🎉 10% تخفیف به مدت محدود فقط تا 10 مهر

4 علت بسته نشدن درب جاروبرقی

علت بسته نشدن درب جاروبرقی

علت بسته نشدن درب جاروبرقی

جاروبرقی را می توان یکی از مهم ترین و پر کاربرد ترین لوازم خانگی در عصر امروزه معرفی کرد و این وسیله از اهمیت زیادی برای نظافت محیط برخوردار می باشد. به همین علت حتی یک مشکل ساده در این دستگاه اهمیت تعمیرات آن را بالا می برد. یکی از مشکلات ساده ای که ممکن است برای این دستگاه به وجود بیاید مشکل بسته شدن درب می باشد که هرچند ساده می باشد اما استفاده از این دستگاه را با اختلال رو به رو می کند. اگر این مشکل را دارید و به دنبال علت بسته نشدن درب جاروبرقی هستید با ما همراه باشید.

در این مطلب قصد داریم تا علت بسته نشدن درب جاروبرقی را به طور کامل برای شما برسی کنیم پس این صفحه را از دست ندهید.

چرا بسته شدن درب جاروبرقی مهم می باشد ؟

شاید تصور کنید که بسته نشدن درب جاروبرقی چندان مشکل مهمی نمی باشد و نباید به آن توجه نمود. اما تجربه نشان داده است که این اشکال می تواند کار با دستگاه جاروبرقی را دچار مشکل زیادی نماید. ما در ادامه ساده ترین مشکلاتی که در نتیجه بسته نشدن درب جاروبرقی برای شما به وجود می آید را برسی می کنیم تا از اهمیت پیدا کردن علت بسته نشدن درب جاروبرقی آگاه شوید.

  1. بازگشت خاک و غبار به محیط : درب جاروبرقی در حقیقت از باز بودن کیسه آن نیز جلوگیری می کند و در صورتی که درب این پاکت باز باشد بدیهی است که گرد و خاک به محیط باز می گردد.
  2. مانع برای استفاده از جاروبرقی : در برخی از جاروبرقی ها که مدل های خاص می باشند امکان استفاده از مخزن جاروبرقی و پاکت آن تنها با بسته شدن درب میسر می باشد.
  3. آسیب دیدن قطعات جاروبرقی : درب جاروبرقی بدون شک جنبه محافظت از قطعات و قسمت های داخلی را دارد که با باز بودن آن این قطعات در معرض آسیب است.

اما در نهایت مهم ترین مشکل باز بودن درب جاروبرقی بازگشت کثیفی و آلودگی به محیط است و عملا نظافت را غیر ممکن می کند. فلذا برای پیدا کردن علت بسته نشدن درب جاروبرقی این صفحه را از دست ندهید.

علت بسته نشدن درب جاروبرقی

4 علت بسته نشدن درب جاروبرقی

در اینجا سعی داشته ایم 4 مورد از مهم ترین علت های بسته نشدن درب این دستگاه را برای شما شرح دهیم. هرچند اگر علت بسته نشدن درب جاروبرقی در موارد زیر نبود با یک تعمیر کار خوب مشورت کنید تا ضمن عیب یابی از جاروبرقی به تعمیرات جاروبرقی نیز بپردازد.

شکستن دستگیره

همانطور که می دانید جاروبرقی یک دستگاه کاملا پرتابل و قابل حرکت دادن می باشد و به همین علت یکی از رایج ترین مشکلاتی که برای جاروبرقی ممکن است به وجود بیاید شکستن دستگیره می باشد. به همین علت اگر به دستگاه شما ضربه ای وارد شده است احتمالا علت بسته نشدن درب جاروبرقی شکستن دستگیره و در آن می باشد.

