ClickCease

نمایندگی تعمیرات انواع برندهای لوازم خانگی

Location

مرکز تعمیرات و خدمات پس از فروش
با ما در تماس باشید
021-28421384

021-77661482

09100019006


 

عیب یابی جارو برقی

eibyabijaroubarghi 

عیب یابی جارو برقی در مواردی که جاروبرقی دچار مشکلاتی اعم از شکستگی چرخ، انتشار بوی بد از جارو برقی، ضعیف بودن مکش جاروبرقی و … شود صورت میگیرد. قابل یادآوری است برای تشخیص علت ایرادات ذکر شده لازم به باز کردن محفظه داخلی جاروبرقی نخواهیم بود زیرا در عیب یابی جاروبرقی تنها با بررسی سطحی دستگاه می توان علت مشکل را بدست آورد . ژاو سرویس نماینده تخصصی تعمیرات جاروبرقی آماده خدمت رسانی در جهت عیب یابی جارو برقی ، تعمیرات جاروبرقی شما در محل می باشد .

در ادامه روشهای صحیح عیب یابی جارو برقی را با توضیحات کامل شرح خواهیم داد با مطالعه این مقاله قادر خواهید بود مشکلات جاروبرقی خود را با کمترین هزینه انجام دهید در صورتی که علاقه به کارهای فنی ندارید تعمیرکاران متخصص و مجرب ژاوسرویس آماده ارائه خدمات به مشتریان هستند.

 عیب یابی جارو برقی 1: تعمیرات جارو برقی در صورتی که مکش بسیار ضعیف داشته باشد

ضعیف شدن مکش جارو برقی بعد از استفاده های مکرر از جارو برقی چندان دور از ذهن نخواهد بود و مشکل بسیار بزرگی محسوب نمی شود، بلکه یکی از مشکلات بسیار ساده جاروبرقی است که معمولا به راحتی برطرف خواهد شد. جهت عیب یابی جاروبرقی و رفع مشکل ضعف مکش جارو برقی باید قطعات زیر بررسی شود:

 • لوله تلسکوپی دستگاه (ابتدا باید عامل انسداد لوله‌ها را پیدا کنید زیرا غالبا انسداد یکی از لوله‌های خرطومی یا تلسکوپی جاروبرقی علت اصلی ضعف مکش محسوب می شود. )
 • لوله خرطومی (امکان دارد اشیا بزرگی توسط جاروبرقی در این قسمت گیر کرده باشد و یا شی بزرگ به صورت افقی در یکی از این دو لوله گیر کرده باشد. به‌مرورزمان موها و زباله‌ها به این شی که در سر راه آن‌‌‌‌‌‌‌‌ها قرار دارد می‌چسبند. درنتیجه تکه زباله‌ای که راه لوله را مسدود کرده بزرگ و بزرگ‌تر خواهد شد. به همین علت مکش دستگاه ضعیف می‌شود.)

جهت عیب یابی جارو برقی که دارای مشکل فوق می باشد برای اطمینان از باز بودن مسیر عبور هوا در هر یک از این دو لوله می‌توانید از یک شلنگ آب کمک بگیرید. شلنگ آب را وارد لوله کنید و با فشار دادن، آشغال را خارج و لوله را باز کنید، اگر لوله های خرطومی و تلسکوپی باز شد ولی همچنان مکش ضعیف می باشد باید از وجود پارگی و آسیب در لوله خرطومی نیز مطمین شویم. اگر علت مشکل پارگی لوله خرطومی است می توان با توجع به جای پارگی آن را تعمیر کرد یا با کمک نمایندگی تخصصی تعمیرات جاروبرقی لوله را تعویض کرد .

 • واشر و تسمه

 • لوله خرطومی و لوله تلسکوپی

اگر با روش‌های بالا جواب نگرفتید و همچنان مشکل ضعف در مکش بر قوت خود باقی است باید محفظه داخلی جارو برقی را بررسی کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر ژاو سرویس پیشنهاد میکند آموزش تعمیرات جاروبرقی را مطالعه نمائید.

عیوب دو بخش واشر و تسمه اغلب به صورت ظاهری مشخص می باشد. در صورت خرابی تسمه کشیده یا سابیده می شود. در صورت بروز مشکل در هر یک از واشر و تسمه می‌توانید آن‌‌‌‌‌‌‌‌ها را تعویض کرد.

 • فیلتر و کیسه جاروبرقی

زمانی که کیسه جاروبرقی پر باشد یا فیلتر آن کثیف شده باشد مکش جاروبرقی ضعیف خواهد شد. در این صورت ابتدا کیسه را بررسی کنید اگر پر بود آن را خالی کنید و دور بیندازید، بهتر است هم‌زمان با خالی کردن جاروبرقی فیلتر هم شسته شود، البته باید فیلتر کانل خشک شود سپس در جای خود نصب شود . احتمالاً پس از تمیز کردن کیسه و فیلتر مشکل جاروبرقی شما برطرف خواهد شد. در غیر اینصورت حتما با یک نمایندگی تعمیرات تماس بگیرید و این کار را به او واگذار کنید.

