازی در خارج از خانه قرار دارد. این یونیت شامل سیم پیچ کندانسور، کمپرسور و موتور دمنده (کمپرسور) است. از آنجا که این واحد در بیرون قرار دارد، احتمال بیشتر برای جمع شدن زباله ها و خاک ها را داشته و موجب انسداد میگردد. این میتواند موجب تجمع آب در اسپیلت و آبریزی کولر گازی شود.

 1. علت ریزش آب از پنل کولر گازی ال جی : عدم عایق بودن لوله های کولر گازی

عدم عایق بودن لوله های کولر گازی مهمترین و شایع ترین علت آبریزی کولر گازی می باشد، به طور کلی می توان گفت عایق نبودن لوله های مخصوص آن بخصوص در نواحی لوله های زیر یونیت داخلی ، میتواند ریزش آب را به دنبال داشته باشد. لوله کولر گازی بسیار خنک است و اگر نتوان آن را با عایق پوشاند رطوبت هوا را به خود جذب خواهد کرد و این مسئله به صورت ریزش آب به شکل قطره قطره در داخل منزل قابل مشاهده خواهد بود.

 1. علت آبریزی کولر گازی : نشت هوا

یکی از شایع ترین دلایلی است که ممکن است باعث ریزش آب از کولر گازی شود نشت هوا است. برای کارایی بهینه کولر گازی ، هوایی که به آن میرسد باید از دریچه عبور کند، اگر هوا آنطور که باید عبور نکند، هوا در حال نشت بوده و منجر به عملکرد غیراستاندارد خواهد بود.

 1. علت آبریزی کولر گازی : زنگ زدگی سینی یا قاب ناودانی

زنگ زدگی سینی یا قاب ناودانی حوضچه پنل می تواند یکی از دلایل آبریزی کولرگازی باشد. همچنین بالانس نبودن فن بلور و عدم نصب صحیح پنل هم موجب لرزش پنل داخلی می شود که به مرور زمان باعث شکستگی میشود.

تعمیر کولرگازی الجی  LG 

آبریزی کولرگازی LG را چگونه تعمیر کنیم؟

علت ریزش آب از پنل کولر گازی ال جی چیست؟ تعمیر کولرگازی LG بهتر است با کمک متخصص نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی انجام پذیرد ، توجه داشته باشید هنگام تعمیر کولر گازی LG موارد زیر بسیار موثر می باشد:

 • تمیزکردن گرد و غبار در جریان میعانات کولرگازی الجی LG
 • تمیز کردن فضای داخلی کولرگازی ال جی LG
 • پاکسازی سیم پیچ های خارجی کولرگازی الجی LG

تعمیر کولرگازی الجی LG:  تمیز کردن گرد و غبار تخلیه میعانات دز زمان آبریزی کولرگازی LG

کندانسور کولرگازی الجی LG  هوای گرم را می کشد و هوای خنک به داخل اتاق آزاد میشود. هوای گرم متراکم شده و رطوبت آن تبدیل به آب میشود. آب از طریق مخزن تخلیه میعانات و لوله میعانات واحد تخلیه میشود. همچنین در کولرگازی الجی LG عدم نگهداری منظم و تجمع خاک و گرد و غبار باعث خفگی خطوط تخلیه خواهد شد.

تعمیر کولرگازی الجی LG : تمیز کردن اواپراتور با برس در زمان آبریزی از پنل کولرگازی الجی LG

ابتدا بهتر است برای یافتن و بهبود علت ریزش آب از پنل کولر گازی ال جی بدانید که جهت تمیز کردن اواپراتور تعمیرکولرگازی الجی LG واحد تهویه را جهت اطمینان از ایمنی خاموش و قطع کنید. سپس مخزن تخلیه میعانات را در یک نقطه اشباع در زیر سیم پیچ کولرگازی الجی LG تبخیر قرار دهید. سپس بررسی کنید آب از قاب پنل کولرگازی ال جی LG سرریز شده است یا نه اگر آب از قاب پنل سرریز شده باشد باید کانال تخلیه را بررسی کنید زیرا ممکن است  کانال تخلیه کولرگازی الجی LG مسدود شده باشد .

