تعمیر کولر گازی پنجره ای

تعمیر کولر گازی پنجره ای

تعمیر کولر گازی پنجره ای

یکی دیگر از انواع کولر گازی می توان کولر گازی پنجره ای را نام برد. کولر گازی پنجره ای ساده ترین نوع کولر گازی است که به صورت یک تکه می باشد. این کولر گازی سایز نسبتا کوچکی دارد. و به دلیل اینکه روی پنجره نصب می شود به آن کولر گازی پنجره ای می گویند. یکی از راه های کاهش مصرف انرژی برق کولر های گازی تعمیر و سرویس به موقع آن ها است به همین دلیل قصد داریم در این مقاله به تعمیر کولر گازی پنجره ای بپردازیم.

تعمیر کولر گازی پنجره ای

اجزا کولر گازی پنجره ای

برای نگه داری و تعمیر کولر گازی پنجره ای باید اجزای تشکیل دهنده آن را بشناسیم و بدانیم که چگونه کار می کنند. و حتما باید تمامی این اجزا در سرویس کولر گازی مورد بررسی قرار بگیرند و روغن و گاز هر بخش به اندازه کافی شارژ شود تا مشکلی برای بخش خای مختلف کولر گازی پنجره ای پیش نیاید. و نیازی به تعمیر کولر گازی پنجره ای نباشد.

 • موتور فن
 • پنل
 • اپراتور
 • کویل های برودتی
 • فن دمنده
 • کمپرسور 
 • کندانسور
 • فن پروپلر

تمامی اجزای نام برده در بالا اجزا کولر گازی پنجره ای می باشند و برای تعمیر کولر گازی پنجره ای به یک متخصص نیاز است که به کلیه بخش های کولر گازی پنجره ای آشنا باشد و بتواند آن ها را سرویس کند و به خوبی کولر را تعمیر کند.

نشانه های خراب شدن کولر گازی پنجره ای

برای تعمیر کولر گازی پنجره ای در ابتدا باید فهمید که کولر گازی پنجره ای خراب شده است یا یکی از اجزا آن به درستی کار نمی کند و همین باعث خنک نکردن کولر گازی پنجره ای می شود. کولر گازی ممکن است با افزایش عمر و در تابستان گرم و کار کردن زیاد احتیاج به تعمیر و سرویس داشته باشد. و باید پیش از آنکه از کار بیوفتد به آن رسیدگی کرد و آن را تعمیر کرد.    در زیر به نشانه های خراب شدن و احتیاج به تعمیر کولر گازی پنجره ای می پردازیم:

 • خاموش و روشن شدن کولر گازی پنجره ای به صورت خودکار
 • خنک نکردن و پخش کردن باد گرم در فضای خانه
 • بوی سوختگی از هرکدام از تجهیزات کولر گازی پنجره ای
 • خاموش شدن و روشن نشدن کولر گازی پنجره ای

تمامی این موارد نشانه خراب شدن کولر گازی و یا سوختن و از کار افتادن یکی از اجزای کولر است به همین دلیل باید به سرعت به فکر تعمیر کولر گازی پنجره ای افتاد و از خرابی بیشتر آن جلوگیری کرد.

تعمیر کولر گازی پنجره ای

دلایل نیاز به تعمیر کولر گازی پنجره ای

کولر گازی پنجره ای به دلیل مصرف بالا و نگه داری نامناسب ممکن است به مرور زمان بازدهی همیشگی را نداشته باشد. و نیاز به تعمیر کولر گازی پنجره ای باشد.

نصب بر روی پنجره: به دلیل آن که کولر گازی پنجره ای بر روی پنجره و در فضای بیرونی نصب می شود عواملی مثل سردی و گرمی هوا بر روی آن تاثیر گذار است و ممکن است آن را خراب کند. مثلا وقتی هوا سرد است ممکن است اجزای خنک کننده کولر گازی پنجره ای یخ بزنند و از کار بیوفتند. و گرمای ظاقت فرسای هوا موجب از کار افتادن فن و اجزای دیگر شود. . و اگر سایه بان بر روی آن نصب نشود ممکن است باران زیاد موجب زنگ زدگی بخش هایی از کولر گازی پنجره ای شود.

مشاهده  تعمیرات کولر گازی غرب تهران

به همین دلیل است که نیاز به تعمیر کولر گازی پنجره ای افزایش می یابد.

عیب یابی و تعمیر کولر گازی پنجره ای

در ابتدا باید با یک متخصص تعمیر کار کولر گازی پنجره ای تماس گرفت تا با عیب یابی و فهمیدن مشکل به تعمیر کولر گازی پنجره ای اقدام کند.

