طولانی شدن عمر مفید جاروبرقی سامسونگ

بهترین جاروبرقی سوالی که این روزها خیلی از خانم های خانه به دنبال آن هستند.اما برای داشتن یک جاروبرقی خوب نیاز نیست کار خیلی ویژه ای انجام دهید. فرق ندارد جاروبرقی بوش ، جاروبرقی فیلیپس یا جاروبرقی lg دارید. حتی تفاوتی ندارد یک جاروبرقی ارزان قیمت داشته باشید.

راه های تبدیل به بهترین جاروبرقی

جاروبرقی شما سخت کار میکند تا ظاهر منزلتان عالی باشد و بوی خوبی بدهد. برای بیشتر خانه دارها، هزینه برای جاروبرقی سرمایه گذاری به حساب می آید. و مثل هر سرمایه گذاری، اطمینان داشتن از نحوه نگهداری بهترین راه محافظت از سرمایه گذاری است.

 

حتما بخوانید : تعمیرات جارو برقی 

یک سری از کارهاست که اگر آنها را برای نگهداری از جاروبرقی انجام دهید میتوانید بهترین جاروبرقی را برای سالها داشته باشید. بیایید نگاهی به این هفت نکته مهم برای داشتن یک جاروبرقی خوب بندازیم تا متوجه شویم چطور باید مراقب جاروبرقی باشیم.

هفت نکته مهم برای داشتن بهترین جاروبرقی

۱- مرتباً کیسه جاروبرقی را تعویض نمایید

یکی از سریع ترین و راحت ترین راهها برای نگهداری درست از جاروبرقی، تعویض کیسه جاروبرقی به صورت منظم است. خیلی از مردم فکر میکنند فقط وقتی باید کیسه را تعویض نمایند که پر شده باشد.  اگر میخواهید وسیله شما در بهترین حالت کارکرد باشد، باید کیسه را زمانی که تا ۳/۲ پر شده است تعویضش نمایید. نه وقتی که کاملا از آشغال سرریز شده باشد.

آشغال ها باید فضا داشته باشند تا به کیسه وارد بشوند، واگر قبلا با توده ای از خرده آشغال ها پر شده باشد، دیگر فضایی برای نخالاتی که جاروبرقی به داخل مکش میکند وجود نخواهد داشت و کارایی لازم را ندارد.

طولانی شدن عمر مفید جاروبرقی

نشانه هایی وجود دارند که می تواند مشخص کنید که کیسه پرشده یا این که دارد پر می شود. واضح ترین نشانه ای که وجود دارد این است که وقتی یه جا را جارومیکشید متوجه می شوید خرده های زباله پوشیده شده که قبلا آنجا نبودند. این معمولا به دلیل پر بودن کیسه است ، و خرده آشغال ها فرار میکنند و دوباره روی فرش برمیگردند. نشانه دیگر هم وقتی که می بینید قدرت جاروبرقی مثل قبل نیست و مکش قبل را ندارد.

یکی از مزیت های داشتن جاروبرقی بدون کیسه این است که دقیقا دیده میشود چقدر آشغال و خرده ریز داخل جاروبرقی جمع شده. به طور واضح، دیدن این که چطور محفظه پر میشود به جلوگیری از مشکلاتی که در بالا برای نگهداری از جاروبرقی لیست شده کمک میکنه.

۲- مطمئن شوید که کیسه جاروبرقی را درست قرار داده اید.

این کار خیلی ساده است، اما چون برندها و مدل و انواع زیادی وجود دارند، ممکن است قرار گیری درست کیسه را برای بعضی ها سخت کند. مخصوصاً برای کسایی که برای اولین بار این کار رو انجام میدهند.

زیرا روش قرار دادن کیسه مدل به مدل متفاوت می باشد، فقط لازم است یک چیز را رعایت کنید، مطمئن شوید ورود کیسه دقیقا بر سر نازل قرار میگیرد. اگر قلاب ها، نگه دارنده ها یا کلیپس ها وجود دارند، باید آنها را محکم در جای مناسب قرار بدهید.

اگر کیسه درست جا نگرفته باشد، متوجه خواهید شد که زباله به درستی وارد جاروبرقی نمی شود.اما در واقع داخل جاروبرقی پر میشود. که باعث خراب شدن جاروبرقی می شود. تنها کافیست یک بار این مورد را رعایت نکنید خواهید دیده که چطور داخل مخزن جاروبرقی کثیف شده و تمیز کردن آن به این سادگی ها نخواهد بود!

