🎉 10% تخفیف به مدت محدود فقط تا 10 مهر

سولاردام چیست و کاربرد آن چگونه است؟

سولاردام چیست ؟

سولاردام چیست ؟ 

خیلی از افراد با دستگاه مایکروویو کاملا آشنا هستند و شاید ندانند سولاردام چیست و آن را با مایکروویو اشتباه میگیرند در صورتی که این دو دستگاه شاید از نظر عملکرد کمی شبیه هم باشند ولی تفاوتهای بسیاری با هم دارند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید. اگر میخواهید بدانید که سولاردام چیست و چه ساختار و کاربردی دارد این مطلب را از دست ندهید.

برای کسی که در آشپزی مهارت ندارد این موضوع که غذا تا چه حدی باید حرارت داده شود که نه خام باشد و نه بسوزد کار آسانی نیست. افراد زیادی چون نمیدانند سولاردام چیست و چه مصارفی دارد از آن استفاده کامل نمی کنند. همچنین اینکه از اول کار تا زمانی که غذا میپزد، در آشپزخانه ماندن کار بسیار خسته کننده و وقت گیری است. از این رو، تولیدکنندگان لوازم خانگی به فکر تولید محصولی افتادند که این مشکلات رفع شود، ابتدا محصولی به نام فر تولید شد که در بیشتر خانه ها موجود است.

[note style=”6″ icon=”yes” class=”template-style”] حتما بخوانید : تعمیرات سولاردوم [/note]

فر یک دستگاه است که با پخت و یا گرم کردن زود هنگام غذا، راحتی را به خانه های شما می آورد. فر خودش به چند نوع دستگاه دیگر تقسیم میشود که هر کدام وظیفه ای را انجام میدهند. مهم ترین این دستگاه ها عبارت اند از:

 • مایکروویو
 • سولاردوم

[heading style=”flat-blue” color=”#5b8fe3″ align=”left” size=”15″ line_height=”40″ margin=”40″ class=”template-style”]

با پیشرفت علم و تکنولوژی، لوازم خانگی نیز بسیار پیشرفت کرد و خیلی از دردسرهای گذشته پایان یافت به گونه ای که این روزها در هر آشپزخانه ای یک دستگاه برای گرم کردن غذا وجود دارد در صورتی که در گذشته برای گرم کردن غذا فقط از اجاق گاز استفاده می‌شد. انواع فر یعنی ماکروفر یا سولاردام چیست و چه کاربردی دارد؟ همانطور که می دانید در زمان گذشته برای گرم کردن غذا باید وقت و زمان بسیاری صرف میکردیم ولی خوشبختانه امروزه با تولید لوازم خانگی همچون مایکروویو و سولاردوم در عرض کمتر از 3 دقیقه می‌توان غذا را گرم کرد و آماده خوردن شد. [/heading]

سولادام چیست ؟

 

دستگاه سولاردام چیست ؟

اگر نمیدانید سولاردام چیست به این صورت می توان آن را تعریف کرد : این لوازم برقی آشپزخانه از فناوری مایکروویو پیروی می‌کند یعنی امواج گرمایشی آن نوری است. تفاوت سولادوم و مایکروویو المنت نوری به کار رفته در سولاردام می باشد. در واقع سولاردام نوع پیشرفته‌ی مایکروویو محسوب می شود که با توجه به دارا بودن المنت‌های نوری از زیر و رو غذا را گرم می‌کند و به گریل شدن غذا کمک خواهد کرد.

بعضی از افراد بر این باورند که سولاردام و مایکروویو به دلیل داشتن امواج گرمایشی سرطان زا می باشند ولی اصلا منبع علمی، سرطان‌زا بودن اشعه‌ی مایکروویو و سولاردام تایید نشده است. این باور های غلط به این علت است که افراد به طور کامل نمی دانند سولاردام چیست و چه ساختاری دارد .از این رو به این شایعات دقت نکنید و از آشپزی با سولادارم لذت ببرید.

