تفاوت کولرگازی و اسپلیت تقلبی و اصلی

آیا میدانید تفاوت کولرگازی و اسپلیت تقلبی و اصلی چیست؟


کاربرد کولر گازی و اسپلیت

کولر گازی و اسپلیت را می توان یکی از کارآمدترین و بهترین سیستم های خنک کننده معرفی کرد که تقریبا در اکثر خانه ها بهترین جایگزین کولر آبی شده است. در این مقاله ژاو سرویس نمایندگی مجاز تعمیرات لوازم خانگی در نظر دارد روش تشخیص کولرگازی و اسپلیت تقلبی و اصلی را به مشتریان خود  آموزش دهد، زیرا همانطور که میدانید امروزه شرکت های بسیاری در شهر بانه یا دیگر شهرهای مرزی ، دستگاه های اصلی ارائه میدهند و یا در کلان شهر ها فعالیت میکنند، اما در مقابل شرکت هایی که دستگاه های تقلبی به مشتری عرضه میکنند کم نیستند. لذا فارغ از محل عرضه کولرهای گازی، اصیل بودن کولرگازی با آموزش زیر تا حدودی برای شما قابل تشخیص خواهد شد.

همانطور که میدانید کولر گازی از ساختاری پیچیده ای برخوردار است و لازم است که توسط نصاب متخصص کولرگازی و اسپلیت و مطابق با اصول و استانداردهای موجود نصب شود تا بتواند بهترین بازدهی را داشته باشد زیرا نصب آن به لوله کشی و سیم کشی برق احتیاج دارد و افراد نابلد از پس این کارها بر نمی آیند. سیم کشی کولرگازی و اسپلیت به هیچ عنوان کار ساده ای نیست و برای این که یک فرد بتواند سیم کشی کولرگازی و اسپلیت را به درستی انجام دهد لازم است که قادر به نقشه خوانی سیم کشی برق کولر باشند و از مهارت بالایی برخوردار باشند.

 

حتما بخوانید : تعمیرات کولرگازی و اسپیلت 

با نزدیکی فصل گرما و افزایش بازار تقاضای خرید کولرگازی اسپیلت، سوالات بسیار زیادی در مورد انواع و تفاوت های کولرهای گازی اسپلیت مطرح می شود، در ادامه نکاتی را برای شناسایی کولرگازی های تقلبی بیان کنیم.

یکی از موارد مهم آموزشی در نصب و راه اندازی کولرگازی و اسپلیت ، توانایی تشخیص کولرگازی تقلبی و کولرگازی اصلی می باشد. البته تعمیرات کولرگازی و اسپلیت نیز بسیار حائز اهمیت است که در مقاله مختص به تعمیرات به موارد ریز و کاربردی اشاره و آموزش داده شده است.

روش تشخیص کولرگازی و اسپلیت تقلبی از اصلی

TAGHALOBI6

1– گاهی لوازم اورجینالی به صورت قاچاق وارد فروشگاه ها می شود

در بعضی از فروشگاهها لوازم اورجینال به صورت قاچاق توزیع می شود، این فروشندگان با استفاده از راه ها و کانال هایی که دارند لوازمی مانند کولر گازی را از مبادی غیر قانونی وارد کشور می کنند و چون هیچ گونه هزینه ای غیر از خرید آن از شرکت تولید کننده و حمل و نقل آن پرداخت نکرده اند قیمت تمام شده آن در داخل کشور برای ایشان کمتر از کولر گازی خواهد بود که وارد کنندگان دیگر با پرداخت حق گمرک و واردات توانسته اند وارد کنند به همین دلیل آنها این اجناس را هم برای نقد شدن سریع پولشان و هم برای به اصطلاح مشتری مداری یا جذب مشتری به قیمت پایین ارائه میدهند، مثلا اگر همین کولرگازی و اسپلیت در همه جا به قیمت  N تومان فروخته شود شما میتوانید این کولرگازی و اسپلیت را  با همان کیفیت اصلی به قیمتN-X تومان تهیه کنید.