علاوه بر قرارگیری کیسه جاروبرقی، باید کیسه درست مربوط به مدل جاروبرقی خودتان را خریدای نمایید. هر نوع مدل جاروبرقی مدل های مختلفی دارد، فکر میکنید مدل درست را خریدای کرده اید در صورتی که این طور نیست.!

اگر این اتفاق افتاد، و فکر میکنید کیسه مناسبی را انتخاب نکرده اید؟! شماره مرجع روی جاروبرقی را چک نمایید و با شماره روی کیسه مقایسه کنید تا چیزی نخرید که به کارتان نمی آید.

به علاوه، وقتی کیسه مناسب را پیدا کردید، حتما  تعداد مورد نیاز را خریداری کنید(حداقل دو بسته). با مدل های متنوعی که هر ساله وارد بازار میشوند، نمی توانید مطمئن باشید کارخانه مورد نظر شما چه موقعه تولید کیسه مدل های قدیمی جاروبرقی را متوقف میکند.

مشاهده  تعمیرات جاروبرقی دوو

۳- مدل های بدون کیسه

تا به اینجا درمورد اهمیت خالی بودن کیسه صحبت کردیم. تا بتوانیم بهترین استفاده از جاروبرقی را ببریم.همچنین تاکید کردیم که نباید کیسه جاروبرقی خیلی پر شده باشد.

چه طور از جاروبرقی بدون کیسه نگهداری کنیم؟ سوالی که این روزها خیلی جستجو میشود. خیلی از جاروبرقی های بدون کیسه شاخصی دارند که نشان دهنده زمان تخلیه مخزن می باشد.. این کمک کننده است. ولی حتی اگر مقدار زباله به شاخص هم نرسیده باشد، بهتر است که به هرحال محفظه تخلیه شود.

پیشنهاد می کنیم بعد از هربار استفاده آن را تخلیه کنید. اجازه ندهید زباله و آشغال ها داخل محفظه انباشته شوند. با توجه به نوع جاروبرقی بدون کیسه ای که شما دارید، حتی باید محفظه را آبکشی کنید تا مطمئن شوید همه کثیفی ها از بین رفته است.

وقتی محفظه تخلیه میشود، باید فیلتر اتصالی را هم تمیز کنید. می توانید فیلتر را جلوی سطل قرار دهید و ضربه بزنید تا همه آلودگی های چسبیده به آن یا ذراتی که احتمالا داخلش گیر افتادن جدا شوند.

بعد با انگشت یا هر شیئ تیز دیگری داخل اسلات های فیلتر را از کثیفی ها پاک نمایید. لازم نیست همه ذرات را پاک کنید، فقط در کل فیلتر تمیز باشد تا کارش را درست انجام دهد. بعضی از فیلتر ها هم قابل شستشو هستند.

طولانی شدن عمر جاروبرقی سامسونگ

۴- برس رول (پارویی) جاروبرقی را تمیز کنید

گاه به گاه، برس رول (پارویی) جاروبرقی خود را چک کنید. به مرور زمان چیزاهایی دور برس رول گیر میکنند که می تواند مانع از چرخش درست برس شود. چیزهایی مثل نخ، مو و سیم.

 پیشنهاد میکنیم برس را جدا کرده و آن رو تمیز کنید البته اگه برایتان راحت است، چون بهتر تمیز میشود، پس اگر نمیتوانید برس رو  سرجایش قرار دهید، همونطور تمیزش کنید.

با این که می تواند مدل به مدل فرق داشته باشد، در اکثر جاروبرقی ها رول به یک صفحه چسبیده است. پس اول باید صفحه را به یک طرف اسلات ها بکشید تا جدا شوند. وقتی چیزهای پیچیده به رول را تشخیص دادید، می توانید با انگشت یا قیچی از هم جدا نمایید.

بعد چیزای چسبیده رو آرام بکشید تا کاملا جدا شوند. در ضمن می توانید با آب و صابون شستشو دهید، و تا جایی که ممکن است تمیزش کنید.

حالا که رول رو از دستگاه جدا کردید، بهترین فرصت است که یاتاقان ها و کلاهک های  رول و داخلش را که بخشی از جاروبرقی است تعویض و یا تمیز کنید. ممکن است خراب و یا خیلی کثیف نباشند، اما تمیز کردن با یک دستمال نمدار می تواند هرگونه کثیفی و آلودگی که در این جاها گیر کرده است از بین ببرد.