حتما بخوانید : راهنمای خرید جاروبرقی

عیب یابی جارو برقی 2: تعمیرات جاروبرقی زمانیکه دکمه روشن، خاموش یا سیم جمع کن روشن نشود

در صورتی که هیچ یک از دکمه های جارو برقی کار نمیکند باید قاب آن برداشته شود حال دکمه ها قابل نمایش خواهند بود اگر دکمه ها بر اثر ضربه گیر کرده باشد با یک ضربه کوچک به حالت اولیه خودش بر میگردد، ولی در صورتی که بر اثر استفاده مکرر هرزشده باشد باید تعویض شوند. بهتر است تعویض دکمه های روشن و خاموش و یا سیم جمع کن را به نمایندگی تعمیرات تخصصی جارو برقی بسپارید.

عیب یابی جارو برقی 3: تعمیرات جارو برقی در صورت شکستگی چرخ

در صورتی که چرخ جاروبرقی شکسته باشد، دیگر نیازی به عیب یابی جاروبرقی نیست زیرا با چشم قابل مشاهده است. جهت برطرف کردن شکستگی چرخ جاروبرقی باید آن قطعه را خریداری کنید و آن را در جای خود قرار دهید.

توصیه می‌شود برای تهیه چرخ جاروبرقی به نمایندگی‌تعمیرات تخصصی جاروبرقی مراجعه و جنس اصلی و فابریک خریداری کنید.

عیب یابی جارو برقی 4 : روشن نشدن جاروبرقی

عیب یابی اول : قطعی مدار سری موتور جاروبرقی منجر به روشن نشدن جاروبرقی خواهد شد، حتی اگر یکی از اجزاء با سایر قطعه ها ارتباطش قطع باشد، در این صورت موتور جاروبرقی روشن نمی شود. مثلا اگر به سبب خرابی یکی از فنرها، زغال مربوطه به کلکتور نچسبد مدار سری موتور قطع است. اگر موتور را مستقلا به برق زده‌اید و روشن نشده، آن را از برق جدا نموده و به وسیله اهم‌متر ارتباط یک یک اجزاء را به سائرین مورد بررسی قرار دهید و اگر در ارتباط کلی آن‌ها قطع‌شدگی دیده شود، مورد معیوب را رفع نمایید تا جارو برقی روشن شود.

عیب یابی دوم : گاهی علت روشن نشدن جاروبرقی، معیوب بودن سیم جمع کن خواهد بود، جهت این عیب یابی باید اقدام به تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی کنید، در اکثر موارد مشاهده شده که برق وارد سیم‌جمع‌کن می شود ولی به سبب عدم اتصال شاخک‌های سیم جمع کن به حلقه‌های گردان قرقره، فاز یا نول و یا هر دو وارد دستگاه نشده و باعث می شود جاروبرقی روشن نشود. رفع عیب به این گونه است که  شاخک‌ها را کمی به حالت عمود نزدیک کرده و سپس قرقره را بر روی آن‌ها بگذارید، این عمل باعث شده حلقه‌های گردان برشاخک‌ها فشار وارد کند و آن‌ها را به طرف پایین بکشد. حالت فنری شاخک ها، ارتباط بین آن‌ها و حلقه‌های گردان را ایجاد میکند.

عیب یابی سوم : ممکن است دوشاخه جارو و یا سیم رابط دچار مشکل شده باشد، به منظور رفع آن ابتدا بدنه جارو را باز کنید و به وسیله ولت‌متر رسیدن برق را به سیم‌جمع‌کن مشاهده کنید. یادتان باشد هنگامی که دوشاخه را وارد پریز میکنید چون دستگاه دارای برق است بسیار دقت کنید. می توانید ورودی‌های سیم رابط به سیم‌جمع‌کن را به یکدیگر اتصال دهید و اهم‌متر را در حالی که رنج بر روی R*1 قرار دارد به دوشاخه متصل کنید. اگر دوشاخه سیم رابط سالم باشند، عقربه منحرف شده و عدد صفر را نشان خواهد داد، در این عیب یابی اگر مشکل از سیم رابط یا دوشاخه باشد، ابتدا دوشاخه را بررسی کنید و سپس نسبت به تعویض سیم رابط اقدام کنید.

عیب یابی چهارم : علت بعدی که منجربه روشن نشدن جاروبرقی می شود معیوب بودن کلید قطع و وصل است، برای رفع این عیب یابی باید جارو را از برق جدا نموده و به وسیله اهم‌متر کلید را تست کنید.وقتی عقربه عدد صفر را نشان داد یعنی کلید روشن است و وقتی عقربه بی‌نهایت را نشان دهد عدد صفر و در حالت خاموش می باشد، در غیر این صورت باید کلید تعویض شود.

عیب یابی پنجم: مطمئن بودن از برق پریز می باشد، بهتر است از ولت‌متر آومتر برای این کار استفاده کنید. رنج را بر روی ۲۵۰ ولت قرار داده و برق پریز را اندازه‌گیری کنید، در اینصورت اگر مشکل از پریز باشد متوجه می شوید و حتما باید آن را رفع کنید.