عدم استفاده از کیسه مناسب جاروبرقی

البته این علت تا حدود زیادی بسته به مدل جاروبرقی شما می باشد اما در برخی مدل های جاروبرقی های پارس خزر یا AEG درب جاروبرقی بر روی ورودی و یا قسمتی از کیسه جاروبرقی چفت می شود. اگر کیسه جاروبرقی خود را تعویض کرده اید اما از مدل مناسب دستگاه استفاده نکرده اید به احتمال زیاد با مشکل بسته نشدن درب جاروبرقی رو به رو می شوید که در این صورت لزوما باید کیسه را تعویض کرده و مدل مناسب دستگاه را انتخاب نمایید.

مشاهده  معایب و مضرات استفاده از سولاردام

خارج شدن درب از رگلاژ

شاید این مشکل چندان به ذهن شما خطور نکند اما باید در نظر داشته باشید که درب جاروبرقی برای قرار گیری در جای درست خود و چفت شدن با قفل از تنظیم و رگلاژ برخوردار می باشد که یک ضربه ساده به آن می تواند به سادگی این درب را از رگلاژ خارج کند که در این صورت بدیهی است که درب آن بسته نمی شود. اما گاهی این برهم خود تنظیم به قدری کم می باشد که شما متوجه آن نمی شوید.

خراب شدن دستگیره مروبط به مخزن و پاکت جاروبرقی

معمولا در اکثر دستگاه ها امکان بسته شدن درب جاروبرقی بعد از چفت شدن کیسه آن در جای خود می باشد و به همین علت است که خرابی دستگیره مربوط به کیسه جاروبرقی می تواند از علت بسته نشدن درب جاروبرقی باشد. اگر دستگیره مخزن دچار خرابی شده است تعویض آن که معمولا هزینه زیادی نیز ندارد می تواند این مشکل را به طور کامل حذف کند.

توجه داشته باشید که دستگیره حتما باید متناسب با مدل دستگاه شما باشد.

خراب شدن قفل دستگاه

در اخر باید بدانید که بسته شدن درب جاروبرقی بسته به چفت شدن آن در قفل دستگاه می باشد که اگر این قفل به هر علتی خراب شده باشد باید بدیهی است که درب جاروبرقی چفت نمی شود. در این صورت زمانی می توانید این علت بسته نشدن درب جاروبرقی را برطرف کنید که یا قفل را عوض کرده یا درب را به طور کلی تعویض نمایید. امکان تعمیر قفل را بهتر است از تعمیر کار خود جویا شوید.

علت بسته نشدن درب جاروبرقی

مشکل بسته نشدن درب جاروبرقی AEG و تعمیر آن

در این مطلب سعی کردیم تا علت های بسته نشدن درب جاروبرقی را برای شما شرح دهیم. به طور معمول این علت هارا در جاروبرقی AEG می توانید جستجو کنید. در این صورت شما می توانید با مراجعه به تعمیر کار تخصصی جاروبرقی AEG به سادگی این مشکل را برطرف کنید. اگر جاروبرقی شما از این برند نمی باشد همچنان می توانید به کمک تعمیرکار تخصصی جاروبرقی این ایراد را در سریع ترین زمان ممکن حل نمایید.

اگر به دنبال تعمیرات جاروبرقی در تهران می گردید ژاو سرویس را انتخاب کنید. ژاو نماینده تخصصی انواع لوازم خانگی در تهران امکان تعمیرات را برای شما در محل میسر کرده است. کافیست از طریق این صفحه اقدام به ثبت درخواست نمایید یا با ما تماس بگیرید.

هزینه تعمیر درب جاروبرقی چقدر می باشد ؟

بر اساس علت بسته نشدن درب جاروبرقی این علت متفاوت می باشد.

تعمیر درب جاروبرقی چقدر طول می کشد ؟

این تعمیرات طی یک الی 3 ساعت انجام می شود.

برای تعمیر درب جاروبرقی به کجا مراجعه کنیم ؟

تعمیر جاروبرقی با استفاده از خدمات ژاو در محل صورت میگیرد.

Rate this post

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات تعمیرات در سراسر تهران

واتس اپ phon تماس فوری واتس اپ درخواست آنلاین