عیب یابی جاروبرقی

نمایندگی تعمیر و عیب یابی جاروبرقی در تهران

بسیار مهم است که تعمیر دستگاه جاروبرقی توسط متخصصین تعمیرات جاروبرقی انجام گیرد تا عیب یابی جاروبرقی به طور دقیق بوده و با توجه به عیوب موجود نیز به تعمیر آن پرداخت. لذا باید توجه داشت اگر نتوان به خوبی به تعمیر دستگاه جاروبرقی پرداخت به مرور در طی زمان مشکل و خرابی دستگاه می تواند حتی شدیدتر از قبل بروز کند بنابراین نیاز است که تعمیرکار به خوبی به برطرف کردن مشکلات دستگاه بپردازد. از این رو افراد می توانند جهت عیب یابی دقیق دستگاه جاروبرقی خود با تیم حرفه ای ژاو سرویس تماس حاصل نمایند. ژاو سرویس کیفیت و قیمت تمامی خدمات تعمیرات جاروبرقی را در هر برندی تضمین می نماید.

درخواست تعمیرات آنلاین
غرب تهران 021-44165442
شرق تهران 021-77661482
شمال تهران 021-26705375
جنوب تهران 021-55836328
پرسنل متخصص
سرعت در خدمات
خدمات در همان روز
هزینه مناسب
مشاوره رایگان
گارانتی ویژه خدمات
عیب یابی جاروبرقی

منظور از عیب یابی جاروبرقی چیست؟

عیب یابی جاروبرقی در مواردی که جاروبرقی دچار مشکلاتی اعم از شکستگی چرخ، انتشار بوی بد از جاروبرقی، ضعیف بودن مکش جاروبرقی و … شود صورت میگیرد. قابل یادآوری است برای تشخیص علت ایرادات ذکر شده لازم به باز کردن محفظه داخلی جاروبرقی نخواهیم بود زیرا در عیب یابی دستگاه جاروبرقی تنها با بررسی سطحی دستگاه می توان علت مشکل را بدست آورد . ژاو سرویس نماینده تخصصی تعمیرات جاروبرقی آماده خدمت رسانی در جهت عیب یابی جاروبرقی ، تعمیرات جاروبرقی شما در محل می باشد .

در ادامه روشهای صحیح عیب یابی جاروبرقی را با توضیحات کامل شرح خواهیم داد با مطالعه این مقاله قادر خواهید بود مشکلات جاروبرقی خود را با کمترین هزینه انجام دهید در صورتی که علاقه به کارهای فنی ندارید تعمیرکاران متخصص و مجرب ژاو سرویس آماده ارائه خدمات به مشتریان هستند.

چگونه دستگاه جاروبرقی تعمیر می شود؟

1.تعمیرات جاروبرقی در صورتی که مکش بسیار ضعیف داشته باشد

ضعیف شدن مکش جاروبرقی بعد از استفاده های مکرر از جاروبرقی چندان دور از ذهن نخواهد بود و مشکل بسیار بزرگی محسوب نمی شود، بلکه یکی از مشکلات بسیار ساده جاروبرقی است که معمولا به راحتی برطرف خواهد شد. جهت عیب یابی جاروبرقی و رفع مشکل ضعف مکش جاروبرقی باید قطعات زیر بررسی شود:

 • لوله تلسکوپی دستگاه (ابتدا باید عامل انسداد لوله‌ها را پیدا کنید زیرا غالبا انسداد یکی از لوله‌های خرطومی یا تلسکوپی جاروبرقی علت اصلی ضعف مکش محسوب می شود. )
 • لوله خرطومی (امکان دارد اشیا بزرگی توسط جاروبرقی در این قسمت گیر کرده باشد و یا شی بزرگ به صورت افقی در یکی از این دو لوله گیر کرده باشد. به‌مرورزمان موها و زباله‌ها به این شی که در سر راه آن‌‌‌‌‌‌‌‌ها قرار دارد می‌چسبند. درنتیجه تکه زباله‌ای که راه لوله را مسدود کرده بزرگ و بزرگ‌تر خواهد شد. به همین علت مکش دستگاه ضعیف می‌شود.)