عیب یابی ششم : ممکن است رله سوخته باشد، عیب یابی جارو برقی‌ مجهز به رله چنین است که تا مدار رله بسته نشود و کلید قدرت آن متصل نشود، جاروبرقی روشن نخواهد شد در ابتدا سیم‌های متصل شده به کلید روی دسته جارو برقی را ابتدا به وسیله اهم‌متر چک کنید. سپس کلید روی دسته و در صورت سالم بودن آن‌ها خود رله را عملا آزمایش کنید جاروبرقی را به برق متصل نموده و با یک پیچ گوشتی دسته عایق کلید قدرت رله را ببندید. در صورت روشن نشدن جارو برقی مطمن خواهیم شد عیب از رله می باشد، ولی در صورت روشن شدن جارو برقی باید سیم‌های رابط رله را چک کنیم .

عیب یابی هفتم : اگر هیچ یک از موارد فوق جهت عیب یابی موثر نشد امکان سوختن موتور جاروبرقی وجود دارد زیرا اگر موتور جاروبرقی کاملا سوخته باشد در حالت اتصال مستقیم برق به آن روشن نمی شود، بسیاری از پیچک‌های آرمیچر و همچنین پیچک‌های قطب‌ها کاملا سوخته‌اند. سوختن کامل موتور جاروبرقی پس از مرحله نیم‌سوز شدن می باشد.

موتور نیم سوز جاروبرقی برای مدت کوتاهی کار میکند تا زمانی که اکثر پیچک‌ها آسیب ببینند و ارتباط سری اجزاء موتور کاملا قطع ‌شود.

عیب یابی جارو برقی 5 : موتور جارو برقی روشن می‌شود اما قدرت چندانی ندارد

عیب یابی اول: کثیف بودن کلکتور باعث می شود جاروبرقی قدرت چندانی نداشته باشد، ابتدا جهت تمیز کردن کلکتور بهترین روش استفاده از تینر‌های فرار قوی و یا بنزین می باشد. این نکته بسیار حائز اهمیت است که بدانید نباید برای تمیز کردن کلکتور از سمباده استفاده کرد زیرا ممکن است ذرات مسی ساییده شده مابین شیار تیغه‌ها بماند و سبب اتصال با هم شود که در نهایت منجر به سوختن آرمیچر خواهد شد. غالبا آرمیچر را با مسواک و مواد فرار تمیز میکنند، هنگام تمیز کردن آرمیچر بهتر است کلکتور بر روی زمین قرار بگیرد و محور آرمیچر به طرف بالا باشد. چون ریختن مواد پاک‌کننده روی سیم‌پیچ‌ها به آن‌ها آسیب می‌رساند به همین سبب می‌بایست سیم‌پیچ‌ها نسبت به کلکتور در سطح بالاتری قرار بگیرند.

عیب یابی دوم: غالبا بعد از تعویض زغال قدرت موتور جارو برقی کم می شود زیرا قبل از جاگذاری زغال جدید، سطحی از زغال که باید در تماس با کلکتور باشد به حالت هلال در نیامده و چون به هنگام سایش شکل هلال به خود گرفته سبب کثیف شدن کلکتور شده. از این رو قبل از جازدن زغال جدید باید حالت هلال را در سطح زغال‌ها با کلکتور ایجاد کرد. یعنی بسیار ضروری است که حالت هلالی زغال اصلاح شود.

عیب یابی سوم: خرابی یاطاقان‌ جاروبرقی یکی دیگر از علت های کاهش قدرت دستگاه جاروبرقی می باشد، به طور علمی می توان گفت  آرمیچر به کمک یاطاقان‌ می تواند به راحتی بچرخد و اگر بلبرینگ‌ها یا بوش‌ها خراب شوند آرمیچر در حال چرخش حتما ایراد دار خواهد شد. با مشاهده سایش هسته فلزی آرمیچر که باعث درگیری آرمیچر و کفشک‌های قطب خواهد شد به شکل یاطاقان‌ها توجه کنید و بلافاصله نسبت به عیب اقدام کرد.

عیب یابی چهارم: تشخیص سوختگی و یا عیب در آرمیچر و بالشتک‌ها در قسمت‌های موتور‌ جاروبرقی کاملا  قابل مشاهده است. نیم‌سوز بودن موتور میتواند علت محکمی برای کاهش قدرت جاروبرقی خواهد بود، یک موتور نیم‌سوز قدرت زیادی نداشته و بلافاصله داغ می‌کند. موتور نیم‌سوز شده را می‌توان بدون باز نمودن جاروبرقی با اندازه‌گیری جریان مصرفی دستگاه تشخیص داد. جریان مصرفی یک موتور نیم‌سوز شده معمولا یا چندین برابر جریان نامی دستگاه است و یا جریان مصرفی بسیار ناچیزی می‌کشد.

عیب یابی جارو برقی6 : مکش جارو برقی مانند روز اول نیست

عیب یابی اول: نیم سوز شدن موتور جاروبرقی که در قسمت فوق کاملا در این باره توضیح داده شد.

عیب یابی دوم: ممکن است کیسه زباله پر شده باشد، ابتدا کیسه را تخلیه کنید و اگر از نوع پارچه‌ای است در فواصل زمانی معین آن را بشویید تا ذرات غبار از منفذ‌های کیسه جاروبرقی خارج شود.

