ClickCease

نمایندگی تعمیرات انواع برندهای لوازم خانگی

Location

مرکز تعمیرات و خدمات پس از فروش
با ما در تماس باشید
021-28421384

021-77661482

09100019006


 

عیب یابی اجاق گاز

 eibyabiojaghgaz

عیب یابی اجاق گاز و تعمیرات اجاق گاز به دلیل ساده بودن سیستم اجاق گاز و پیچیده نبودن سیستم آن توسط خودمان امکان پذیر است البته اگر علاقه مند به کارهای فنی و تعمیرات باشید می توانید تعمیرات و عیب یابی اجاق گاز را با کمترین هزینه خودتان انجام دهید. قابل اهمیت است که یادآوری کنیم اگر علاقه و دانش کافی ندارید در رابطه با تعمیرات اجاق گاز و عیب یابی اجاق گاز هیچ گونه اقدامی نکنید زیرا نا خواسته ممکن است هزینه تعمیرات اجاق گاز را چند برابر کنید. ژاو سرویس توصیه میکند با متخصصین و تعمیرکاران باتجربه تماس بگیرید تا جهت تعمیرات اجاق گاز و عیب یابی اجاق گاز شما را راهنمایی کنند.

در ادامه مقاله به بررسی عیب یابی اجاق گاز جهت تعمیر و رفع مشکلات رایج اجاق گاز خواهیم پرداخت با ما همراه باشید

البته حائز اهمیت است بدانید اجاق گاز با انرژی مفید گاز کار خواهد کرد. اگر در استفاده از این انرژی بسیار باید محتاط بودزیرا می تواند فاجعه‌ آفرین باشد، در صورتی که تصمیم گرفته اید عیب‌یابی اجاق گاز را خودتان انجام دهید حتما موارد ایمنی را رعایت کرده و دقت بیشتری داشته باشید. و مطالب زیر را با دقت مطالعه کنید.

روشهای عیب یابی و تعمیرات اجاق گاز

حتما بخوانید : تعمیرات اجاق گاز

عیب یابی اجاق گاز1: پیلوت اجاق گاز خاموش می‌شود

اولین دلیلی که می تواند در عملکرد پیلوت اجاق گاز موثر باشد مقدار گازی است که به پیلوت می‌رسد، در صورت چنین مشکلی ممکن است مقدار گازی که به پیلوت میرسد کم باشد. جهت رفع چنین مشکلی باید شعله پیلوت را مطابق آنچه که در دفترچه راهنما توضیح داده شده است تنظیم کرد. در غیر اینصورت ممکن است هوای زیادی به مخلوط کن وارد شده باشد که جهت رفع چنین مشکلی باید صفحه محفظه را کمی ببندید.

عیب یابی اجاق گاز2 : بوی گاز در منزل احساس می‌شود

قبل از اینکه عیب یابی اجاق گاز را شروع کنید در چنین مواردی ابتدا شیر اصلی گاز را ببندید و در و پنجره‌ها را باز کنید تا هوای داخل خانه تخلیه شود. پیش از تخلیه کامل هوای نامطبوع داخل منزل، از استفاده از کلید‌ها یا پریزها و هر چیزی که با برق ارتباط دارد یا جرقه ایجاد می‌کند خودداری کنید.

همواره کسانی که از اجاق گاز استفاده میکنند دارای چنین مشکلی هستند که می توان این مساله را یکی از عمده‌ترین معایب اجاق گاز دانست که حتما باید رفع شود.

 جهت عیب یابی اجاق گاز باید موارد زیر بررسی شود:

  • بررسی مشعل اجاق گاز ( مشعل ممکن است به هر دلیلی به‌طور کامل خاموش شده باشد و باعث نشت گاز شود)
  • خراب بودن شیر یا ولو دستگاه ( اگر شیر یا همان ولو دستگاه باز مانده باشد باعث نشت گاز از مشعل خواهد شد)
  • باید شلنگ انتقال گاز بررسی شود. (احتمال آسیب دیدن این بخش و نشت گاز و پخش آن در فضا شود بسیار زیاد است)
  • گاهی ممکن است نشت گاز از مشعل فر باعث بروز این مشکل باشد.
  • شیر انتقال گاز نیز احتمال نشتی داشته و باعث پخش بوی گاز در منزل خواهد شد.