۵- تسمه رو چک کنین

بعد از چک کردن برس رول، باید تسمه را چک کنید، که رول را در جای خودش نگه میدارد. اگر تسمه روی رول محکم نباشد، وقت آن رشده که که تعویض شود. بررسی کنید تسمه خیلی کشیده، فرسوده و یا باریک شده یا خیر؟! همچنین مطمئن شوید که کمربند از جای مشخصی آسیب دیده است یا نه.

 

 عمر مفید جاروبرقی سامسونگ

 

به عنوان یک قاعده کلی، تسمه باید هر شش ماه یا سالی یکبار تعویض شود.این یه عدد قطعی نیست، بستگی دارد شما چقدر از جاروبرقی خودتان استفاده می کنید، همچنین بستگی به مدل و برند جاروبرقی دارد. اگر از جاروبرقی خیلی استفاده نمیکنید، مثلا دو یا سه هفته یک بار جاروبرقی  را روشن میکنید، لازم نیست سالی دوبار تسمه را تعویض کنید. ولی اگر شما هر روز از جاروبرقی استفاده میکنید، باید هرچند ماه یکبار تعویض تسمه رو انجام دهید.

اگر تسمه را تعویض کردید، می توانید با جدا کردن رول این کارو انجام دهید، تسمه را بکشید و جدا کنید. تسمه جدید را قراردهید. این کار آسانی هست، و نیازی به تکنسین خاصی ندارد. در واقع، در دفترچه راهنمای جاروبرقی شما این موضوع آمده، که چطور قدم به قدم تعویض تسمه را انجام دهید.

 

۶- فیلترها و لوله های جاروبرقی را چک کنید

بیشتر مدل های جاروبرقی، مخصوصاً مدل های جدید، فیلترهای متصل شده دارند تا از ورود ذرات آلودگی به داخل اتاق جلوگیری کنند. اگر جاروبرقی شما فیلتر دارد، مرتبا آنرا تمیز کرده و تعویض نمایید.

مشاهده  تعمیر اتو مو شرق تهران

فیلتر پلاستیکی قابل آبکشی هستند، و اگر پارچه ای یا کاغذی هست تکانش دهید تا تمیز شوند، همه بستگی به این دارد فیلتر راحت جدا می شود یا خیر؟

خیلی نگران اهمیت تمیز کردن فیلتر نباشید.پوقتی خیلی مهم است که شما جاروبرقی با فیلتر HEPA داشته باشید، فیلتری که برای کمک به بهبود هوای داخل فضا طراحی شده است. بهتر نگه داشتن این فیلتر باعث میشود هوای تنفسی بهتری داشته باشید.

بعضی اوقات اشیاء بزرگی داخل لوله جاروبرقی گیر میکند، اگر متوجه شدید لوله اتصالی درست کار نمیکند، حتما چیزی داخلش گیر افتاده. برای اینکه متوجه شوید باید خوب داخل لوله را نگاه بندازید یا اینکه قلابی داخل لوله بفرستید و ببینید به چیزی گیر میکند یا نه. در اکثر موارد، چیزایی که گیر میکند جوراب، لباس زیر و یا اسباب بازی های کوچک اند.

۷- جاروبرقی را به تعمیرگاه مجاز جاروبرقی ببرید

اگر متوجه شدید جاروبرقی شما اشکالی پیدا کرده و نمی توانید از علتش سردر بیاورید، همیشه می توانید به تعمیرگاه تعمیر جاروبرقی مراجعه نمایید.

اگر متوجه شدید که جاروبرقی مثل قبل مکش کامل را ندارد، تعمیرکار تعمیرات جاروبرقی می تواند دستگاه شما را به خوبی تعمیر کنید تا مثل روز اول دوباره بتوانید از جاروبرقی خود به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.

همیشه داشتن یک بهترین جاروبرقی یک ارزو بزرگ برای هر خانم خانه داری است. کافیست نکاتی که خدمتتان عرض کردیم را رعایت کنید تا بتوانید بهترین جاروبرقی سال را داشته باشید.

آخرین راهکارها برای داشتن بهترین جاروبرقی

جاروبرقی یه جور ماشین است، و مثل هر وسیله دیگری در خانه شما، نیاز دارد تا به بهترین شکل ممکن نگهداری شود تا بهترین عملکرد خودش را داشته باشد. به خاطر تنوع زیاد قطعات ، نیاز به مراقبت و تمیزی بیشتر دارد. دانستن این کارها و انجام آنها خیلی آسان است.