جهت تعمیر جاروبرقی که دارای مشکل فوق می باشد برای اطمینان از باز بودن مسیر عبور هوا در هر یک از این دو لوله می‌توانید از یک شلنگ آب کمک بگیرید. شلنگ آب را وارد لوله کنید و با فشار دادن، آشغال را خارج و لوله را باز کنید، اگر لوله های خرطومی و تلسکوپی باز شد ولی همچنان مکش ضعیف می باشد باید از وجود پارگی و آسیب در لوله خرطومی نیز مطمئن شویم. اگر علت مشکل پارگی لوله خرطومی است می توان با توجه به جای پارگی آن را تعمیر کرد یا با کمک نمایندگی تخصصی تعمیرات جاروبرقی لوله را تعویض کرد .

 • واشر و تسمه

 • لوله خرطومی و لوله تلسکوپی

اگر با روش‌های بالا جواب نگرفتید و همچنان مشکل ضعف در مکش بر قوت خود باقی است باید محفظه داخلی جاروبرقی را بررسی کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر ژاو سرویس پیشنهاد میکند تعمیرات جاروبرقی را مطالعه نمائید.

عیوب دو بخش واشر و تسمه اغلب به صورت ظاهری مشخص می باشد. در صورت خرابی تسمه کشیده یا سابیده می شود. در صورت بروز مشکل در هر یک از واشر و تسمه می‌توانید آن‌‌‌‌‌‌‌‌ها را تعویض کرد.
 • فیلتر و کیسه جاروبرقی

این زمان نیاز به عیب یابی جاروبرقی از قسمت فیلتر و کسیه نیز هست . دزمانی که کیسه جاروبرقی پر باشد یا فیلتر آن کثیف شده باشد مکش جاروبرقی ضعیف خواهد شد.

در این صورت ابتدا کیسه را بررسی کنید اگر پر بود آن را خالی کنید و دور بیندازید، بهتر است هم‌زمان با خالی کردن جاروبرقی فیلتر هم شسته شود، البته باید فیلتر کانل خشک شود سپس در جای خود نصب شود . احتمالاً پس از تمیز کردن کیسه و فیلتر مشکل جاروبرقی شما برطرف خواهد شد. در غیر اینصورت حتما با یک نمایندگی تعمیرات تماس بگیرید و این کار را به او واگذار کنید.

2.تعمیرات جاروبرقی زمانیکه دکمه روشن، خاموش یا سیم جمع کن روشن نشود

در صورتی که هیچ یک از دکمه های جاروبرقی کار نمیکند باید قاب آن برداشته شود حال دکمه ها قابل نمایش خواهند بود اگر دکمه ها بر اثر ضربه گیر کرده باشد با یک ضربه کوچک به حالت اولیه خودش بر میگردد، ولی در صورتی که بر اثر استفاده مکرر هرزشده باشد باید تعویض شوند. بهتر است تعویض دکمه های روشن و خاموش و یا سیم جمع کن را به نمایندگی تعمیرات تخصصی جاروبرقی بسپارید.

عیب یابی جاروبرقی

3.تعمیرات جاروبرقی در صورت شکستگی چرخ

در صورتی که چرخ جاروبرقی شکسته باشد، دیگر نیازی به تعمیر جاروبرقی نیست زیرا با چشم قابل مشاهده است. جهت برطرف کردن شکستگی چرخ جاروبرقی باید آن قطعه را خریداری کنید و آن را در جای خود قرار دهید.

توصیه می‌شود برای تهیه چرخ جاروبرقی به نمایندگی‌تعمیرات تخصصی جاروبرقی مراجعه و جنس اصلی و فابریک خریداری کنید.