در صورتی که موفق به یافتن مشکل نشدید اجازه دهید شیر اصلی گاز بسته باشد و با یک نمایندگی تعمیرات تخصصی اجاق گاز تماس بگیرید.

عیب یابی اجاق گاز3 : مشعل‌های فوقانی اجاق گاز روشن نمی‌شود

در این مواقع ممکن است پیلوت خاموش باشد. جهت رفع مشکل اجاق گاز  باید پیلوت اجاق گاز را روشن کنید. در غیر اینصورت ممکن است سوراخ‌های مشعل یا پیلوت مسدود شده باشد. که در این صورت باید سوراخ‌های مشعل را با دقت توسط یک میله باریک یا برس تمیز کنید یا به عبارتی نازل پیلوت را تمیز یا تعویض کنید.

حتما بخوانید : راهنمای خرید اجاق گاز

عیب یابی اجاق گاز4 : نوک مشعل‌ها زرد رنگ می‌سوزد

بروز رنگ زرد شعله به علت کم بودن نسبت هوا در مخلوط‌کن می باشد که جهت رفع چنین مشکلی باید صفحه تنظیم مخلوط کن را کمی باز کرد، البته در اجاق گاز‌های جدید ممکن است تنظیمات فاصله نازل تا لوله رابط به هم خورده باشد که حتما باید آن را تنظیم کنید.

عیب یابی اجاق گاز5 : شعله وزش دارد و صدا می‌کند.

در این مواقع نسبت هوا به گاز در مخلوط زیاد می باشد که جهت رفع چنین مشکلاتی کافی است صفحه مخلوط کن را کمی ببندید. جهت اطلاعات بیشتر مطلب آموزش تعمیرات اجاق گاز را مطالعه فرمائید.

عیب یابی اجاق گاز6 : اجاق گاز گرم نمی شود

علت بروز چنین مشکلی میتواند عوامل متعددی داشته باشد اما مهمترین علت آن می تواند آسیب دیدن المنت حرارتی باشد که در این صورت  شما به یک المنت جدید نیازمندید. جهت عیب یابی اجاق گاز مشکل از المنت باید اجاق گاز را روشن کنید در صورتی که صدای فن شنیده شد و گریل نیز شروع به کار کرد ولی هیچ گرمایی تولید نشد، مطمئنا باید المنت فن تعویض شود. اما اگر گریل شما حرارتی تولید نکرد و اجاق گاز گرم شد باید المنت گریل تعویض شود. در غیر اینصورت موارد زیر را بررسی کنید :

  • ترموستات اجاق گاز
  • سوئیچ انتخاب حالت اجاق
  • فیوز حرارتی
  • ترموستات های ایمنی

جهت عیب یابی اجاق گاز در برخی موارد امکان انجام تعمیر توسط خود شما امکان پذیر است، اما توصیه ژاو سرویس این است که با تعمیرکاران باتجربه و دارای صلاحیت  تماس بگیرید و کلیه امور تعمیرات و عیب یابی اجاق گاز را به آنها واگذار کنید زیرا ممکن است آسیب های بیشتر به دستگاه شما وارد شود.

 

نیاز به مشاوره دارید ؟ با ما در ارتباط باشید.

Image

گروه خدمات ژاوسرویس با دارا بودن کادری مجرب و کارآزموده آماده ارائه انواع خدمات به مشتریان عزیز می باشد . امیدواریم بتوانیم در کوتاهترین زمان مشکلات فنی شما را مرتفع نماییم

اطلاعات تماس

دفتر مرکزی : تهران ، شهرک غرب ، خیابان خوارزم ، پلاک 32