🎉 10% تخفیف به مدت محدود فقط تا 10 مهر

11 علت روشن نشدن سولاردام

علت روشدن نشدن سولاردام ال جی

علت روشن نشدن سولاردام

سولاردام سال هاست که یکی از پر استفاده ترین و پر کاربرد ترین لوازم خانگی در بین ما می باشد و ما روزانه شاید بار ها و بار ها از آن استفاده نماییم. اما در هر صورت نباید این نکته رافراموش کنید که این لوازم خانگی هرچقدر هم که از کیفیت بالایی برخوردار باشند اما باز ممکن است دچار ایراد های بسیاری شوند که روشن نشدن یکی از آن ها می باشد. برای مثال با وجود اینکه ال جی یکی از بهترین برند های موجود در بازار است با این وجود باز علت روشن نشدن سولاردام ال جی یک مسئله برای مصرف کنندگان آن است.

اگر شما نیز می خواهید علت روشن نشدن سولاردام ال جی ، سامسونگ ، بوش و… را بدانید این صفحه را از دست ندهید علت این مشکل سولاردام به همراه راه حل احتمالی آن کشف نمایید.

پیش از آنکه این علت ها را برسی کنیم نباید فراموش کنید هرچند گاهی ایراد این دستگاه ساده می باشد و با هزینه کمی تعمیر می گردد اما با این وجود تعمیر آن قطعا یک کار تخصصی می باشد که برای انجام آن بهره مندی از تعمیرات سولاردام و کمک گرفتن از یک تعمیر کار خوب الزامی می باشد.

1.خرابی صفحه کلید 

بهتر است علت روشن نشدن سولاردام ال جی ، سامسونگ و … را از مشکلات ساده آن مانند خراب شدن صفحه کلید شروغ کنیم. خارجی بودن این صفحه و همچنین پر کاربرد بودن آن به طور مستقیم در خرابی آن تاثیر دارد و طبیعتا اگر دکمه پاور این قسمت از کار بیوفتد دستگاه شما روشن نمی شود.

2.خرابی سیم سولاردام

ممکن است از برسی این قسمت از دستگاه خود غافل مانده باشید اما یکی از رایج ترین علت های روشن نشدن سولاردام همین خرابی سیم خارجی علی الخصوص دوشاخه آن می باشد. تعویض این قسمت بسیار آسان می باشد و هزینه چندانی ندارد باید این وجود چون به برقرسانی دستگاه شما مربوط می شود باید توسط تعمیرکار لوازم خانگی صورت بگیرد.
توجه داشته باشید که این ایراد دستگاه ممکن است به شکل خاموش و روشن شدن نمایان شود که در صورت عدم تعمیر به موتور فشار زیادی وارد می شود.

3.خراب شدن درب سولاردام

دستگاه های ال جی کاملا هوشمند می باشند و بدون شک تا پیش از بسته نشدن کامل درب سولاردام روشن نمی شوند. مشکل در چفت شدن درب این دستگاه می تواند یکی از علت های اصلی روشن نشدن سولاردام باشد که گاهی به علت گرفتگی یا کثیفی محیط در باشد و گاهی به علت خرابی قفل آن این دستگاه روشن نمی شود.
اگر درب دستگاه شما کاملا سالم به نظر می رسید حتما میکرو سوییچ دستگاه را چک کنید. این قطعه است که برد دستگاه را از چفت بودن درب مطمئن می کند و در صورتی که خراب شده باشد طبیعتا این دستور به برد نرسید و سولاردام روشن نمی شود.

علت روشن نشدن سولاردام

4. اشکال در مگنت سولاردام

هرچند این ایراد کمتر به شکل روشن نشدن سولاردام نمایش داده می شود اما باید بدانید در زمان برسی علت روشن نشدن سولاردام ال جی یکی از علت های آن می باشد خرابی مگنت باشد. مگنت وظیفه گرم کردن محیط دستگاه را دارد پس اگر ابتدای مشکل در گرم دستگاه دیدید و سپس به طور کل دستگاه روشن نشدن مگنت آن را حتما به طور کامل برسی نمایید.

مشاهده  تعمیر سولاردام ال جی

5. خرابی اتصالات داخلی

هرچند که اتصالات داخلی به اندازه اتصالات خارجی در معرض خرابی نیستند اما یک ضربه یا شاید آسیب به یک طرف دستگاه به پاره شدن یا قطع شدن یکی از اتصالات داخلی دستگاه منجر شود و در علت روشن نشدن سولاردام ال جی دقیقا از این موضوع نشئت می گیرد. تعمیر این اتصالات آسان اما حساس می باشد و یک ایراد کوچک می تواند موجب اتصالی و خراب شدن کل دستگاه شود.

6.خرابی ترموستات یا فیوز حرارتی سولاردام

در تمامی دستگاه های الکتریکی باید قطعه ای وجود داشته باشد که وظیفه کنترل دمای دستگاه را به عهده داشته باشد. در صورتی که دمای قطعات بالا برود این قطعات به طور خودکار باعث خاموش شدن دستگاه می شوند. اگر در کار کردن این دستگاه اختلالی ایجاد شود دمای دستگاه به اشتباه بالا اندازه گیری شده و موجب روشن نشدن دستگاه می گردد.