عیب یابی سوم: لوله‌های رابط مسدود و یا سوراخ شده، لوله‌های رابط مکش را از حیث ایجاد سوراخ در آن‌ها بررسی کنید و اگر شئ مانند پارچه و یا پلاستیک در آن‌ها گیرکرده باشد سریعا آن را خارج کنید. در بررسی لوله‌های مکنده جارو برقی همیشه به تمیز نمودن برس اصلی جاروبرقی توجه کنید.

عیب یابی چهارم: غیر از موارد فوق گاهی فیلتر بیش از حد کثیف شده است، نقش و اهمیت فیلتر بسیار در افزایش عمر مفید جاروبرقی موثر می باشد و نیاز است مرتبا نسبت به تمیز نمودن فیلتر جاروبرقی اقدام شود.

عیب یابی پنجم:  ممکن است فیلتر بیش از حد کثیف باشد، در مبحث اجزاء مکانیکی جاروبرقی به نقش و اهمیت فیلتر اشاره کرده ایم از این رو لازم است مرتبا نسبت به تمیز نمودن فیلتر اقدام کنید، یکی از نشانه های کثیف بودن فیلتر این اسن که از جارو برقی به هنگام کار صدای زیادی به گوش می‌رسد.

عیب یابی ششم:  خرابی پروانه یکی دیگر از علل پیدایش چنین مشکلی خواهد بود، باید جارو را باز کنید و پروانه یا پروانه‌ها (بعضی از جاروبرقی ها دو پروانه دارند) را بازدید کنید و در صورت خرابی نسبت به تعویض پروانه معیوب سریعا اقدام کنید.

عیب یابی هفتم: خرابی بلبرینگ‌ها یا بوش‌ها می تواند دردسر ساز شود زیرا خرابی بلبرینگ و بوش سبب می‌شود آرمیچر با کفشک‌های قطب هسته درگیر شود از این رو صدای خشنی در کارکرد موتور به گوش می‌رسد، موارد ذکر شده را بررسی کنید و در صورت خرابی یاطاقان آن را تعویض کنید.

عیب یابی هشتم:  خراب شدن نگهدارنده‌های لاستیکی (جهت جلوگیری از لرزش بدنه ناشی از سرعت زیاد موتور، بین قطعات مختلف از رابط‌ها یا نگهدارنده‌های لاستیکی استفاده میشود) خرابی این لاستیک‌ها سبب می‌شود جاروبرقی در هنگام کار صدای زیادی را ایجاد نماید. در صورت خرابی باید لاستیک‌های معیوب را تعویض کرد.

عیب یابی جارو برقی7 : از جارو برقی به هنگام کار صدای زیادی به گوش می‌رسد

عیب یابی اول: پروانه جاروبرقی گاهی باعث تولید صدای زیاد در جارو برقی خواهد شد ، ابتدا جارو برقی را باز کنید و پروانه یا پروانه‌ها را بعضی از جاروها دارای دو پروانه هستند مانند جارو برقی الکترولوگس، بررسی کنید و در صورت خرابی نسبت به تعمیر و تعویض پروانه جاروبرقی اقدام کنید.

عیب یابی دوم:  بلبرینگ‌ها یا بوش‌ها معیوب شده‌اند، خرابی بلبرینگ و بوش سبب می‌شود آرمیچر با کفشک‌های قطب هسته درگیر شود از این رو صدای خشنی در کارکرد موتور به گوش خواهد رسید. آن‌ها را بازدید کنید و جهت رفع یاطاقان معیوب اقدام به تعمیر و تعویض کنید.

عیب یابی سوم: خرابی نگهدارنده‌های لاستیکی در جاروبرقی تولید صدای زیاد خواهد کرد، در ماشین‌هایی چون جارو برقی که معمولا سرعت زیاد موتور لرزشی شدیدی را در بدنه ایجاد می‌نماید بین قطعات مختلف از رابط‌ها یا نگهدارنده‌های لاستیکی استفاده می‌کنند. خرابی لاستیک‌ها باعث خواهد شد جاروبرقی در هنگام کار صدای زیادی شنیده شود. در این صورت سریعا اقدام به تعمیر و یا تعویض عیب لاستیک‌های معیوب کنید.

اگر جاروبرقی شما قدیمی باشد و چندین سال از عمر جاروبرقی تان گذشته باشد، ممکن است سرو صدای بلندی داشته باشد که صدای موتور می باشد. یک مزیت جارو شارژی این است که صدای کمی دارد مانند جاروبرقی نسل جدید.

اما اگر به یکباره صدای جاروبرقی شما زیاد شده و صدای ناهنجاری از آن شنیده می شود، ممکن است به دلیل بلبرینگ باشد که خرابی آن آرمیچر و کفشک ها را با یکدیگر درگیر کرده و تولید صدا می کند. همچنین فن جاروبرقی و پره های آن ممکن است شکسته باشند و ایجاد صدای بلندی نمایند. علاوه بر آن اگر شئ خارجی درون لوله های جاروبرقی گیر کرده باشد، موقع مکش هوا ممکن است صدای سوت مانند و یا ناهنجاری تولید نماید.

عیب یابی جارو برقی8: علت بوی سوختگی جاروبرقی و یا دود کردن جاروبرقی

قطعات مختلفی در داخل محفظه جاروبرقی وجود دارد که می توانند مسبب این مشکل باشند.