2- تشخیص کولرگازی و اسپلیت ۱۰۰% تقلبی

می توان گفت در اکثر مواقع محصولات چینی بدون هیچ برندی خریداری می شوند، چه از راه های قانونی و چه از راه های غیر قانونی ، این مسئله مهم نیست نکته قابل توجه این است که بعد از وارد شدن این محصولات با ساختن کارتن ها و برچسب های برند کولرگازی مشهور به نام این کولر گازی ها به فروش میرسانند. مثلا از یک محصولی که از چین وارد میشود را یکی برند الجی میزنند ویکی را برند اوجنرال ، در صورتی که هر دو محصول یکی می باشد.

این قبیل از کارها بیشتر در بانه اتفاق میافتد، به طور کلی می توان گفت کیفیت محصولات بانه ای به خصوص کولرگازی و اسپلیت به هیچ عنوان قابل مقایسه با محصولات اصلی و اورجینال نیست. یعنی مطمئنا شما محصولاتی با طول عمر بالا و به صرفه ای را خریداری نخواهید کرد.

مشاهده  علت روشن نشدن مایکروفر

یکی از نشانه های فروش کولر گازی تقلبی این است که این دستگاه ها گارانتی واقعی و معتبر نخواهند داشت. از آن جایی که ممکن است برای هر وسیله ای مشکلاتی به وجود آید، نداشتن گارانتی معتبر و کاربردی می تواند برای خریداران مشکل ساز شود. کولرگازی و اسپلیت بانه ای، خدمات پس از فروش هم نخواهند داشت، یعنی معمولا پس از تحویل یا حتی نصب این کولرگازی و اسپلیت بانه ای و دریافت وجه، هیچ کس پاسخگوی مشکلات فنی احتمالی کولر شما نمی باشد.

کولرگازی تقلبی و کولرگازی اصلی

کولرگازی و اسپلیت بانه ای تقلبی، به جای استفاده از کمپرسورهای 24 هزار از کمپرسورهای 18 هزار و به جای 12000 از 9000 استفاده می شود. ضخامت لوله مسی مورد استفاده در این کولرگازی و اسپلیت بانه ای تقلبی، کم خواهد بود. که این مورد از سوی شما قابل تشخیص نخواهد بود و در طول زمان متوجه این تفاوت خواهید شد. به همین دلیل بهتر است کولرگازی و اسپلیت را از مراکز معتبر تهیه شود.

تشخیص کولرگازی و اسپلیت بانه ای تقلبی از کولرگازی و اسپلیت اصلی این است که آمپرمتر به دستگاه وصل کنید. در کولرگازی های اصلی، با اتصال آمپرمتر به دستگاه کولرگازی و اسپلیت، عدد ثابتی نشان داده می شود البته گاهی ممکن است با نوسانات اندکی همراه باشد، ولی در کولرگازی های اینورتر، آمپرمتر به طور مرتب عددهای مختلفی نمایش داده می شود و این عدد در رنج ثابت باقی نخواهد ماند.

3- تشخیص کولرگازی و اسپلیت اصلی که  ۵۰% تقلبی می باشد

یکی دیگر از راههای تشخیص کولرگازی و اسپلیت بانه ای تقلبی از کولرگازی و اسپلیت اصلی، تغییر در ظاهر یک محصول می باشد که با تغییر ظاهر، آن محصول را به عنوان محصولی با کیفیت بالاتر به خریداران معرفی میکنند در اصل یک کولرگازی و اسپلیت اصلی به مشتری فروخته شده است ولی در اصل این جنس فروخته شده جنسی نیست که مشتری در خواست کرده است، مثلا سایپا یک زانتیا بفروشد که این زانتیا از لحاظ ظاهر و بدنه زانتیا است ولی موتور پراید برای آن تعبیه شده است.