4.روشن نشدن جاروبرقی

 1. قطعی مدار سری موتور جاروبرقی منجر به روشن نشدن جاروبرقی خواهد شد، حتی اگر یکی از اجزاء با سایر قطعه ها ارتباطش قطع باشد، در این صورت موتور جاروبرقی روشن نمی شود. مثلا اگر به سبب خرابی یکی از فنرها، زغال مربوطه به کلکتور نچسبد مدار سری موتور قطع است. اگر موتور را مستقلا به برق زده‌اید و روشن نشده، آن را از برق جدا نموده و به وسیله اهم‌متر ارتباط یک یک اجزاء را به سائرین مورد بررسی قرار دهید و اگر در ارتباط کلی آن‌ها قطع‌شدگی دیده شود، مورد معیوب را رفع نمایید تا جاروبرقی روشن شود.
 2.  گاهی علت روشن نشدن جاروبرقی، معیوب بودن سیم جمع کن خواهد بود، جهت این عیب یابی جاروبرقی باید اقدام به تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی کنید، در اکثر موارد مشاهده شده که برق وارد سیم‌جمع‌کن می شود ولی به سبب عدم اتصال شاخک‌های سیم جمع کن به حلقه‌های گردان قرقره، فاز یا نول و یا هر دو وارد دستگاه نشده و باعث می شود جاروبرقی روشن نشود. رفع عیب به این گونه است که  شاخک‌ها را کمی به حالت عمود نزدیک کرده و سپس قرقره را بر روی آن‌ها بگذارید، این عمل باعث شده حلقه‌های گردان برشاخک‌ها فشار وارد کند و آن‌ها را به طرف پایین بکشد. حالت فنری شاخک ها، ارتباط بین آن‌ها و حلقه‌های گردان را ایجاد میکند.
 3.  ممکن است دوشاخه جارو و یا سیم رابط دچار مشکل شده باشد، به منظور رفع آن ابتدا بدنه جارو را باز کنید و به وسیله ولت‌متر رسیدن برق را به سیم‌جمع‌کن مشاهده کنید. یادتان باشد هنگامی که دوشاخه را وارد پریز میکنید چون دستگاه دارای برق است بسیار دقت کنید. می توانید ورودی‌های سیم رابط به سیم‌جمع‌کن را به یکدیگر اتصال دهید و اهم‌متر را در حالی که رنج بر روی R*1 قرار دارد به دوشاخه متصل کنید. اگر دوشاخه سیم رابط سالم باشند، عقربه منحرف شده و عدد صفر را نشان خواهد داد، لذا اگر مشکل از سیم رابط یا دوشاخه باشد، ابتدا دوشاخه را بررسی کنید و سپس نسبت به تعویض سیم رابط اقدام کنید.
 4. علت بعدی که منجر به روشن نشدن جاروبرقی می شود معیوب بودن کلید قطع و وصل است، برای رفع این مشکل در جاروبرقی باید جارو را از برق جدا نموده و به وسیله اهم‌متر کلید را تست کنید.وقتی عقربه عدد صفر را نشان داد یعنی کلید روشن است و وقتی عقربه بی‌نهایت را نشان دهد عدد صفر و در حالت خاموش می باشد، در غیر این صورت باید کلید تعویض شود.
 5.  مطمئن بودن از برق پریز می باشد، بهتر است از ولت‌متر آومتر برای این کار استفاده کنید. رنج را بر روی ۲۵۰ ولت قرار داده و برق پریز را اندازه‌گیری کنید، در اینصورت اگر مشکل از پریز باشد متوجه می شوید و حتما باید آن را رفع کنید.
 6. ممکن است رله سوخته باشد، عیب یابی جاروبرقی‌ مجهز به رله چنین است که تا مدار رله بسته نشود و کلید قدرت آن متصل نشود، جاروبرقی روشن نخواهد شد در ابتدا سیم‌های متصل شده به کلید روی دسته جاروبرقی را ابتدا به وسیله اهم‌متر چک کنید. سپس کلید روی دسته و در صورت سالم بودن آن‌ها خود رله را عملا آزمایش کنید جاروبرقی را به برق متصل نموده و با یک پیچ گوشتی دسته عایق کلید قدرت رله را ببندید. در صورت روشن نشدن جاروبرقی مطمن خواهیم شد عیب از رله می باشد، ولی در صورت روشن شدن جاروبرقی باید سیم‌های رابط رله را چک کنیم .
 7.  اگر هیچ یک از موارد فوق جهت عیب یابی دستگاه جاروبرقی موثر نشد امکان سوختن موتور جاروبرقی وجود دارد زیرا اگر موتور جاروبرقی کاملا سوخته باشد در حالت اتصال مستقیم برق به آن روشن نمی شود، بسیاری از پیچک‌های آرمیچر و همچنین پیچک‌های قطب‌ها کاملا سوخته‌اند. سوختن کامل موتور جاروبرقی پس از مرحله نیم‌سوز شدن می باشد.
موتور نیم سوز جاروبرقی برای مدت کوتاهی کار میکند تا زمانی که اکثر پیچک‌ها آسیب ببینند و ارتباط سری اجزاء موتور کاملا قطع ‌شود.