عیب یابی اول: زمانی که متوجه بوی سوختگی شدید، فورا جاروبرقی را خاموش کنید. سپس دستگاه را به دقت بررسی کنید و از کابل برق آن شروع کنید. معمولا تسمه مقصر است.

عیب یابی دوم: اگر ایرادی در تسمه وجود داشته باشد و یا عاملی مانع از حرکت درست آن شود و گیر کرده باشد، بوی سوختگی لاستیک بلند می شود. ممکن است بلبرینگ جاروبرقی منشأ بوی سوختگی باشد و فرسودگی آن حتی منجر به سوخته شدن موتور جارو شود.

عیب یابی سوم: خود موتور جاروبرقی می تواند نیم سوز و یا کاملا سوخته باشد و این بو به آن مربوط شود. سوختگی موتور به طور واضح جاروبرقی را از کار می اندازد، بنابراین لازم به نگرانی نخواهد.

عیب یابی چهارم: در اکثر موارد مشکل از تسمه یا بلبرینگ است که اگر دانش فنی آن را داشته باشید، با تعویض آنها به راحتی مشکل را حل خواهید کرد. البته اگر قسمتی از جارو برقی شما مسدود شده است، این امر به موتور فشار آورده و ممکن است با بوی سوختگی همراه شود.

عیب یابی جارو برقی9 : خاموش شدن جاروبرقی در حین کار

گاهی در حین کار جاروبرقی به طور ناگهانی خاموش می شود. خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی می تواند به دلایل بسیار ساده که حتی به آن فکر نمی کنید باشد.

عیب یابی اول : پریدن فیوز برق منزل، نبود برق و یا قطع شدن آن در پریز برق و درآمدن دوشاخه برق جاروبرقی از پریز در هنگام کار شروع کنید.

عیب یابی دوم : پس از بررسی موارد فوق به سراغ کابل برق جاروبرقی بروید. هرگونه آسیب، پارگی و شل بودن کابل که کاملا مشهود است می تواند سبب قطعی و اتصالات الکتریکی در جروبرقی شده و در هنگام کار دستگاه جاروبرقی را خاموش نماید. این مورد حتی به سوختن موتور جاروبرقی نیز می انجامد. دلیل دیگری که می تواند سبب خاموش شدن جاروبرقی شود، داغ شدن بیش از حد جاروبرقی است که در ادامه به آن می پردازیم.

برای تعمیرات و عیب یابی جاروبرقی باید دارای دانش فنی در زمینه‌ی لوازم الکتریکی باشید در غیر اینصورت به هیچ وجه جاروبرقی‌تان را تعمیر نکنید.

عیب یابی جارو برقی10 : جاروبرقی هنگام کار زیاد داغ می شود

گرم شدن جاروبرقی در حین کار تا حدودی طبیعیست اما اگر جاروبرقی بیش از حد داغ می شود، طبیعی نخواهد بود و احتمالا نشان از وجود مشکلی در دستگاه می باشد که بدلیل ماهیت مشکل بهتر است تعمیر آن را به یک تعمیرکار متخصص سپرده شود.

عیب یابی اول : داغ شدن زیاد جاروبرقی می تواند به خاطر خرابی ترموستات جاروبرقی، معیوب شدن فن جارو و یا به دلیل نیم سوز شدن موتور دستگاه باشد. ممکن است پس از این اتفاق جاروبرقی خاموش شود، در این شرایط از روشن کردن دستگاه خودداری کنید، زیرا ممکن است به سوختن موتور بیانجامد.

عیب یابی جارو برقی11 : جاروبرقی بوی بسیار بدی می دهد

گاهی زباله ها و تکه غذاهایی که به داخل کیسه جاروبرقی میروند بوی بدی تولید میکنند، از این رو کیسه جاروبرقی را باید مرتب تمیز کنید و بهتر است آن را بشورید. زیرا تخلیه به تنهایی سبب بوزدایی از جاروبرقی نخواهد شد. اگر از کیسه های یکبار مصرف استفاده می کنید، کیسه را دور انداخته و یک کیسه جاروبرقی جدید استفاده کنید. بهتر است برای اطمینان و تمیزی بیشتر فیلتر هوای جاروبرقی را نیز درآورده و بشورید و پس از خشک شدن ،مجددا در دستگاه جاروبرقی قرار دهید. البته خیلی دقت کنید زیرا برخی از فیلترها قابل شستشو نیستند و تنها می توان آنها را تعمیر و تعویض کرد.

عیب یابی جارو برقی12 : در حین کار جاروبرقی لرزش زیاد دارد

در صورتی که هنگام کار کردن با جاروبرقی خود شاهد لرزش زیاد جاروبرقی شدید ، بهتر است برای تعمیرات جاروبرقی از نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی کمک بگیرید، ولی اگر خودتان می خواهید دست به کار شوید باید از همان نگه‌دارنده‌های پلاستیکی شروع کنید در ابتدا نگه‌دارنده‌ها پلاستیکی موتور را بررسی کنید، در صورتی که شل شده‌ باشند باعث لرزش جاروبرقی می شوند که در این صورت فقط کافی است آن‌‌‌‌‌‌‌‌ها را در جای خود محکم کنید و در صورت خرابی بیش از حد بهتر است آنها را تعویض کرد.