7.مشکل در ورود برق به دستگاه (ترانس)

گاهی دو شاخه و اتصالات دستگاه کاملا سالم می باشد اما قطعه ی دیگری به اسم ترانس به درستی کار نمی کند. اما چرا خرابی ترانس علت روشن نشدن سولاردام ال جی می باشد ؟ ترانس برق ورودی به دستگاه را تنظیم می کند و آن را به میزان مورد نیاز دستگاه می رساند. اگر ترانس خراب شود در ورود برق مورد نیاز دستگاه ایراد به وجود می آید که قطعا یکی از علت های اصلی روشن نشدن سولاردام ال جی یا هر سولاردام دیگری می باشد.

8.خرابی سیستم فن یا خنک کننده دستگاه

امروزه از ساده ترین تا پیچیده ترین دستگاه های الکتریکی همه و همه از سیستم خنک کننده برخوردار می باشند چرا که این قطعات در هنگام کار بسیار داغ می کنند و استفاده از سیستم خنک کننده برای آن ها اجباری می شود. هرچند خرابی فن ها بیشتر باعث خاموش شدن دستگاه می شوند اما می توان علت روشن نشدن سولاردام ال جی را در خرابی فن نیز جستجو کرد.

فراموش نکنید عدم تعمیر به موقع سیستم خنک کننده می تواند کل سولاردام را از کار بیاندازد.

9.از کار افتادن دیود دستگاه

این قطعه نیز یکی از قطعات مربوط به برق دستگاه می شود که بدون شک هرگونه ایراد در آن به طور مستقیم در علت روشن نشدن سولاردام ال جی ، سامسونگ بوش و … نقش دارد. دیود است که در حقیقت وظیفه تنظیم ولتاژ را دارد و این قطعه متناسب با هر دستگاه انتخاب می شود. اگر دیود کار نکنید قطعه ای نیست که ولتاژ را به اندازه نیاز دستگاه تنظیم کند و در نهایت سولاردام شما به خوبی کار نمی کند.

 

علت روشن نشدن سولاردام ال جی

10. آسیب به فیوز سرامیکی

چنانچه این نشانه هارا با هم دیدید سریعا فیوز سرامیکی دستگاه را چک کنید. روشن شدن سولاردام دو مرحله ای می باشد. مرحله اول دستگاه و پنل آن روشن می شود و شما آن را تنظیم می کنید و سپس با زدن دکمه استارت کار اصلی این سولاردام شروع می شود.

اگر دستگاه شما از همان ابتدا روشن نشد و حتی پنل آن نیز از کار افتاده بود حتما فیوز سرامیکی آن را چک کنید چرا که این قطعه به عنوان قطعه ای برای کنترل جریان برق آسیب دیده است که با تعویض آن کاملا این مشکل به پایان می رسد.

مشاهده  مایکروفر دوو خوبه؟

11.خرابی برد دستگاه

علت روشن نشدن سولاردام ال جی را از اول می توان در مادربرد آن جستجو کرد اما دستگاهی که برد آن خراب شده باشد اولا به تعمیرات بسیار تخصصی نیاز دارد و دوما هزینه تعمیر آن بسیار گران تر می باشد پس به همین علت بهتر است ابتدا تمامی موارد فوق برسی شود و در صورت نبود مشکل به سراغ برد بیاییم.

فراموش نکنید که در بسیاری از مواقع خرابی برد ناشی از عدم استفاده درست ، عدم تعمیر در زمان مشاهده نشانه های خرابی و عدم رعایت نکات مراقبتی از دستگاه های برقی می باشد و اگر شما این سه مورد را رعایت کرده باشید برد شما از طول عمر بالا برخوردار خواهد بود.

چگونه علت روشن نشدن سولاردام ال جی را تشخیص دهیم ؟

خرابی برخی از قطعات نشانه های خاصی دارد که مشاهده آن نشانه ها معمولا باید به همان قطعه شک کنیم. با این وجود بسیاری از علت های روشن نشدن سولاردام از نشانه های مشترک بین تمامی قطعات برخوردار می باشد که شاید این کار عیب یابی دستگاه شما را دشوار کند.

به همین علت ما به شما پیشنهاد می کنیم لوازم برخی خود را برای عیب یابی به یک تعمیرکار بسپارید تا از خراب شدن بیشتر آن نیز جلوگیری به عمل آید.

رایج ترین علت روشن نشدن سولاردام چیست ؟

معمولا خرابی درب دستگاه یکی از علت های رایج این مشکل است.

برای علت یابی روشن نشدن سولاردام چه کنیم ؟

بهتر است به یک تعمیر کار حرفه ای برای عیب یابی مراجعه کنید.

هزینه تعمیر سولاردام چقدر می شود ؟

بر اساس علت روشن نشدن سولاردام این هزینه متفاوت می باشد.

Rate this post

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات تعمیرات در سراسر تهران

واتس اپ phon تماس فوری واتس اپ درخواست آنلاین