در مجموع باید گفت بهتر است موقع خرید کولرگازی و اسپلیت بانه ای موارد زیر را درنظر بگیرید:

 • مطمئن شوید گاز دستگاه R410 می باشد.
 • از اصالت کمپرسور دستگاه و DC بودن آن مطمئن شوید.
 • باید برد الکتریکی پنل خارجی (داخل قسمت کمپرسور و کندانسور) به شما نشان داده شود.
 • بهتر است شرکت معتبری بعنوان خدمات پس از فروش به شما معرفی شود زیرا در صورت خرابی برخی قطعات دستگاه و یا سوختن کمپرسور شرکت های غیر معتبر و ناشناس، هیچ گونه تعهدی نسبت به کالای فروخته شده ندارند، برخلاف ادعاهای فروشنده موقع فروش کالا، برای اطلاع بیشتر در مورد کولرگازی اینورتر هایسنس بیشتر مطالعه کنید.

تشخیص کولرگازی تقلبی

 

این نکته بسیار حایز اهمیت است که بدانید صرفا با دیدن کلمه اینورتر روی جعبه دستگاه یا حتی پلاک دستگاه گول اینورتر بودن دستگاه را نخورید. همه کولر گازی ها سری اینورتر دار را ندارند و سودجویان از عدم آگاهی عمومی مردم استفاده کرده و انواع کولر گازی های تقلبی خود را در کانال های تلگرامی به فروش می رسانند.

بسیاری از اجناس تقلبی به جای کمپرسور مثلا 24000 از کمپرسور 18000 استفاده میکنند و یا ضخامت لوله مسی مورد استفاده برای کندانسورو اواپراتور را کمتر از مقدار استاندارد در نظر می گیرند و این موضوع برای شما قابل تشخیص نمی باشد. این مورد خودش را در بلند مدت نشان میدهد.

به هیچ عنوان کولرگازی و اسپلیت که با مارک اوجنرال فروخته می شوند، اینورتر اصل نخواهند بود، گاهی مدل کولرگازی و اسپلیت اوجنرال که فروشنده به عنوان اینورتردار به مشتری میدهد به طور معمول تقلبی و مارک های پرمصرف دیگه ای هست که فقط برچسب گذاری می شود.

مشاهده  علت صدای بلند جاروبرقی

کولرگازی و اسپلیت ال جی چه اینورتر چه غیر اینورتر اصلا در اندازه ی ۳۰ هزار در حال حاضر در بانه موجود نیست، فروشنده ای که ادعا میکند کولر ۳۰ هزار الجی دارد، قطعا کولرگازی و اسپلیت تقلبی خواهد بود. کولرگازی و اسپلیت اصلی که اصطلاح فریبنده ی اینورتر را ندارند بسیار کم مصرف تر از کولرگازی و اسپلیت تقلبی اینورتر دار هستند، پس بهتر است در خرید خود این نکات را در نظر داشته باشید.

خصوصیات کولرگازی و اسپلیت کم مصرف چیست؟

کولرگازی و اسپلیت کم مصرف چندین نشانه دارد که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت، از جمله تفاوت های عمده میان کولرگازی و اسپلیت معمولی و اسپلیت های اینورتر می توان به مواردی از این قبیل اشاره نمود :

 • مصرف برق کولر گازی و اسپلیت اینورتر از کولر گازی و اسپلیت های معمولی کمتر می باشد .
 • سرعت رسیدن به دمای مورد نظر در کولر گازی اینورتر سریعتر از کولرگازی معمولی می باشد .
 • هزینه تعمیرات کولرگازی اینورتر بیشتر از کولرگازی معمولی می باشد .
 • تفاوت قیمت کولر گازی اینورتر که گران تر از کولر گازی معمولی است.
 • کمپرسور مورد استفاده درکولرگازی و اسپلیت ها را می توان به دو نوع کمپرسورمعمولی با دور ثابت و کمپرسور اینورتر با دور متغیر دسته بندی نمود. کولر گازی کم مصرف یا همان اینورتر مجهز به کمپرسور با دور متغیر دارای سطح انرژیA می باشند .
 • کولرهای گازی اینورتر همانطور که از اسم آن مشخص است به وسیله تغییر دور کمپرسور از خاموش و روشن شدن مکرر کمپرسور یا موتور کولر جلوگیری میکند و این فرآیند باعث صرفه جویی در مصرف برق می شود. در واقع موتور یا کمپرسور کولر گازی اینورتر در شروع کار خود یکبار استارت می خورد و صرفا با افزایش یا کاهش دور کمپرسور، وظیفه خود را انجام می دهد.
 • در صورتی که درکولرگازی و اسپلیت با کمپرسورهای دور ثابت تنظیم دما به وسیله خاموش و روشن شدن مکرر کمپرسور انجام می گردد که این عمل در واقع باعث وارد شدن شوک الکتریکی به سیستم برق ساختمان می شود.
 • کمپرسور اسپلیت های اینورتر عمدتا با گاز مبرد R410 که ساز گار با محیط زیست می باشد کار می کنند.