مشاهده  نشانه های سوختن موتور جاروبرقی

تعمیر کولرگازی الجی LG :مراحل برطرف کردن گرفتگی مخزن تخلیه در زمان آبریزی کولر گازیLG

 1. دهانه تخلیه که در یونیت خارجی قرار دارد را تمیز کنید و به این ترتیب تمام زباله ها، خاک و قالب موجود در زهکشی را جدا کنید.
 2. ممانعت از بازگشت خاک به داخل زهکش کولرگازی الجی LG
 3. میتوان از پمپ مکش فشار قوی استفاده کنید. درنظر داشته باشید این پاکسازی کولرگازی الجی LG زمانبر میباشد.
 4. باید ضربات مکش را به مدت کمتر از یک دقیقه به طور مداوم ادامه داد.
 5.  میزان خاک برداشته شده را بررسی کنید و مطمئن شوید که این کار به خوبی پیش می رود.
 6.  چندین بار این عمل را انجام دهید تا جایی که هیچگونه گرد و غبار نباشد.
 7. محلول سرکه تقطیر شده را در لوله های تخلیه کولرگازی الجی LG بریزید.
 8. محلول را به مدت یک ساعت در لوله کولرگازی الجی LG نگه دارید
 9. بدین ترتیب هرگونه گرد و غبار سرسخت یا زنگ زدگی در لوله های تخلیه کولرگازی الجی LG از بین برده خواهد شد.
 10. حالا با استفاده از آب تمیز ، لوله تخلیه  کولرگازی الجی LG را به طور کامل تمیز کنید و می توانید بشویید.

تعمیر کولرگازی الجی LG :  تمیز کردن سیم پیچ داخلی و خارجی کولرگازی LG 

سیم پیچ داخلی کولرگازی الجی LG شامل اواپراتور و فن می باشد،  سیم پیچ خارجی کولرگازی الجی LG شامل سیم پیچ کندانسور می باشد. در ادامه روش تمیز کردن هر یک از این سیم پیچها شرح داده شده م یشود با ما همراه باشید:

 • تمیز کردن اواپراتور کولرگازی الجی LG
 • ایتدا کولرگازی ال جی LG را خاموش و از برق جدا کنید.
 • پنل جلوی کولرگازی LG را بردارید.
 • از دستگاه خلاء استفاده کنید، می توانید از یک برس نرم برای کار استفاده کنید.
 • باله های آلومینیومی در سیم پیچ های تبخیر کننده ( اواپراتور) بسیار نازک هستند و ممکن است هنگام انجام کار خم شوند، بنابراین بسیار مراقب باشید.
 • یکی از عواملی که علت آبریزی کولرگازی الجی LG میباشد کثیفی بیش از حد فیلترها و اواپراتور میباشد که در صورت عدم توجه به آن باید برای سرویس خود اقدام کنید.
 • تمیز کردن فن داخلی کولرگازی الجی LG

فن کولرگازی الجی LG با هدف دمیدن هوای خنک از قسمت هوایی در جهت خاص انجام می شود.

 • برای دسترسی به این قسمت، شاسی داخلی را با کمک پیچ گوشتی جدا کنید.
 • برای تمیز کردن این قسمت از یک محلول اسپری مناسب استفاده کنید. پس از پاشیدن آن، 15 دقیقه صبرکنید.
 • حالا با استفاده از آب گرم آن را کاملاً بشویید.
 • بگذارید قبل از شستشو دوباره آب آن کاملاً تخلیه شود.
 • قبل از برگرداندن آن در موقعیت مناسب اطمینان حاصل کنید که کاملاً خشک شود.
 • تمیز کردن سیم پیچ کندانسور کولرگازی الجی LG 

برای تمیز کردن سیم پیچ  کندانسور وقتی کولرگازی الجی LG آبریزی دارد :

 • کندانسور را از برق جدا کنید.
 • برای دسترسی به سیم پیچ های کندانسور، محفظه بیرونی را بشویید.
 • پس از پاک کردن آنها، از براش برای پاک کردن، کثیفی، آهک، چربی و مانند آن استفاده کنید.
 • از یک پاک کننده مناسب برای سیم پیچها استفاده کنید.
 • پس از اتمام کار، سیم پیچها را با آب معمولی بشویید.

مناسب‌ترین راه برای تخلیه آب کولرگازی الجی LG

استفاده از لوله مرکزی مناسب ترین راه برای تخلیه آب کولرگازی الجی LG می باشد. البته منظور از لوله مرکزی، لوله فاضلاب نمی باشد به دلیل اینکه بوی بد، امکان ورود بوی نامطبوع از طریق کولرگازی بسیار زیاد است، از این رو یک لوله جدا مخصوص کولرگازی کشیده میشود و آب خروجی از این طریق تخلیه می‌شود. این نکته بسیار حائز اهمیت است که لوله مرکزی تخلیه کولرگازی الجی نباید دچار گرفتگی یا انسداد باشد در این صورت مشکل و علت آبریزی کولر گازی شما برطرف نخواهد شد.

4.6/5 - (323 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات تعمیرات در سراسر تهران

واتس اپ phon تماس فوری واتس اپ درخواست آنلاین