نگه داشتن جاروبرقی در بهترین حالت کار سختی نیست و وقت زیادی نمی گیرد. فقط چند دقیقه زمان گذاشتن برای نگهداری درست از این وسیله می تواند چندین سال به عمرش اضافه کند.

جایگزین کردن یه جاروبرقی جدید می تواند خیلی هزینه بردار باشد، ، اما با توجه  کردن به نکات بالا، زمان لازم برای نگهداری جاروبرقی در کار نسبتاً سریع و بی دردسر خواهد بود.

تعمیرگاه مجاز تعمیر و سرویس جاروبرقی

اگر نیاز به تعمیر جاروبرقی خودتان دارید میتوانید از خدمات منحصرف به فرد مجموعه آشنا استفاده کنید. با تعمیرگاه مجاز تعمیر و سرویس جاروبرقی آشنا میتوانید بهترین جاروبرقی را داشته باشید.

نکات کلیدی نگهداری جاروبرقی

به صورت منظم:

۱- کیسه جاروبرقی را عوض کنید

۲- مطمئن شوید که قسمت سر لوله جاروبرقی با ریزه آشغال مسدود نشده است

۳- فیلترهای جاروبرقی را تمیز یا تعویض کنید.

نگهداری جاروبرقی در شرایط خوب این اطمینان را می‌دهد که عمر مناسب داشته و بهترین ارزش در برابر پول پرداختی برای آن را خواهد داشت.از تعمیرات پرهزینه جاروبرقی با رعایت بعضی نکات جهت بازدید و نگهداری آن قابل اجتناب خواهد بود. بنابراین چه اقدامات نگهداری و سرویس برای جلوگیری از فرسوده شدن جاروبرقی قبل از موعد آن در پیش بگیرید.

استفاده عمومی و نکات نگهداری از جاروبرقی

  • از کابل جاروبرقی با احتیاط استفاده کنید از کشیدن دو شاخه برق با کابل، یا جمع کردن خودکار کابل موقعی که به جای گیر کرده یا مانعی دارد پرهیز کنید.
  • کیسه جاروبرقی را مرتبا بازدید نمایید فراموش نکنید که برای تعویض کیسه جاروبرقی نباید حتماً تا خرخره پر شده باشد! زیرا جاروبرقی مقداری از قدرت مکش هم خود را وقتی کیسه بیشتر از نیمه پر باشد از دست می‌دهد. هرگز از کیسه‌های کاغذی دوباره استفاده نکنید زیرا با یکبار استفاده منافذ آنها پرشده و ممکن است باعث گرم شدن بیش از حد موتور جاروبرقی که سعی به ایجاد گردش هوا دارد، شود
  • قبل از جارو کردن چیزهای از قبیل جوراب بچه‌ها یا سکه که ممکن تصادفی وارد لوله جاروبرقی شوند را از روی سطح جمع‌آوری کنید. خیلی از مواقع لوله جاروبرقی به همین طریق مسدود می‌شود، بنابراین اگر جاروبرقی شما خوب کار نمیکند از مسدود نبودن لوله با رد کردن چیزی بلند و باریک مانند دسته طی اطمینان حاصل کنید.

نگهداری از قطعات جاروبرقی – راهنمای قدم به قدم

۱- قسمت سری جاروبرقی را از نظر گرفتگی بررسی نمایید. یکی از قسمت های اصلی جاروبرقی که نگهداری آن مهم است، قسمت سری لوله است که powerhead یا Beater bar هم گفته می‌شود که همان قسمت پهنی است که به انتهای لوله متصل است و روی سطح کشیده می‌شود. با بالا آوردن این قسمت و نگاه کردن به داخل آن به راحتی مشخص می‌شود که آیا این بخش گرفتگی دارد وبرای تعمیر جارو برقی نیاز به تعمیرکار دارد یا نه ؟

مشاهده  تعمیرات جاروبرقی ناسیونال

۲- قسمت سری لوله جاروبرقی را باز کنید. برای انجام اینکار صفحه پایینی متصل به قسمت سری را باز کنید. ممکن است راحت باز شود، ممکن هم هست به پیچ‌گوشتی جهت بازکردن پیچ‌ها نیاز داشته باشید. البته فراموش نکنید پیچ های باز شده را نگهداری کنید ! با دقت برس چرخان را از جای خود خارج کنید اما دقت کنید که در چه جهتی در جای خود قرار می‌گیرد.