 • خراب شدن کمپرسور کولر گازی پنجره ای:کم بودن یا عدم وجود روغن در کمپرسور و کمبود گاز در سیستم کولر گازی پنجره ای و در معرض قرار گرفتن کولر گازی پنجره ای در معرض نور مستقیم خورشید و کم بودن ولتاژ ورودی باعث خراب شدن یکی از مهم ترین اجزای کولر می شود که باعث خوب کار نکردن کولر گازی می شود بنابراین باید به سراغ تعمیر کولر گازی پنجره ای رفت و آن را تعمیر و سرویس کرد. اگر روغن یا گاز کولر کم است باید آن را افزایش داد و برای کولر یک سایه بان ایجاد کرد و در جایی قرار داد که در معرض نور مستقیم خورشید نباشد.
 • وجود رطوبت در اجزای سرمایش کولر گازی: رطوبت سبب یخ زدگی در شیر انبساط یا لوله مویی می شود. و به دلیل به درستی کار نم کند و از کار می افتد. با تعمیر کولر گازی پنجره ای از خاموش شدن و ار کار افتادن کولر گازی خود جلوگیری کنید.
 • وجود گرمای زیاد از حد در سیلندر کمپرسور: به علت افزایش فشار در کندانسور کولر گازی پنجره ای گرمای زیادی در سیلندر کمپرسور پخش می شود و همین مورد باعث خروج باد گرم به جای باد خنک و سرد از کولر گازی پنجره ای می شود. بنابراین باید تعمیر کولر گازی پنجره ای انجام گردد تا فشار در کندانسور به حداقل برسد و کولر گازی پنجره باد خنک پخش کند.
 • فاسد شدن روغن کمپرسور کولر گازی پنجره ای: به دلیل هوا رفت در درون منبع روغن امکان دارد روغن کمپرسور فاسد شود. برای همین باید روغن کولر گازی پنجره ای سرویس شد و تعویض شود تا کولر گازی به درستی کار کند.
 • انسداد لوله مویی کولر گازی پنجره ای: بسته شدن لوله مویی کولر گازی پنجره ای سبب می شود داخل کولر سرد شود و موجب اختلال در باد ورودی و خروجی کولر گازی پنجره ای می شود و با تعمیر کولر گازی پنجره ای می توان این مشکل را حل کرد.

مهم ترین قطعات کولر گازی پنجره ای

همان طور که در بالا گفته شد کولر گازی پنجره ای از اجزایی تشکیل شده است اما مهم ترین اجزایی که در خطر آسیب هستند و اگر از کار بیوفتند در روند کار کردن کولر گازی پنجره ای اختلال ایجاد می کنند در زیر آمده است. برای تعمیر هر کدام از این قطعات حتما باید با یک تعمیر کار حرفه ای صحبت کنیم. تا بتواند از خراب تر شدن کولر گازی و قطعات مهم آن جلوگیری کند. اگر هر مشکلی در کولر گازی پنجره ای خود مشاهده کردید حتما برای تعمیر کولر گازی پنجره ای با تعمیرکاران متخصص تماس حاصل فرمایید.

 • کمپرسور کولر گازی پنجره ای
 • ترموستات کولر گازی پنجره ای
 • کندانسور کولر گازی پنجره ای
 • اوپراتور کولر گازی پنجره ای
 • لوله موئی در کولر گازی پنجره ای
مشاهده  عیب یابی کولرگازی و اسپلیت

تعمیر کولر گازی پنجره ای

سرویس کولر گازی پنجره ای

یکی از دلایل مهمی که به جز خرابی تجهیزات کولر گازی پنجره ای باعث تعمیر کولر گازی پنجره ای می شود. عقب انداختن و توجه نکردن به سرویس کولر گازی پنجره ای است. اگر در هر مدت زمان مشخص به سرویس کولر گازی پنجره ای بپردازیم و با متخصص این کار تماس بگیریم. کولر گازی پنجره ای نیاز به تعمیر و تعویض تجهیزات ندارد.

برای جلوگیری از تعمیر کولر گازی پنجره ای و خراب شدن آن کولر گازی خود را سرویس کنید. در زیر به برخی از خدمات سرویس کولر گازی پنجره ای می پردازیم.

 1. تمیز کردن فیلتر های هوا و بخش های مختلف کولر گازی پنجره ای
 2. تست فشار گاز و ولتاژ کولر گازی پنجره ای
 3. شارژ گاز کولر گازی پنجره ای
 4. چک کردن مقدار روغن و در صورت کم بودن افزایش روغن کولر گازی پنجره ای
 5. بررسی ترموستات
 6. بررسی کمپرسور و تجهیزات مهم کولر گازی پنجره ای
 7. شست و شوی کامل و دقیق مدار کولر
 8. چک کردن فن کولر گازی پنجره ای

برای داشتن کولر گازی پنجره ای سالم و با کارکرد بالا و عمر طولانی حتما کولر گازی پنجره ای را در مدت های مشخص سرویس کنید و اگر نیاز به تعمیر داشت آن را به تعویق نیندازید تا مشکلات جدی تری برای کولر گازی تان پیش نیاید. برای تعمیر کولر گازی پنجره ای کافی است با متخصصین و تعمیرکاران حرفه ای در این زمینه تماس بگیرید. در این صورت کولر گازی پنجره ای سالم خواهید داشت.

 

چرا تعمیر کولر گازی پنجره ای حائز اهمیت است؟

به دلیل اینکه اگر مشکلی برای تجهیزات و اجزای کولر گازی پیش بیاید و تعمیر نشود به مرور زمان باعث از کار افتادن کولر گازی پنجره ای و قطعه ای که خراب شده است می شود و این گونه باید هزینه زیادی برای تعویض آن قطعه یا کولر گازی پنجره ای پرداخت کرد.

دلایل نیاز به تعمیر کولر گازی پنجره ای چیست؟

خراب شدن برخی از تجهیزات و اجزای کولر گازی پنجره ای. در معرض قرار گرفتن نور مستقیم خورشید و گرم شدن داخل تجهیزات کولر. یخ زدن برخی از قطعات کولر گازی پنجره ای. کمبود گاز و روغن و ولتاژ کافی و موارد دیگری که باید تحت بررسی تعمیرکاران قرار بگیرد.

مهم ترین قطعات کولر گازی پنجره ای چیست؟

کمپرسور کولر گازی پنجره ای
ترموستات کولر گازی پنجره ای
کندانسور کولر گازی پنجره ای
اوپراتور کولر گازی پنجره ای
لوله موئی در کولر گازی پنجره ای

4.6/5 - (187 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات تعمیرات در سراسر تهران

واتس اپ phon تماس فوری واتس اپ درخواست آنلاین