نتیجه گیری از عیب یابی و تعمیر جاروبرقی

با کمک خواندن مطالب بالا شما می توانید رایج ترین مشکلات جاروبرقی خود را رفع کرده و نیازی به تعمیرکار و نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی نداشته باشید ولی توصیه اکید ما به شما دوستان این است که برای رفع عیوب داخلی جاروبرقی بهتر است از تخصص نمایندگی تعمیرات جاروبرقی بهره مند شوید، زیرا تعمیرکاران حرفه ای با توجه به نوع و برند جاروبرقی، بیشتر به مشکلات و معایب آن و اصول تعمیر آشنا می باشند، بنابراین با تعمیر اصولی جاروبرقی عمر مفید آن را افزایش می‌دهند.

 هر چند گاهی مشکلات جاروبرقی تخصصی است و تعمیر جاروبرقی بسیار تخصصی می باشد که فرد مبتدی قادر به تعمیر آن نمی تواند باشد. به طوری که شناخت برخی از ایرادات و دلایل آن نیز نیمتواند زمینه ساز تعمیرات جاروبرقی برای شخص مبتدی باشد. به همین دلیل در رابطه با این مشکلاتن تخصصی جاروبرقی خطر نکنید و از نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی و تعمیرکاران حرفه ای کمک بگیرید.

عدم دقت به این موضوع می تواند منجر به آسیب های بیشتر در این دستگاه باشد. ژاو سرویس نمایندگی تعمیرات انواع جاروبرقی در شهر تهران،  خدمات خود را درب منزل و با گارانتی ارائه می‌دهد.

آموزش عیب یابی خرابی موتور و مکش جاروبرقی ال جی

آموزش تعمیر و عیب یابی ایرادات خرابی و ضعیف شدن موتور و مکش جاروبرقی ال جی را به طور خلاصه در ادامه بررسی خواهیم کرد با ما همراه باشید.

اگر لوله جاروبرقی الجی را تمیز کردید و  متوجه هیچ زباله ای نشدید که در آن گیر کرده باشد، باید به سراغ تمیز کردن فیلتر جاروبرقی ال جی بروید ، مزیرا غالبا در اثر استفاده نامناسب از کیسه جاروبرقی ال جی و یا استفاده از کیسه های نامرغوب جاروبرقی الجی گرد و خاک از کیسه  جاروبرقی ال جی خارج و وارد محفظه جاروبرقی خواهد شد که در نتیجه باعث گرفتگی فیلترها می شود. زمانی که فیلتر ها شسته شد، بگذارید کامل خشک شود و اگر فیلترها فرسوده شده حتما آن را تعویض کنید، در صورت تعویض فیلتر جاروبرقی الجی متوجه خواهید شد که مکش دستگاه چقدر بهتر می شود، حتما توجه کنید وجود این گرد و خاک در محفظه جاروبرقی الجی باعث خواهد شد گرد و خاک الکتروموتور را فرا بگیرد و باعث گیرپاش شدن موتور جاروبرقی ال جی شود، بدین ترتیب نامناسب بودن پاکت جاروبرقی ال جی غیر از خراب کردن فیلتر باعث خراب شدن الکتروموتور جاروبرقی الجی نیز خواهد شد.

نکته حائز اهمیت دیگر نگهداری و مواظبت از قطعات مکانیکی جاروبرقی الجی است بدین صورت که هنگام استفاده از جاروبرقی الجی با دکمه ها و ولوم کم و زیاد جاروبرقی الجی با ملایمت رفتار کنید ، یعنی با پا دستگاه را روشن و خاموش و یا کم و زیاد نکنید چون باعث آسیب زدن به قطعات مکانیکی جاروبرقی الجی خواهد شد.

بهتر است هنگام حرکت دادن جاروبرقی از خرطومی دستگاه استفاده نکنید چون باعث پاره شدن آن یا شکستن خارهای کوپل نگه دارنده جاروبرقی الجی می شود. موارد دیگر عبارتند از:

 • هرگز نگذارید فرزندتان روی جاروبرقی الجی بشیند زیرا باعث شکسته شدن بدنه دستگاه می شود.
 • با اجسام تیز و برنده جاروبرقی الجی را تمیز نکنید چون باعث آسیب کیسه و لوله خرطومی جاروبرقی الجی خواهد شد.
 • اگر ظروف چینی یا بلور کریستال شکست هرگز تکه های بزرگ را با جاروبرقی الجی تمیز نکنید ولی می توانید ذرات بسیار ریز را با جاروبرقی الجی تمیز کنید.
 • موادی از قبیل زباله های مرطوب یا خیس،خاکستر روشن یا ته سیگار روشن، اشیاء بزرگ دیگر، زباله های بزرگ و پارچه را با جاروبرقی الجی تمیز نکنید زیرا این موارد باعث مسدود شدن مسیر لوله جارو و آسیب دیدن موتور جاروبرقی الجی خواهد شد.
 • زمان استفاده از جاروبرقی الجی اگر صدای غیرعادی از آن شنیدید بلافاصله دستگاه را خاموش کنید و با تعمیرکار حرفه ای یا نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی تماس بگیرید و از او کمک بگیرید.
 • جاروبرقی الجی را بهتر است در محل مناسب نگهداری کنید، جاروبرقی الجی را در کنار منابع گرم زا مانند شوفاژ، اجاق گاز و شومینه و حتی جاهای خیلی مرطوب نگهداری نکنید.
 • در جاروبرقی الجی دارای کیسه یکبار مصرف ، زمانی که دو سوم کیسه جاروبرقی الجی پرشد آنرا سریع تعویض کنید، البته بهتر است که حدالامکان از پاکت های میکرو استفاده کنید زیرا پاکت میکرو باعث می شود گرد و غبار از یک اندازه بزرگتر در فضا بعدا پخش نشود.
 • اگر جاروبرقی الجی دارای کیسه دائمی است بعد از اینکه یک دوم آن پرشد زیپ یا شیرازه آن را باز و زباله ها را تخلیه کنید این نکته قابل اهمیت است که بدانید در هنگام تخلیه زباله حتما از ماسک آلودگی هوا استفاده کنید و کیسه های دائمی را بعد از یک الی دو بار استفاده شسته و ضدعفونی کنید.
 • در صورتضعیف شدن مکش جاروبرقی الجی بهتر است ابتدا درب جا کیسه ای را باز کنید، سپس کیسه جاروبرقی الجی را چک کنید، اگر کاملا پر بود یا حتی یک دوم آن پربود خالی شو دو مجددا درون جاروبرقی الجی قرار گیرد، اگر مکش جاروبرقی الجی تغییر نکرد احتمال انباشته شدن زباله در لوله و اتصالات جاروبرقی الجی وجود دارد که برای رفع این مشکل جاروبرقی الجی لوله و اتصالات را از هم جدا کنید و برای باز کردن مسیر آنها از شلنگ آب استفاده کنید، به طریقی که شلنگ آب را از یک سر لوله وارد کنید تا از سر دیگر آن خارج شود، هنگام خارج شدن شلنگ آب از سر دیگر لوله پرز ها و اشغال هایی که احتمالا باعث گرفتگی لوله جاروبرقی الجی شده را با خود بیرون خواهد آورد. شلنگ خالی آب را برای این کار استفاده کنید و به هیچ وجه داخل لوله جاروبرقی الجی آب نگیرید چون باعث ایجاد بوی بد و آلودگی قارچی خواهد شد.

قیمت تعمیرات موتور جاروبرقی

در حال حاضر در بازار ایران موتور جاروبرقی با برندهای نانیوا ، نانیما ، سیندرسون ، سامسونگ ، ال جی  و ... قابل دسترس می باشد .

تفاوت قیمت تعمیرات موتور این برند ها زیاد با هم متفاوت نیست ، در ادامه به کارهای انجام شده در قبال هزینه تعمیرات پرداخته ایم که عبارتند از:

 • هزینه تعمیر برد الکترونیکی جاروبرقی در واقع هزینه تامین قطعات معیوب ، لحیم کاری ، سرویس جاروبرقی خواهد بود.
 • هزینه سرویس جاروبرقی شامل مواردی از قبیل :هزینه تعویض فیلترها ، خاک گیری موتور و بدنه ، هوابندی موتور ، باز و بست بدنه  می باشد.
 • هزینه تعویض لوله خرطومی جاروبرقی کارهایی از قبیل باز کردن خرطومی ، تعویض کوبل و جایگزینی خرطومی است.
 • هزینه تعویض مدار جاروبرقی شامل هزینه باز کردن قاب ، جایگزینی برد ، بستن قاب خواهد بود.
 • هزینه تعمیر جاروبرقی تعویض موتور یعنی هزینه تعویض موتور ، تعویض لاستیک و هوابندی ، باز و بست بدنه است.

هزینه تعمیرات جاروبرقی ال جی و  سامسونگ

تعمیر جاروبرقی ال جی بدست متخصصین نمایندگی تعمیرات با گارانتی یکساله ارائه میگردد.

هزینه تعمیرات جاروبرقی بوش

قیمت قطعات جاروبرقی بوش کمی متفاوت تر از سایر جاروبرقی ها میباشد ، اختلاف قیمت بین این برند با برندهای دیگر خیلی بیشتر است.

نکته حائز اهمیت این است که در تمامی برنها  اجرت ها ثابت و بدونه تغییر میباشد.

ژاو سرویس نمایندگی تعمیر جاروبرقی ال جی در تهران

اگر جارو برقی ال جی شما دچار مشکل شده و نیاز به تعمیرکار جاروبرقی ال جی دارید درنگ نکنید و با ژاوسرویس تماس بگیرید، در ژاو سرویس نمایندگی تعمیرات تخصصی جارو برقی ال جی به دلیل ارائه خدمات تعمیر جاروبرقی ال جی در محل هزینه تعمیرات جاروبرقی بسیار کاهش می یابد. در اکثر موارد تعمیرات جاروبرقی ال جی شما در همان محل انجام خواهد شد.

کارشناسان و تعمیرکاران این نمایندگی در راستای کاهش هزینه های تعمیر و انجام تعمیرات سریع و حرفه ای به صورت شبانه روزی در خدمت شما مشتریان هستند. اغلب تعمیرکاران از افراد مجرب و دوره دیده برگزیده می شوند و مهارت کافی برای تعمیر جاروبرقی ال جی را دارند. هزینه های تعمیر در ژاو سرویس مطابق با تعرفه های نهادهای نظارتی می باشد.