[note style=”6″ icon=”yes” class=”template-style”] حتما بخوانید : هزینه تعمیرات سولاردوم [/note]

فوقا ذکر کردیم که سولاردام چیست و از چه چیزی تشکیل شده است . این محصول دستگاهی است که می توان در آن هم غذا را گرم کرد و هم غذا درست کرد . اولین بار شرکت ال جی سولاردوم را تولید و به بازار عرضه کرد که از استقبال خوبی برخوردار شد، مخصوصا برای خانم‌های خانه دار و شاغل کار با سولاردام بسیار راحت می باشند و وجود این لوازم برقی در هر آشپزخانه ای ضروری به نظر میرسد، چرا که این روزها به دلیل مشغله‌های کاری زیاد، خانم‌ها فرصت زیادی برای آشپزی ندارند و درست کردن غذا با اجاق گاز نیاز به زمان زیادی دارد ولی استفاده از سولاردام باعث شده تا خانم‌های شاغل در کمترین زمان بتوانند غذا درست کنند و همین موضوع یکی از دلایل محبوبیت این لوازم برقی آشپزخانه شده است.

مشاهده  علت کم شدن مکش جاروبرقی

[heading style=”flat-blue” color=”#5b8fe3″ align=”left” size=”15″ line_height=”40″ margin=”40″ class=”template-style”]

سولاردوم (سولاردام) دارای 4 گریل مختلف و البته تکنولوژی انحصاری هیتر ذغالی می باشد، هیترذغالی از جنس رشته‌های کربنی است که به کمک طیف نور قرمز لامپ‌های هالوژنی خود طبیعی‌ترین و مطلوب‌ترین پخت ممکن را برای شما فراهم خواهد کرد.

[/heading]

کارایی سولاردام چیست؟

کارایی سولاردام چیست؟یکی از مهم ترین کارایی های سولاردام این است که که آب مواد غذایی را تبخیر نمی کند و این منجر به خشک شدن و سفت شدن غذا یا مواد غذایی نمی شود. بنابراین غذا آب دار و تازه می ماند. به همین منظور این یک ویژگی و کارایی برای سولاردام محسوب می شود.

برای مثال وقتی مرغی را داخل سولاردام قرار می دهید. مرغ جلوه و آب خود را حفظ می کند و خشک و سفت نمی شود بنابراین با داشتن یک سولاردام در منزل می توانید غذا های خوشمزه و آب را پخت کنید.

کانوکشن در سولار دارم چیست؟

این سوال که کانوکشن در سولاردام چیست بسیار زیاد پرسیده می شود. و افراد می خواهند بدانند این ویژگی سولاردام چیست و چه کاربردی دارد. باید در جواب این سوال پاسخ داد ویژگی کانوکشن منجر به سرعتی 4 برابر بشتر در پخت بر روی شعله های گاز می شود و کانوکشن در سولاردام موجب بالا رفتن سرعت در پخت مواد غذایی می شود. بنابراین با استفاده از سولاردام می توان غذا ها را به سرعت گرم نمود، یخ زدایی کرد، و پخت انجام داد. کانوکشن به دلیل وجود قابلیت هایی که دارد باعث پخت یکسان مواد غذایی در تمامی غذا می شود.

 

مزایای استفاده از سولاردام چیست ؟

مزایا و کاربرد های زیادی در این دستگاه وجود دارد که بسیاری از افراد نمی دانند دقیقا مصارف و مزایا سولاردام چیست. مزایا این وسیله به این شرح می باشد :

 • سولاردوم آب موجود در غذا را تبخیر نمی‌کند و غذا خشک نخواهد شد. مثلا یک مرغ بریان شده توسط سولاردام اصلا خشک نیست زیرا به دلیل داشتن المنت‌های نوری به صورت کامل مرغ را بریان می‌کند و آب موجود در آن را تبخیر نخواهد کرد.
 • دکمه‌ی کانوکشن در سولاردوم باعث شده تا غذا را با 4 برابر سرعت اجاق گاز معمولی گرم کنید، بدون اینکه تغییری در طعم و مزه‌ی غذا ایجاد شود.
 • تجربه‌ی آشپزی با کیفیت بالا و زمان پایین
 • اگر نمدانید گرم های سولاردام چیست و چگونه کار می کنند باید گفت سولاردوم از گرم کننده های زغالی، سرامیکی و هالوژنی استفاده شده، گرم کننده ی ذغالی در بالای دستگاه قرار گرفته و میتواند امواجی را با دما و عمق نفوذ بالا تولید کرده و منتشر کند. گرم کننده های سرامیکی و هالوژنی نیز در پایین و کف محفظه قرا دارد که عمده ی گرما به وسیله ی این دو تولید و منتشر میشود.
 • محفظه ی سولاردوم به دلیل استوانه ای یا بهتر بگوییم بیضی شکل بودنش باعث می شود گرما به طور یکنواخت و یکسان در داخل سولاردام پخش شود و تمام قسمت های ماده ی غذایی به طور یکسان گرم شده و یا بپزد.
 • دمای داخل سولاردام در عرض 5 دقیقه به 320 درجه ی سانتی گراد می رسد. در این دما شما میتوانید انواع موادغذایی را در کمترین زمان ممکن پخته و یا گرم کنیدالبته شما میتوانید دمای مورد نظر را تنظیم کنید و این دما بیشترین دمای تولید شده توسط سولاردوم می باشد.
مشاهده  چگونه دسته جاروبرقی را باز کنیم ؟