5.موتور جاروبرقی روشن می‌شود اما قدرت چندانی ندارد

 1. کثیف بودن کلکتور باعث می شود جاروبرقی قدرت چندانی نداشته باشد، ابتدا جهت تمیز کردن کلکتور بهترین روش استفاده از تینر‌های فرار قوی و یا بنزین می باشد. در این عیب یابی جاروبرقی این نکته بسیار حائز اهمیت است که بدانید نباید برای تمیز کردن کلکتور از سمباده استفاده کرد زیرا ممکن است ذرات مسی ساییده شده مابین شیار تیغه‌ها بماند و سبب اتصال با هم شود که در نهایت منجر به سوختن آرمیچر خواهد شد. غالبا آرمیچر را با مسواک و مواد فرار تمیز میکنند، هنگام تمیز کردن آرمیچر بهتر است کلکتور بر روی زمین قرار بگیرد و محور آرمیچر به طرف بالا باشد. چون ریختن مواد پاک‌کننده روی سیم‌پیچ‌ها به آن‌ها آسیب می‌رساند به همین سبب می‌بایست سیم‌پیچ‌ها نسبت به کلکتور در سطح بالاتری قرار بگیرند.
 2.  غالبا بعد از تعویض زغال قدرت موتور جاروبرقی کم می شود زیرا قبل از جاگذاری زغال جدید، سطحی از زغال که باید در تماس با کلکتور باشد به حالت هلال در نیامده و چون به هنگام سایش شکل هلال به خود گرفته سبب کثیف شدن کلکتور شده است. از این رو در این عیب یابی و تعمیر جاروبرقی قبل از جازدن زغال جدید باید حالت هلال را در سطح زغال‌ها با کلکتور ایجاد کرد. یعنی بسیار ضروری است که حالت هلالی زغال اصلاح شود.
 3. خرابی یاطاقان‌ جاروبرقی یکی دیگر از علت های کاهش قدرت دستگاه جاروبرقی می باشد، به طور علمی می توان گفت  آرمیچر به کمک یاطاقان‌ می تواند به راحتی بچرخد و اگر بلبرینگ‌ها یا بوش‌ها خراب شوند آرمیچر در حال چرخش حتما ایراد دار خواهد شد. با مشاهده سایش هسته فلزی آرمیچر که باعث درگیری آرمیچر و کفشک‌های قطب خواهد شد به شکل یاطاقان‌ها توجه کنید و بلافاصله نسبت به عیب اقدام کرد.
 4. تشخیص سوختگی و یا عیب یابی جاروبرقی در آرمیچر و بالشتک‌ها در قسمت‌های موتور‌ جاروبرقی کاملا  قابل مشاهده است. نیم‌سوز بودن موتور میتواند علت محکمی برای کاهش قدرت جاروبرقی خواهد بود، یک موتور نیم‌سوز قدرت زیادی نداشته و بلافاصله داغ می‌کند. موتور نیم‌سوز شده را می‌توان بدون باز نمودن جاروبرقی با اندازه‌گیری جریان مصرفی دستگاه تشخیص داد. جریان مصرفی یک موتور نیم‌سوز شده معمولا یا چندین برابر جریان نامی دستگاه است و یا جریان مصرفی بسیار ناچیزی می‌کشد.
مشاهده  نمایندگی تعمیرات فیلیپس در تهران