در نهایت اگر بخواهیم بصورت صادقانه و کارشناسانه به موضوع میزان کاهش مصرف برق در کولرگازی و اسپلیت اینورتر اشاره کنیم باید گفته شود، اینورترها قطعات متحرک ندارند و در طیف گسترده ای از ابزارهای کاربردی استفاده می شوند، از منبع تغذیه کامپیوتر گرفته تا ابزار بزرگ حمل و نقل و یا تبلیغاتی که شرکتهای وارد کننده کولرگازی و اسپلیت اینورتر مبنی بر کاهش مصرف برق 60 درصدی در این نوع کولرها دارند نه اثبات شده است و نه منطقی.

تشخیص کولرگازی اصلی

مثلا در ماههای گرم سال مانند تیر و مرداد که دمای هوا حتی به مرز 40 درجه هم میرسد و کولرگازی و اسپلیت شما و کمپرسور آن برای تامین دمای هوای دلخواه و مطلوب مثلا 24 تقریبا بصورت دائم در حال کار می باشند، بنظر شما آیا واقعا میزان کاهش مصرف برق صرفا بدلیل تبدیل برق متناوب شهری به جریان برق DC و استارت آرام دور موتور کمپرسور کولر اینورتر میتواند تا 60 درصد باشد.

خصوصیات کولرگازی و اسپلیت بانه ای تقلبی چیست؟

نکته اولی که قابل تأمل است بحث اینورتر در کولرگازی و اسپلیت میباشد. کولرهای اصلی که اصطلاح فریبنده ی اینورتر را ندارند بسیار کم مصرف تر از کولرهای تقلبی اینورتر دار هستند. ازاین رو در خرید کولرگازی و اسپلیت خود دقت نمایید و سعی کنید که کولرگازی و اسپلیت بدون اینورتر را خریداری نمایید.

برای همه کولر گازی ها سری اینورتر دارتولید نشده است و سودجویان از عدم آگاهی عمومی مردم استفاده کرده و انواع کولرگازی های تقلبی خود را در کانال های تلگرامی به فروش می رسانند. حتما توجه کنید که تمامی کولرگازی و اسپلیت اینورتر دار دارای مشخصه های زیر هستند:

 • محصول مورد نظر در سایت اصلی شرکت سازنده حتما وجود داشته باشد.
 • از کیفیت ساخت بسیار بالایی برخوردارند ، نوع مواد سازنده ی پنل این نوع کولرگازی و اسپلیت بسیار مقاومند.
 • دارای برد اینورتر داخل کمپرسور خارجی هستند.
 • به عبارت DC inverter توجه کنید زیرا روی هیچ قسمتی از پنل های اصلی اینورتر دار بانه نوشته نشده است.
مشاهده  تعمیر سشوار بوش

خصوصیات کولرگازی و اسپلیت اینورتر چیست؟

كاهش انرژی مصرفی و لذا كاهش هزینه برق، كاهش جریان راه اندازی و در نتیجه طولانی شدن عمر موتور ، امكان تغییر سرعت موتور، امكان تغییر جهت حركت موتور، داشتن حفاظت در برابر اضافه بار، امكان كار موتور در شرایطی كه ولتاژ ورودی متغیر است، امكان كنترل از راه دور، ایجاد سرعت بیشتر از سرعت نامی موتور، برنامه ریزی كردن حركت.

اینورتر به صورت هوشمند میزان بار وارده به موتور را تشخیص داده و متناسب با همان بار، به موتور جریان می دهد و این جریان در بسیاری از مواقع از جریان نامی موتور كمتر است. دستگاهی الكترونیكی است كه بوسیله آن می توان سرعت موتورهای سه فاز را تغییر داد.

