ClickCease

نمایندگی تعمیرات انواع برندهای لوازم خانگی

  • صفحه اصلی
  • لیست
  • آیا استفاده ماکروویو مایکروفر سلامتی ضرر دارد؟

Location

مرکز تعمیرات و خدمات پس از فروش
با ما در تماس باشید
021-28421384

021-77661482

09100019006


 

آیا استفاده از ماکروویو برای سلامتی ضرر دارد؟

MICROWAVE3

امروزه باور عامیانه این است که اجاق‌ مایکروویو(مایکروفر) عامل سرطان‌ هستند، ژاو سرویس نمایندگی تعمیرات مایکروویو (مایکروفر)  دراین مقاله قصد دارو تا با ارائه اطلاعاتی در خصوص نظریه سازمان بهداشت جهانی در رابطه با باور مردم آشنا کند و روشهای مختلف پخت غذا را آموزش دهد بدون اینکه نیاز به ترساندن نسبت به روش خاصی مورد نظر باشد، مطالب ذیل جمع آوری شده از تحقیقات مختلف و مقالات معتبر علمی است و امید است که تاثیر گذار واقع شود، با ما همراه باشید:

سازمان بهداشت جهانی شرط اساسی در ایمن بودن را روش حرارت‌دهی مواد غذایی و استفاده صحیح از دستگاه مایکروویو (مایکروفر) طبق دستورالعمل کارخانه سازنده اعلام کرده است.

همانطور که میدانید مایکروویو (مایکروفر)  در واقع دستگاهی است که جریان الکتریسیته را به امواج الکترومغناطیس تبدیل می‌کند. زمانی که این امواج به ماده غذایی تابیده شود، برخی از ترکیبات موجود در آن یعنی آب و املاح آنها را جذب خواهد کرد و شروع به نوسان و چرخش می‌کند. این حرکات باعث می شود این ذرات به یکدیگر برخورد کرده و در اثر اصطکاک بین آنها گرما تولید شود. به این صورت غذای سرد، گرم‌شده یا غذاهای یخ‌زده از انجماد خارج خواهد شد.

در مایکروویو(مایکروفر) از امواج استفاده می‌شود، اما این امواج جزو انواع غیر‌یونیزه‌کننده هستند که اثری روی سلامت نخواهد داشت. طبق تحقیقات و نظریات انجام شده مایکروویو(مایکروفر) امواجی شبیه بمب اتم یا انرژی هسته‌ای تولید نمی‌کند که جای نگرانی داشته باشد و یا سرطان زا باشد.

MICROWAVE2

این نکته را هم در نظر داشته باشید که امواج مایکروویو (مایکروفر)  فقط کمی از امواج موبایل قوی‌تر م یباشد و جالب‌تر این‌که امواجی که از بسیاری از لامپ‌ها تابیده می‌شود نیز از نوع الکترومغناطیسی هستند. بنابراین امواج مایکروویو (مایکروفر) خطرناک نیست و زیان آور نیز نمیتواند باشد.

مایکروویو (مایکروفر) برای سلامتی ضرر ندارد زیرا با امواج غیریونی الکترومغناطیسی باعث به جنبش در آمدن مولکول ماده غذایی خواهد شد و این تولید گرما باعث می شود تا غذا در مایکروویو (مایکروفر)  گرم شود. از دیدگاه علمی این پدیده نتیجه  ایجاد اصطکاک مولکولی به خصوص بین مولکول های آب موجود در غذا است که تولید حرارت میکند، این نکته حائز اهمیت است که حرارت تولید شده در سیستم مایکروویو (مایکروفر)  به میزان آب موجود در مواد غذایی بستگی دارد. از امواج مایکروویو (مایکروفر)  برای اهداف صنعتی، علمی، طبی و ارتباطات استفاده می شود. این امواج به دلیل دارا بودن فرکانس کم، بر خلاف اشعه ایکس و گاما، قادر به شکستن پیوندهای شیمیایی و آسیب رسانی به مولکول های مواد غذایی نیستند.

دستگاه مایکروویو  به گونه ای طراحی شده است که روشن شدن آن مستلزم بسته بودن درب و زدن کلید شروع  باشد، با چنین شرایطی امواج را تولید می‌کند. نشت امواج در دستگاه‌ها با طراحی جدید به حداقل رسیده، اما به یاد داشته باشید خطر نشت در دستگاه‌های تعمیر شده، قدیمی و کثیف کمی زیاد است.

ا زاین رو برای حفظ سلامتی بیشتر بهتر است در زمان کار با مایکروفر از بسته شدن کامل درب آن، عدم وجود خرده‌ها و باقیمانده‌های مواد غذایی در نزدیکی درب، سالم بودن قفل داخلی و عملکرد صحیح مایکروویو (مایکروفر) مطمئن شوید. درزبندی در باید کاملا سالم باشد و علائمی از آسیب‌دیدگی در آن دیده نشود.

نیاز به مشاوره دارید ؟ با ما در ارتباط باشید.

Image

گروه خدمات ژاوسرویس با دارا بودن کادری مجرب و کارآزموده آماده ارائه انواع خدمات به مشتریان عزیز می باشد . امیدواریم بتوانیم در کوتاهترین زمان مشکلات فنی شما را مرتفع نماییم

اطلاعات تماس

دفتر مرکزی : تهران ، شهرک غرب ، خیابان خوارزم ، پلاک 32