سولاردام چیست ؟

تفاوت ماکروفر و سولاردام چیست؟

بین ماکروفر و سولاردام علاوه بر شباهت ، تفاوت های زیادی وجود دارد که افراد زیادی نمی دانند این تفاوت های میان ماکروفر و سولاردام چیست. در این قسمت ما به شما توضیح خواهیم داد.

 • بسیاری از افراد نمیدانند تفاوت ساختاری ماکروفر و سولاردام چیست .در سولاردام علاوه بر سیستم مایکروویو المنت های نوری تعبیه شده است و در سولاردام هیتر ذغالی از قسمت بالا و قسمت پایین باعث می شود تا امواج گرمایشی نورانی به مواد غذایی تابیده شود ولی در مایکروویو امواج با طول موج 2450 مگاهرتز وجود دارد که این امواج بعد از اصابت با دیواره ی فلزی محفظه منعکس شده و روی مواد غذایی متمرکز میشوند.
 • تفاوت دیگر سولاردوم و مایکروویو در طراحی محفظه ی آن می باشد، سولاردام بصورت مدور و استوانه ای تعبیه شده تا امواج گرمایی به شکل بهتر روی ماده غذایی منعکس شود اما محفظه مایکروویو به صورت چهارگوش طراحی شده است.
 • عمل پختن در سولاردام از ترکیب مایکرویو و امواج گرمایشی صورت میگیرد و دمای مواد غذایی به مدت 5 دقیقه به 320درجه می رسد ، در صورتی که عمل پختن در مایکروویو تنها توسط امواج مایکروویو انجام میشود.
 • سرعت پخت در سولاردوم بسیار بالاست حدودا می توان گفت سه برابر آون های المنتی معمولی و تا 1.5 برابر مایکروویو می باشد از این رو کیفیت مواد غذایی حفظ شده و مزه ی ارگانیک و بهتری خواهد داشت.

در مجموع می توان گفت استفاده از فر بسیار راحت و دلپذیر است و متخصصین تغذیه هم استفاده از آن را تاکید و توصیه میکنند، اما همانطور که می دانید خیلی ها بر این باور هستند که این فر ها خطرناک و سرطان زا هستند. البته این افراد نمی دانند فر و سولاردام چیست پس  بهتر است بدانید تمامی این ادعا ها فقط در حد یک شایعه می باشد و هیچ مبنای علمی ندارد. ژاو سرویس به شما این اطمینان را می دهد که شما میتوانید با خیال راحت از سولاردوم و مایکروویو  استفاده کنید. اما اینکه کدام یک را تهیه و استفاده کنید به سلیقه و نیاز شما بستگی دارد که برای چه کاری میخواهید.

[heading style=”flat-blue” color=”#5b8fe3″ align=”left” size=”15″ line_height=”40″ margin=”40″ class=”template-style”]

پخت غذا با سولاردوم (سولاردام)  مانند این است که  انگار بر روی ذغال طبیعی ‌یا درون تنورهای سنتی غذا پخته‌اید.

[/heading]

خرید سولاردوم با پرداخت مبلغی بیشتر ولی با قابلیت ماکروفر و مکروویو قابل تهیه است. در سولاردوم می توانید با تنظیم دمای مناسب، اقدام به گرم کردن و یا پختن غذا بکنید. مهمترین مزیت سولاردوم با ماکروفر این است که سرعت پختن غذا در سولاردام 4 برابر ماکروفر است که صرف زمان شما به طور قابل ملاحظه ای صرفه جویی خواهد شد. به شما توصیه  می کنیم پس از خرید دستگاه دفترچه راهنما آن را به طور کامل مطالعه کنید تا به طور کامل آگاه شوید که مصارف سولاردام چیست .