دیگر كاربردها و مزایای آن می توان به موارد زیر اشاره كرد :

 • تنظیم كننده سرعت موتور (كنترل دور)
 • تغیر دهنده جهت دور به راحتی و بدون نیاز به كنتاكتور
 • روشن و خاموش نمودن موتور بدون نیاز به قطع و وصل برق اصلی
 • كاهش ضربه های مكانیكی و در نتیجه افزایش طول عمر مفید قسمت مكانیكی
 • حفاظت موتور در مقابل افزایش ولتاژ و جلوگیری از آسیب دیدن موتور

خصوصیات کولرگازی و اسپلیت

روش تشخیص یک کولر گازی اینورتر از کولر گازی معمولی چیست ؟

به دلیل بازار داغ کولرگازی و اسپلیت اینورتر متأسفانه بسیاری از افراد سودجو  از عدم شناسایی کولرگازی و اسپلیت اینورتر سواستفاده میکنند و تعداد کلاه‌برداری از مشتریان به وفور زیاد شده است و کولرگازی و اسپلیت معمولی را به‌جای کولرگازی و اسپلیت اینورتر به مشتری معرفی میکنند که علاوه بر کیفیت پایین این کولرها هزینه بیشتری را نیز بابت اینورتر بودن آن دریافت میکنند. با مطالعه موارد زیر می توانید یک کولرگازی و اسپلیت اینورتر را از کولرگازی و اسپلیت معمولی تشخیص دهید.

 • شکل کولرگازی و اسپلیت اینورتر اصلی بسیار شیک بوده و دارای بسته‌بندی مجهز می باشد.
 • جهت خرید کولرگازی و اسپلیت اینورتر به کانال های تلگرامی اعتماد نکنید.
 • مهم ترین روش تشخیص چک کردن برچسب فنی کولرگازی و اسپلیت می باشد.
 • مطمئن‌ترین راه خرید کولرگازی و اسپلیت از مراکز معتبر در بانه است که شرایط خرید حضوری از فروشگاهشان نیز فراهم هست و خود واسطه نمی باشند.

 

برچسب فنی یا پلاک کولرگازی و اسپلیت چیست ؟

برچسب فنی کولرگازی و اسپلیت اطلاعاتی میباشد که به‌صورت برچسب روی تمامی لوازم الکترونیکی ثبت شده که داده های زیادی درباره دستگاه و نوع کارکرد آن به شما منتقل می‌کند. البته در حال حاضر دستگاه های پیشرفته ای وجود داره که میشه لوگو و پلاک رو حک کرد، شما با چک کردن این اطلاعات قادرید تا حد زیادی از اینورتر بودن دستگاه مطمئن شوید.

نوع گاز کولرگازی کم‌مصرف در ۹۵ % مواقع گاز R410a است که در کولرهای معمولی این گاز R22 می‌باشد و فرق این مورد را شما می‌توانید در برچسب فنی مشاهده کنید، کولرگازی و اسپلیت کم مصرف نسبت به کولرگازی و اسپلیت معمولی با آمپر راه اندازی کمتری کار می‌کنند که این مورد را شما می‌توانید با مقایسه برچسب‌های بالا به‌وضوح دریابید.

در پایان باید گفت تفاوت های اصلی بین کولرهای گازی اصلی و تقلبی که بعضا با نام کولرهای گازی اسپیلت بانه ای عرضه می گردد را خدمت شما مطرح کردیم. توصیه ما به شما این است که کولرگازی و اسپلیت را از مراکز معتبر و با خدمات پس از فروش و گارانتی تهیه کنید تا در صورت بروز مشکل بتوانید از نمایندگی تعمیرات کولرگازی و اسپلیت بهره مند شوید زیرا هر دستگاهی بعد از چندین سال کار کردن به سرویس و تعمیر احتیاج خواهد داشت.

 

 

4.6/5 - (274 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات تعمیرات در سراسر تهران

واتس اپ phon تماس فوری واتس اپ درخواست آنلاین