6.مکش جاروبرقی مانند روز اول نیست

 1.  نیم سوز شدن موتور جاروبرقی که در قسمت فوق کاملا در این باره توضیح داده شد.
 2.  ممکن است کیسه زباله پر شده باشد، ابتدا کیسه را تخلیه کنید و اگر از نوع پارچه‌ای است در فواصل زمانی معین آن را بشویید تا ذرات غبار از منفذ‌های کیسه جاروبرقی خارج شود.
 3. لوله‌های رابط مسدود و یا سوراخ شده، لوله‌های رابط مکش را از حیث ایجاد سوراخ در آن‌ها بررسی کنید و اگر شئ مانند پارچه و یا پلاستیک در آن‌ها گیر کرده باشد سریعا آن را خارج کنید. در بررسی لوله‌های مکنده جاروبرقی همیشه به تمیز نمودن برس اصلی جاروبرقی توجه کنید.
 4.  غیر از موارد فوق گاهی فیلتر بیش از حد کثیف شده است، نقش و اهمیت فیلتر بسیار در افزایش عمر مفید جاروبرقی موثر می باشد و نیاز است مرتبا نسبت به تمیز نمودن فیلتر جاروبرقی اقدام شود.
 5.  ممکن است فیلتر بیش از حد کثیف باشد، در مبحث اجزاء مکانیکی جاروبرقی به نقش و اهمیت فیلتر اشاره کرده ایم از این رو در این عیب یابی جاروبرقی لازم است مرتبا نسبت به تمیز نمودن فیلتر اقدام کنید، یکی از نشانه های کثیف بودن فیلتر این اسن که از جاروبرقی به هنگام کار صدای زیادی به گوش می‌رسد.
 6.  خرابی پروانه یکی دیگر از علل پیدایش چنین مشکلی خواهد بود، باید جارو را باز کنید و پروانه یا پروانه‌ها (بعضی از جاروبرقی ها دو پروانه دارند) را بازدید کنید و در صورت خرابی نسبت به تعویض پروانه معیوب سریعا اقدام کنید.
 7. خرابی بلبرینگ‌ها یا بوش‌ها می تواند دردسر ساز شود زیرا خرابی بلبرینگ و بوش سبب می‌شود آرمیچر با کفشک‌های قطب هسته درگیر شود از این رو صدای خشنی در کارکرد موتور به گوش می‌رسد. در این روش  موارد ذکر شده را بررسی کنید و در صورت خرابی یاطاقان آن را تعویض کنید.
 8.  خراب شدن نگهدارنده‌های لاستیکی (جهت جلوگیری از لرزش بدنه ناشی از سرعت زیاد موتور، بین قطعات مختلف از رابط‌ها یا نگهدارنده‌های لاستیکی استفاده میشود) خرابی این لاستیک‌ها سبب می‌شود جاروبرقی در هنگام کار صدای زیادی را ایجاد نماید. در صورت خرابی باید لاستیک‌های معیوب را تعویض کرد.

عیب یابی جاروبرقی

7.از جاروبرقی به هنگام کار صدای زیادی به گوش می‌رسد

 1. پروانه جاروبرقی گاهی باعث تولید صدای زیاد در جاروبرقی خواهد شد .در این عیب یابی جاروبرقی ابتدا جاروبرقی را باز کنید و پروانه یا پروانه‌ها را بعضی از جاروها دارای دو پروانه هستند مانند جاروبرقی الکترولوگس، بررسی کنید و در صورت خرابی نسبت به تعمیر و تعویض پروانه جاروبرقی اقدام کنید.
 2.   بلبرینگ‌ها یا بوش‌ها معیوب شده‌اند، خرابی بلبرینگ و بوش سبب می‌شود آرمیچر با کفشک‌های قطب هسته درگیر شود از این رو صدای خشنی در کارکرد موتور به گوش خواهد رسید. آن‌ها را بازدید کنید و جهت رفع یاطاقان معیوب اقدام به تعمیر و تعویض کنید.
 3.  خرابی نگهدارنده‌های لاستیکی در جاروبرقی تولید صدای زیاد خواهد کرد، در ماشین‌هایی چون جاروبرقی که معمولا سرعت زیاد موتور لرزشی شدیدی را در بدنه ایجاد می‌نماید بین قطعات مختلف از رابط‌ها یا نگهدارنده‌های لاستیکی استفاده می‌کنند. خرابی لاستیک‌ها باعث خواهد شد جاروبرقی در هنگام کار صدای زیادی شنیده شود. در این عیب یابی جاروبرقی سریعا اقدام به تعمیر و یا تعویض عیب لاستیک‌های معیوب کنید.
مشاهده  عیب یابی ماشین لباسشویی

اگر جاروبرقی شما قدیمی باشد و چندین سال از عمر جاروبرقی تان گذشته باشد، ممکن است سرو صدای بلندی داشته باشد که صدای موتور می باشد. یک مزیت جارو شارژی این است که صدای کمی دارد مانند جاروبرقی نسل جدید.