۳- آشغال ها را پاک کنید. کرک ها ، نخ و موهایی را که دور برس چرخان جمع شده‌اند پاک کنید. البته شاید به یک قیچی برای بازکردن آنها نیاز داشته باشید.

عمر مفید جاروبرقی

۴- کنترل کنید که برس به راحتی میچرخد. اگر اینطور نیست پیچ‌های انتهای آنرا باز کنید و آشغال های جمع‌شده توی آنرا پاک کنید. این کار ساده میتوانید از تعمیرجاروبرقی جلوگیری کند البته به نسبت میزان استفاده باید هراز گاهی برس را تعویض کنید.

۵- تسمه جاروبرقی را چک کنید. تسمه بالی برس چرخان قرار دارد. اینکار را میتوانید با خارج کردن صفحه زیر قسمت سری لوله جاروبرقی و گذاشتن یا انگشت زیر تسمه برای بررسی سفتی آن ، انجام دهید. هر گونه فرورفتگی، ترک خوردگی یا پارگی قابل ملاحظه، به معنای نیاز به جایگزینی تسمه می‌باشد. تعویض سالی یکبار این تسمه ایده خوبی است که البته به میزان استفاده از جاروبرقی هم بستگی دارد

7- فیلترها کثیف با معنای کارایی پایین جاروبرقی است بنابراین یک نکته بسیار مهم در نگهداری از جاروبرقی اطمینان از کارکرد درست فیلترها است. مدلهای مختلف جاروبرقی انواع مختلف از فیلترها دارند که بعضی از آنها قابل شستشو و بعضی باید تعویض شوند. بنابراین قبل از اقدام به هر کاری دستورالعمل های مدل جاروبرقی خود را بررسی کنید

۸- جاروبرقی اگر از نوع کیسه‌ای باشد ممکن است دارای چندین فیلتر باشد. فیلترهای فوم که در خروجی هوای جاروبرقی قرار دارند معمولاً قابل شستشو با آب هستند اما مطمئن شوید که قبل از نصب مجدد کاملا خشک شده باشند. فیلترهای پلاستیکی باید با یک دستمال نرم یا برس ترجیحاً روی سطل آشغال تمیزی شوند.

 

چیزهایی که برای نگهداری از جاروبرقی خود باید مراقب آنها باشید

  • قبل از هر گونه اقدام به تعمیرات و بررسی هزینه تعمیرات جاروبرقی حتما آنرا از برق بکشید. ممکن است خیلی واضح به نظر برسد اما فشردن اشتباهی یک کلید ممکن است باعث شروع به کار غیرمنتظره جاروبرقی و نهایتاً آسیب‌دیدگی فیزیکی یا برق گرفتگی شود.
  • اگر جاروبرقی شما به شکل ناگهانی از کار افتاد ممکن است بیش از حد داغ شده باشد در اینصورت انرژی خاموش کرده و از برق بکشید و حداقل نیم ساعت برای خنک شدن آن قبل از استفاده مجدد صبر کنید . این موضوع ممکن است نشانه این باشد که دستگاه نیاز به تعمیر دارد و بنابراین در صورتی که مشکل برطرف نشد از متخصص مشاوره بگیرید.
  • دستگاه جاروبرقی خود را از لحاظ سروصدا و کارآیی زیرنظر داشته باشید تا بدانید چه مواقعی نیاز به بازدید دارد
  • بازدید منظم قطعات داخلی، کیسه و لوله بعد از هر بار استفاده، حتی در صورت عدم بروز مشکل، به کاهش نیاز به تعمیرات در بلندمدت منجر می‌شود
  • به خاطر داشته باشید که برای مراقبت و نگهداری عمومی از دستگاه خود حتماً باید دستورالعمل های سازنده را بخصوص قبل از اقدام برای خارج کردن قطعات جاروبرقی برای تمیز کردن آنها، بررسی نمایید.
  • همانطور که دیدید صرفاً با انجام اقدامات ساده ای جهت نگهداری و مراقبت از دستگاه های نظافت مانند جاروبرقی می‌توان آنها را به شکل مفیدتری استفاده کرد. با به خاطر سپردن این نکات میتوانید عمر جاروبرقی خود را افزایش داده و برای زمان بیشتری از آن استفاده مفید نمود.
4.6/5 - (267 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات تعمیرات در سراسر تهران

واتس اپ phon تماس فوری واتس اپ درخواست آنلاین