نکات قابل توجه هنگام خرید سولاردام

پس از اینکه فهمیدیم سولاردام چیست و چه کاربردی دارد. نوبت به نکات قابل توجه هنگام خرید سولاردام می رسد.  در ابتدا بتر است یک جایگاه مناسب برای گذاشتن سولاردام با ابعاد مناسب را مشخص کنید. به این دلیل که سولاردامی که تهیه می کنید در جایگاه خود جا شود.

مشاهده  نمایندگی تعمیرات ناسیونال

همچنین در هنگام خرید سولاردام باید به نکات قابل توجهی مانند گریل و اینورتر توجه کنید و اینکه چه قابلیت هایی دارد و قدرت قابلیت های سولاردامی که انتخاب می کنید چقدر است. و می تواند در انتخاب شما تاثیر بسزایی داشته باشد. تعداد المنت ها و گریل سولاردام نیز هنگام خرید آن باید مورد توجه قرار بگیرد.

نکته بعدی که باید به آن توجه داشت توان مصرفی سولاردام می باشد بعد از این که به این موضوع که مزایای سولاردام چیست پرداخته شد. باید دانست هرچه توان مصرفی سولاردام بیشتر باشد سرعت و کیفیت پخت مواد غذایی نیز بیشتر می شود. بنابراین در هنگام خرید سولاردام به توان مصرفی سولاردام توجه ویژه ای داشته باشید.

سولاردام دارای برنامه های پیش فرض است که در هنگام خرید بهتر است از وجود این برنامه ها اطمینان حاصل نمایید زیرا با این برنامه های پخت به راحتی می توان تمامی غذا هارا طبخ کرد. همچنین وجود کانوکشن در سولاردام باعث پخش شدن یکنواخت حرارت در سولاردام می شود و اینگونه تمامی نواحی مواد غذایی پخته می شود. و این قابلیت موجب پخت سریع تر مواد غذایی می شود.

چرا سولاردارم را انتخاب کنیم؟

بعد از اینکه مفهوم کلی سولاردام چیست را درک کردیم و به بررسی ویژگی ها و مزایای سولاردام چیست؟ پرداختیم باید به این موضوع بپردازیم که چرا باید سولاردام را انتخاب نماییم. اگر می خواهید تجربه آشپزی با کیفیت بالا را داشته باشید بهترین انتخاب پخت مواد غذایی با سولاردام می باشد زیرا همان طور که گفته شد سولاردام به دلیل داشتن المنت های نوری موجب جلوگیری از تبخیر آب غذا می شود و از خشک شدن غذا جلوگیری می کند.

همچنین به دلیل داشتن قابلیت های بسیار به راحتی تمامی بخش های غذا پخته می شود و علاوه بر آن سرعت پخت مواد غذایی در سولاردام از پخت غذا بر روی شعله گاز بیشتر می باشد. در گذشته زمان بسیاری در پختن غذا صرف می شد. اما امروزه با وجود تکنولوژی ها و وجود سولاردام و قابلیت های زیاد آن پختن غذا را راحت کرده است و به طبخ غذا سرعت می بخشد. بنابراین بهتر است یک سولاردام با توجه به نیاز تهیه کرده است.

 

 

سولاردام چیست ؟

سولاردام نوعی از فر می باشد که علاوه بر گرم کردن توانایی پخت غذا را نیز دارد.

تفاوت سولاردام و مایکروویو چیست ؟

شکل ظاهری و فضا آن ، استفاده از المنت های مختلف ، کاربرد پخت غذا و ... از تفاوت ها سولاردام و ماکروویو می باشد ؟

کدام برند سولاردام کیفیت بهتری دارد؟

کمپانی ال جی اولین شرکت تولید کننده سولاردام است به همین علت شهرت بیشتری در مقایسه با سایر برند ها نیز دارد.

4.5/5 - (334 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات تعمیرات در سراسر تهران

واتس اپ phon تماس فوری واتس اپ درخواست آنلاین