اما اگر به یکباره صدای جاروبرقی شما زیاد شده و صدای ناهنجاری از آن شنیده می شود، ممکن است به دلیل بلبرینگ باشد که خرابی آن آرمیچر و کفشک ها را با یکدیگر درگیر کرده و تولید صدا می کند. همچنین فن جاروبرقی و پره های آن ممکن است شکسته باشند و ایجاد صدای بلندی نمایند..

علاوه بر آن اگر شیء خارجی درون لوله های جاروبرقی گیر کرده باشد، موقع مکش هوا ممکن است صدای سوت مانند و یا ناهنجاری تولید نماید که باید عیب یابی دقیق جاروبرقی صورت بگیرد و مشکل حل شود.

8.علت بوی سوختگی جاروبرقی و یا دود کردن جاروبرقی

قطعات مختلفی در داخل محفظه جاروبرقی وجود دارد که می توانند مسبب این مشکل باشند.

 1.  زمانی که متوجه بوی سوختگی شدید، فورا جاروبرقی را خاموش کنید. سپس دستگاه را به دقت بررسی کنید و از کابل برق آن شروع کنید. معمولا تسمه مقصر است.
 2.  اگر پس از عیب یابی جاروبرقی ایرادی در تسمه وجود داشته باشد و یا عاملی مانع از حرکت درست آن شود و گیر کرده باشد، بوی سوختگی لاستیک بلند می شود. ممکن است بلبرینگ جاروبرقی منشأ بوی سوختگی باشد و فرسودگی آن حتی منجر به سوخته شدن موتور جارو شود.
 3. خود موتور جاروبرقی می تواند نیم سوز و یا کاملا سوخته باشد و این بو به آن مربوط شود. سوختگی موتور به طور واضح جاروبرقی را از کار می اندازد، بنابراین لازم به نگرانی نخواهد.
 4.  در اکثر موارد عیب یابی و تعمیر دستگاه جاروبرقی مشکل از تسمه یا بلبرینگ است که اگر دانش فنی آن را داشته باشید، با تعویض آنها به راحتی مشکل را حل خواهید کرد. البته اگر قسمتی از جاروبرقی شما مسدود شده است، این امر به موتور فشار آورده و ممکن است با بوی سوختگی همراه شود.

9.خاموش شدن جاروبرقی در حین کار

گاهی در حین کار جاروبرقی به طور ناگهانی خاموش می شود. خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی می تواند به دلایل بسیار ساده که حتی به آن فکر نمی کنید باشد.

 1. پریدن فیوز برق منزل، نبود برق و یا قطع شدن آن در پریز برق و درآمدن دوشاخه برق جاروبرقی از پریز در هنگام کار شروع کنید.
 2. پس از عیب یابی جاروبرقی در موارد فوق به سراغ کابل برق جاروبرقی بروید. هرگونه آسیب، پارگی و شل بودن کابل که کاملا مشهود است می تواند سبب قطعی و اتصالات الکتریکی در جروبرقی شده و در هنگام کار دستگاه جاروبرقی را خاموش نماید. این مورد حتی به سوختن موتور جاروبرقی نیز می انجامد. دلیل دیگری که می تواند سبب خاموش شدن جاروبرقی شود، داغ شدن بیش از حد جاروبرقی است که در ادامه به آن می پردازیم.
برای تعمیرات و عیب یابی جاروبرقی باید دارای دانش فنی در زمینه‌ی لوازم الکتریکی باشید در غیر اینصورت به هیچ وجه جاروبرقی‌تان را تعمیر نکنید.

10.جاروبرقی هنگام کار زیاد داغ می شود

گرم شدن جاروبرقی در حین کار تا حدودی طبیعیست اما اگر جاروبرقی بیش از حد داغ می شود، طبیعی نخواهد بود و احتمالا نشان از وجود مشکلی در دستگاه می باشد که بدلیل ماهیت مشکل بهتر است عیب یابی دستگاه جاروبرقی و  تعمیر آن را به یک تعمیرکار متخصص سپرده شود.

 1. داغ شدن زیاد جاروبرقی می تواند به خاطر خرابی ترموستات جاروبرقی، معیوب شدن فن جارو و یا به دلیل نیم سوز شدن موتور دستگاه باشد. ممکن است پس از این اتفاق جاروبرقی خاموش شود، در این شرایط از روشن کردن دستگاه خودداری کنید، زیرا ممکن است به سوختن موتور بیانجامد.