همچنین جهت رفاه حال شما مشتریان تمام مراحل تعمیر در محل و با نظارت مستقیم مشتری انجام خواهد شد. در صورتی که قصد مشاوره داشته باشید تعمیرکاران مجرب این مجموعه آموزش های لازم جهت سرویس و نگهداری صحیح جاروبرقی را به شما خواهند داد

تعمیر تخصصی جاروبرقی ژاو سرویس

نمایندگی مجاز تعمیرات جاروبرقی ژاو سرویس با تکیه بر تکنسین‌های حرفه‌ایی خود در زمینه‌ی تعمیر جارو برقی، آماده ارائه خدمات در تهران می‌باشد. تعمیرات لوازم خانگی ژاو سرویس دارای ضمانت خدمات بوده و در صورت نیاز به تعویض قطعه‌ی از بهترین قطعات ارجینال استفاده خواهد کرد. برای درخواست تعمیرات و کسب اطلاعات بیشتر با ژاو سرویس تماس  بگیرید و یا درخواست خود را از طریق سفارش آنلاین تعمیرات جارو برقی برای ما ارسال کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

ژاو سرویس نمایندگی تعمیرات جاروبرقی در شمال تهران

ژاو سرویس نمایندگی تعمیرات جاروبرقی در تمام مناطق تهران آماده خدمت رسانی می باشد. خدمات تعمیر لوازم خانگی عرضه شده در تمام مناطق شمال تهران در منزل و فوری و توسط تعمیرکاران حرفه ای انجام پذیر است. به عبارت دیگر، نمایندگی تعمیرات ژاو سرویس در نیاوران، ولنجک، الهیه، زعفرانیه، جردن، دولت، شریعتی، میرداماد، هروی، دروس، ظفر، بلوار ارتش، لویزان، شهران، کوی فراز و غیره می باشد. تعمیرکاران این مجموعه در تمام این مناطق حضور داشته و حداکثر یک ساعت بعد از تماس به محل اعزام خواهد شد.

ژاو سرویس نمایندگی تعمیرات جاروبرقی در جنوب تهران

اگر به دنبال گزینه ای عالی به عنوان نمایندگی تعمیرات جاروبرقی در شهرری، نازی آباد، صالح آباد و سایر خیابان و مناطق در جنوب تهران می باشید، به دلایل مهمی که در این متن اشاره شد می توان نمایندگی تعمیرات ژاو سرویس را انتخاب کرد. با توجه به اینکه این مجموعه به عنوان نمایندگی تعمیرات جاروبرقی در جنوب تهران فعالیت دارد، در نتیجه تمام مناطق از قبیل باقرآباد، خانی آباد، دولت آباد، مولوی، پارک شهر، نعمت آباد، راه آهن، بعثت، خزانه، چیت سازی، رجایی و غیره را پوشش می دهد.

ژاو سرویس نمایندگی تعمیرات جاروبرقی در شرق تهران

جهت تعمیرات جاروبرقی در شرق تهران در شرایطی که می خواهید تعمیرکار در محل حضور پیدا کند و در حین تعمیر از قطعات اصل و اورجینال استفاده شود، کافیست با ژاو سرویس تماس بگیرید. نمایندگی تعمیرات ژاو سرویس تمام خدمات خود در شرق تهران توسط مجموعه تعمیرکاران حرفه ای در منزل و فوری ارائه دهد. نمایندگی تعمیر جاروبرقی در تهرانپارس، رسالت، نظام آباد، نیرو هوایی، حکیمیه، محلاتی، امام حسین، نارمک، زین الدین، باقری، استخر، افسریه، مشیریه، پیروزی، کلاهدوز و سایر مناطق شرق تهران تخصص آماده خدمت رسانی به مشتریان می باشد.

ژاو سرویس نمایندگی تعمیرات جاروبرقی در غرب تهران

نمایندگی تعمیرات جاروبرقی در غرب تهران توسط مجموعه ای از افراد حرفه ای با دانش کاملا بروز و آشنا با تمام مدل های جدید و قدیمی محصولات این برند را از ژا سرویس بخواهید. این نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی برای تمام خدمات خود از نرخ و تعرفه های اعلام شده توسط اتحادیه استفاده میکند و می تواند گزینه ای مناسب برای تعمیر لوازم خانگی این برند به شمار رود. برای تعمیر جاروبرقی در شهرک غرب، شهرک المپیک، سعادت آباد، گیشا، صادقیه، آزادی، تهرانسر، مهرآباد، اکباتان، سه راه آذری، نواب، هاشمی و مرزداران و سایر مناطق و خیابان های غرب تهران می توانید با مجموعه ژاو سرویس در تماس باشید.

نیاز به مشاوره دارید ؟ با ما در ارتباط باشید.

Image

گروه خدمات ژاوسرویس با دارا بودن کادری مجرب و کارآزموده آماده ارائه انواع خدمات به مشتریان عزیز می باشد . امیدواریم بتوانیم در کوتاهترین زمان مشکلات فنی شما را مرتفع نماییم

اطلاعات تماس

دفتر مرکزی : تهران ، شهرک غرب ، خیابان خوارزم ، پلاک 32