معایب و مضرات استفاده از سولاردام

معایب و مضرات استفاده از سولاردام

 

در چند سال اخیر سولاردام  به بسیاری از خانه ها راه پیدا کرده و تقریبا می توان گفتن در اکثر خانه ها سولاردام (سولاردم) جزء یکی از لوازم خانگی ضروری  محسوب می شود که از آن بسیار استفاده می شود اما بسیاری از خانواده ها، چه کسانی که سولاردام (سولاردوم ) دارند و چه کسانی که ندارند، اطلاعات زیاد از آن ندارند.

 

حتما بخوانید : تعمیرات سولاردام 

 سولاردام (سولاردوم) وسیله ای از خانواده ی فر است که سرعت و پخت و پز را به میزان بسیار زیادی بالا میبرد.  البته در سولاردام، علاوه بر این امواج از یک لامپ هالوژنی هم کمک گرفته شده است. گرمای حاصل از این لامپ می‌تواند قدرت پخت یا کباب‌شدن بهتر غذاها را تا حد قابل‌توجهی بالا ببرد.  بعضی از مصرف کنندگان نسبت به مضر نبودن آن تردید دارند و بعضی دیگر حتی به شیوه ی استفاده و رعایت نکات آن آشنایی ندارند، با ما همراه باشید:

 سولاردام چیست؟

سولاردام (سولاردوم ) اولین بار توسط شرکت کره ای الجی LG ساخته و در بازار توزیع شد. سولاردم  ترکیبی از مایکروفر و مایکروویو است که هم غذا را گرم میکند و هم مپیزد. از این روباعث شده که با وجود قیمت بالاتر نسبت به آن دو طرفدار و فروش بیشتری داشته باشد. سولاردام علاوه بر این مزیت، دارای مزیت های بیشماری است که در ادامه مطلب به چند گزینه از آن پرداخته ایم .

تاثیر سولاردوم  بر کیفیت غذا

سولاردام (سولاردوم ) غذا را با دمای بیشتر و در زمان کمتری آماده سرو میکند از این رو  باعث میشود که ویتامین ها و املاح معدنی نیز به میزان کمتری از بین برود. این نکته در مورد ویتامین C و B1 به دلیل حساسیت زیاد به دما بسیار بیشتر حائز اهمیت میباشد. د ررابطه با پختن گوشت با کمک سولاردام، چون اکسیداسیون کمتری را در پی خواهد داشت، گوشت پخته شده کیفیت و مزه ی بهتری دارد. لازم به ذکر است که سولاردام (سولاردوم ) برای پختن و گرم کردن موادغذایی از امواج ایکس و گاما استفاده نکرده و بنابراین غذاهای پخته شده، رادیواکتیوی و سرطان زا نمی باشد.

تاثیر اشعه ها و امواج سولاردام (سولاردوم ) بر سلامتی انسان

غذای پخته شده توسط سولاردوم و به طور کلی فرها به هیچ عنوان سرطان زا نبوده و تمامی این ادعا ها مبنی بر سرطان زا بودن غذاهای داخل سولاردام، بدون سند و مدرک میباشد. اما به هر حال فرها در کنار فایده زیادی که دارند، دارای مضراتی هستند. این آسیب ها میتواند  ناشی از غذای پخته شده و یا امواج سولاردم باشد.

SOLARDOM2

مضرات غذاهای پخته شده توسط سولاردام (سولاردوم )برای ماردان شیرده

یک دانشمند سوئیسی با آزمایش خون از افرادی که از غذاهای فر ها استفاده میکنند، به این نتیجه رسید که امواج فر ها مواد مغذی و سالم غذا ها را تغییر داده و ترکیبات مضری را به وجود می آورد. که این ترکیبات مضر بروز  انواع بیماری ها در افراد و مخصوصا مادران شیرده خواهد شد. بیماری که ممکن است تمام افراد گرفتار آن شوند عبارتند از:

  • کاهش گلبول های سفید (لنفوسیت ها)
  • افزایش استرس
  • کاهش مقدار هموگلوبین و در نتیجه ایجاد کم خونی
  • افزایش سطح کلسترول

برای مادران شیرده ممکن است موارد زیر اتفاق بیفتد که عبارتند از:

  • تحریک باکتری خطرناک در بدن
  • کاهش لیزوزیم که وظیفه آن از بین بردن مواد بیماری زا است.
  • کاهش آنتی بادی که باعث کاهش قدرت ایمنی بدن در برابر بیماری است.
4/5 - (1 امتیاز)

امکان ارسال نظر وجود ندارد!

خدمات تعمیرات در سراسر تهران

phon تماس فوری واتس اپ درخواست آنلاین