11.جاروبرقی بوی بسیار بدی می دهد

گاهی زباله ها و تکه غذاهایی که به داخل کیسه جاروبرقی میروند بوی بدی تولید میکنند، از این رو کیسه جاروبرقی را باید مرتب تمیز کنید و بهتر است آن را بشورید. زیرا تخلیه به تنهایی سبب بوزدایی از جاروبرقی نخواهد شد. اگر از کیسه های یکبار مصرف استفاده می کنید، کیسه را دور انداخته و یک کیسه جاروبرقی جدید استفاده کنید. در این روش عیب یابی دستگاه جاروبرقی بهتر است برای اطمینان و تمیزی بیشتر فیلتر هوای جاروبرقی را نیز درآورده و بشورید و پس از خشک شدن ،مجددا در دستگاه جاروبرقی قرار دهید. البته خیلی دقت کنید زیرا برخی از فیلترها قابل شستشو نیستند و تنها می توان آنها را تعمیر و تعویض کرد.

مشاهده  معایب و مضرات استفاده از سولاردام

12.در حین کار جاروبرقی لرزش زیاد دارد

در صورتی که هنگام کار کردن با جاروبرقی خود شاهد لرزش زیاد جاروبرقی شدید ، بهتر است برای تعمیرات جاروبرقی از نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی برای عیب یابی دستگاه جاروبرقی کمک بگیرید، ولی اگر خودتان می خواهید دست به کار شوید باید از همان نگه‌دارنده‌های پلاستیکی شروع کنید در ابتدا نگه‌دارنده‌ها پلاستیکی موتور را بررسی کنید، در صورتی که شل شده‌ باشند باعث لرزش جاروبرقی می شوند که در این صورت فقط کافی است آن‌‌‌‌‌‌‌‌ها را در جای خود محکم کنید و در صورت خرابی بیش از حد بهتر است آنها را تعویض کرد.

عیب یابی جاروبرقی

آموزش عیب یابی و تعمیر جاروبرقی ال جی

چطور جاروبرقی ال جی را تعمیر کنیم؟

آموزش تعمیر و عیب یابی ایرادات خرابی و ضعیف شدن موتور و مکش جاروبرقی ال جی را به طور خلاصه در ادامه بررسی خواهیم کرد با ما همراه باشید.

اگر لوله جاروبرقی ال جی را تمیز کردید و  متوجه هیچ زباله ای نشدید که در آن گیر کرده باشد، باید به سراغ تمیز کردن فیلتر جاروبرقی ال جی بروید ، مزیرا غالبا در اثر استفاده نامناسب از کیسه جاروبرقی ال جی و یا استفاده از کیسه های نامرغوب جاروبرقی الجی گرد و خاک از کیسه  جاروبرقی ال جی خارج و وارد محفظه جاروبرقی خواهد شد که در نتیجه باعث گرفتگی فیلترها می شود.

زمانی که فیلتر ها شسته شد، بگذارید کامل خشک شود و اگر فیلترها فرسوده شده حتما آن را تعویض کنید، در صورت تعویض فیلتر جاروبرقی الجی متوجه خواهید شد که مکش دستگاه چقدر بهتر می شود، حتما توجه کنید وجود این گرد و خاک در محفظه جاروبرقی الجی باعث خواهد شد گرد و خاک الکتروموتور را فرا بگیرد و باعث گیرپاش شدن موتور جاروبرقی ال جی شود، بدین ترتیب نامناسب بودن پاکت جاروبرقی ال جی غیر از خراب کردن فیلتر باعث خراب شدن الکتروموتور جاروبرقی الجی نیز خواهد شد.

نکته حائز اهمیت دیگر نگهداری و مواظبت از قطعات مکانیکی جاروبرقی ال جی است بدین صورت که هنگام استفاده از جاروبرقی الجی با دکمه ها و ولوم کم و زیاد جاروبرقی ال جی با ملایمت رفتار کنید ، یعنی با پا دستگاه را روشن و خاموش و یا کم و زیاد نکنید چون باعث آسیب زدن به قطعات مکانیکی جاروبرقی ال جی خواهد شد.

آموزش عیب یابی دستگاه جاروبرقی سامسونگ

مشکلات گزارش شده در جاروبرقی سامسونگ بیشتر از ناحیه خاموش شدن ناگهانی می شود. اگر جاروبرقی شما در حین کار خاموش می شود باید مواردی همچون اتصالات داخلی یا خارجی را مورد بررسی قرار دهید و در صورت عدم رفع مشکل به تعمیر جاروبرقی از ناحیه تسمه و موتور بپردازید. به شما پیشنهاد می کنیم برای این کار از ابزار و وسایل تخصصی استفاده کنید تا دستگاه مورد آسیب قرار نگیرد.

آموزش تعمیر جاروبرقی بوش

معمولا جاروبرقی بوش از ساختار و قطعات بسیار خوب با کیفیت بالا و طول عمر طولانی تشکیل می شود. به همین علت اگر جاروبرقی بوش شما دچار خرابی شده است ، احتمالا باید از ناحیه فیلتر و کیسه جاروبرقی مورد برسی و تعمیر دستگاه جاروبرقی قرار بگیرد. اگر پس از حل این مشکل همچنان به خوبی گذشته کار نکرد بهتر است از طریق یک نمایندگی مطمئن به تعمیرات جاروبرقی بوش بپردازید. 

 عیب یابی جاروبرقی در منزل

با کمک خواندن مطالب بالا شما می توانید رایج ترین مشکلات جاروبرقی خود را رفع کرده و نیازی به تعمیرکار و نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی برای عیب یابی جاروبرقی نداشته باشید ولی توصیه اکید ما به شما دوستان این است که برای رفع عیوب داخلی جاروبرقی بهتر است از تخصص نمایندگی تعمیرات جاروبرقی بهره مند شوید، زیرا تعمیرکاران حرفه ای با توجه به نوع و برند جاروبرقی، بیشتر به مشکلات و معایب آن و اصول تعمیر آشنا می باشند، بنابراین با تعمیر اصولی جاروبرقی عمر مفید آن را افزایش می‌دهند.

 هر چند گاهی مشکلات جاروبرقی تخصصی است و تعمیر جاروبرقی بسیار تخصصی می باشد که فرد مبتدی قادر به تعمیر آن نمی تواند باشد. به طوری که شناخت برخی از ایرادات و دلایل آن نیز نمی تواند زمینه ساز تعمیرات جاروبرقی برای شخص مبتدی باشد. به همین دلیل در رابطه با این مشکلاتن تخصصی جاروبرقی خطر نکنید و از نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی و تعمیرکاران حرفه ای کمک بگیرید.

عدم دقت به این موضوع می تواند منجر به آسیب های بیشتر در این دستگاه باشد. ژاو سرویس نمایندگی تعمیرات انواع جاروبرقی در شهر تهران،  خدمات خود را درب منزل و با گارانتی ارائه می‌دهد.

چرا ژاو سرویس؟

از آنجا که مهم است تعمیرات جاروبرقی با دقت تمرکز بالایی انجام شده و خدمات تعمیر توسط متخصصین در این زمینه به انجام برسند نیاز است بیان داریم تیم تخصصی ژاو سرویس به سبب تجربه بالایی که در زمینه تعمیرات دستگاه جاروبرقی دارند می توانند کیفیت و قیمت خدمات تعمیر جاروبرقی را تضمین نمایند.

تمامی خدمات تعمیر در محل مورد نظر مشتری به انجام می رسد و متخصصین ژاو در زمان مقرر در محل حضور می یابند. تنها کافیست مشتریان به تیم حرفه ای ژاو اعتماد نمایند تا نتیجه اعتمادشان، تعمیر عیوب و مشکلات دستگاه جاروبرقی باشد.

تنها کافیست تماس حاصل گردد.

آیا خدمات تعمیر جاروبرقی در ژاو سرویس با کیفیت هستند؟

بله علاوه بر کیفیت نیز قیمت تمامی خدمات تعمیر دستگاه جاروبرقی در ژاو سرویس تضمین می شوند.

ژاو سرویس چگونه به ما کمک می کند؟

تنها نیاز است با شماره های درج شده تماس حاصل گردد تا تیم تخصصی ژاو سرویس سریعا در زمان مقرر در محل مورد نظر مشتری حاضر باشد.

4.6/5 - (290 امتیاز)

خدمات تعمیرات در سراسر تهران

واتس اپ phon تماس فوری واتس اپ درخواست آنلاین