🎉 10% تخفیف به مدت محدود فقط تا 10 مهر

خاموش شدن ماکروفر بعد چند ثانیه

خاموش شدن ماکروفر بعد چند ثانیه

خاموش شدن ماکروفر بعد چند ثانیه

همانطور که از موضوع عنوان شده مشخص است می خواهیم درباره خاموش شدن ماکروفر بعد چند ثانیه و مسائل مرتبط با آن صحبت کنیم. پس حتما همراه ما باشید. در جهان امروز پیشرفت تکنولوژی سبب شده دستگاه های چشم گیر و پرکاربردی مانند ماکروفر کمی از کارهای ما در حیطه های مشخصی کم کرده و حتی از میزان زمان و وقتی که برای انجام آنها می گذاریم کم شود.

یکی از دستگاه های پیشرفته دنیا که مشتریان زیادی را به خود جذب کرده است دستگاه ماکروفر می باشد،این دستگاه به علت آماده و گرم کردن غذا در مدت زمانی بسیار کوتاه در بین افراد از محبوبیت زیادی برخوردار می باشد.

حال باید به موضوع اصلی بپردازیم. در توضیح خاموش شدن ماکروفر بعد چند ثانیه می توان گفت خاموش شدن پس از چند ثانیه ایراد و مشکلی است که از جانب خریداران و مشتریان مربوطه مطرح و به دلیل عمومی بودن این مشکل،جدی تلقی می شود.

در بعضی مواقع پیش آمده است که برای گرم کردن غذایتان عجله داشته اید و باید به کارهای دیگری می رسیدید اما به دلیل خاموش شدن ماکروفر بعد چندثانیه و در حین کار که از قضا منتظر آماده شدن غذا بودید، می بینید که ای بابا باز هم دستگاه ماکروفرتان خاموش شده و غذا هم بدون گرم شدن داخل دستگاه منتظر نشسته است!

در صورت داشتن همچین تجربه ای حتما مطالب بعدی را دنبال کرده و از دست ندهید،به سراغ خوب جایی آمده اید. حال وقت آن است که به علت این مشکل و توضیحات بیشتر بپردازیم.

علت خاموش شدن ماکروفر بعد چند ثانیه چیست؟

 1. اختلال در سیستم فن دستگاه ماکروفر
 2. مگنترون(یکی از اقسام اصلی دستگاه که لامپ اشعه هم نامیده می شود و سبب گرم شدن غذا در ماکروفر می گردد)
 3. خرابی کلیدهای درب دستگاه که پیش تر به آن اشاره کردیم
 4. نوسانات برق و اتصالی کردن مدار دستگاه ماکروفر
 5. خراب شدن صفحه کلید و لمس صفحه دستگاه ماکروفر
 6. مین برد فرمان
 7. خراب بودن قفل درب
 8. خراب بودن ترانس های ولتاژ(ترانس ولتاژ بالای دستگاه ماکروفر)
 9. اختلال در ترموستات(تنظیم دما)
 10. اختلال در محافظ حرارتی موجود در دستگاه که از دمای بیش از حد ماکروفر جلوگیری می کند.
 11. انسداد در هواکش دستگاه ماکروفر
 12. اختلال در برد و عملکرد دستگاه
 13. و ..

تا به اینجا برخی از این قطعات مهم و دخیل بر خاموش شدن ماکروفر بعد چند ثانیه را نام بردیم.

خاموش شدن ماکروفر بعد چند ثانیه

علل خاموش شدن ماکروفر بعد چند ثانیه

مهم ترین و اصلی ترین علت موجود نوسانات برق می باشد که شایع ترین مشکل را در طی این جریان به دلیل نوسانات پیش آمده اش در بردارد که آن را شرح می دهیم.

به دلیل نوسانات رخ داده درب ماکروفر و کلیدهای آن دچار خرابی و مشکل می شوند و حتی ممکن است با پریدن فیوز منزل افراد نیز کلید درب دستگاه که به آن میکروسوئیچ می گویند دچار مشکل و اختلال شود. بنابراین شایع ترین اتفاق رایج نیز اختلال میکروسوئیچ دستگاه ماکروفر می باشد.

همچنین همین اتصالات و نوسانات کوتاه برق در دستگاه سبب می شوند به هنگام بستن ناگهانی درب ماکروفر دستگاه خاموش شود و این اتفاق هم باعث گردد فیوز منزل بپرد. البته دلایل دیگری هم نیز برای این مشکل وجود دارد که نمی توان از آن ها چشم پوشی کرد، در کمی قبل به این موارد اشاره ای شد

مشاهده  تعمیرات لباسشویی بوش

دستگاه های ماکروفر و یا حتی سولادارم ها و..در حین خرابی و بروز مشکل ممکن است دچار خاموشی شوند پس خاموش شدن ماکروفر بعد چند ثانیه عمری متداول است. خاموش شدن ناگهانی ماکروفر بدون دلیل اتفاق نمی افتد و به طور قطع باید اشاره کرد که مشکل از جانب یکی از قطعات موجود در دستگاه ماکروفر می باشد زیرا هر یک از این قطعات در ارائه خدمت و کارکرد صحیح ماکروفر دخیل هستند.

بنابراین علتی وجود دارد که دستگاه ماکروفر شما به طور ناگهانی و پس از چند ثانیه خاموش می شود و این علت به خرابی بعضی قطعات موجود در دستگاه برمی گردد.باید اشاره کنیم در برخی موارد هم احتمال می رود به علت استفاده مداوم از دستگاه و یا قرار دادن درجه بالای اشعه لامپ برای گرم کردن غذا و دمای بیش از حد ترموستات دستگاه به طور روزمره و دنباله دار،خاموش شدن ماکروفر بعد چند ثانیه و در حین کار را سبب شود.

امیدواریم از مطالبی که تا به حال در خصوص علل خاموش شدن ماکروفر بعد چند ثانیه برایتان بازگو کردیم به خوبی استفاده کرده باشید. با تشکر از همراهی شما بزرگواران،لطفا برای تکمیل اطلاعات ادامه مطالب را نیز دنبال نمائید.

در صورت خاموش شدن ماکروفر بعد چند ثانیه چه کنیم؟

شما عزیزان می توانید با راهنمایی از تعمیرکاری متخصص و با تجربه علت خاموش شدن ماکروفر بعد چند ثانیه و در حین کار را جویا شوید. پس تعمیر ماکروفر خاموش شدن ماکروفر بعد چند ثانیه را جدی بگیرید

حال بهتر است این مشکل از سوی تعمیرکاری متخصص تعمیر و رفع گردد زیرا متخصص این کار قطعا از تجارب بیشتری در این زمینه برخوردار می باشد و ممکن است مشکل ایجاد شده سریع تر از زمان ممکن با تشخیص درست وی حل شود.

همچنین دستگاه ماکروفر دارای ترانس ولتاژ است که این میزان ولتاژ بالایی هم بوده و کم نمی باشد؛بنابراین باید از تعمیر کردن آن به تنهایی بپرهیزید و حتما از تعمیرکار مجرب و دارای سابقه کار که در این زمینه متخصص است کمک بگیرید.

برای تأکید بیشتر باید ذکر کنیم؛تعمیر کردن دستگاه ماکروفر که دارای خاموش شدن ماکروفر بعد چند ثانیه است ،سولاردام و..که با جریان زیادی از برق همراه اند بدون تخصص و آگاهی مربوطه به قدری خطرناک است که در صورت بلد نبودن حل مشکل و دستکاری بیهوده آن و از همه مهم تر نیز ولتاژ بالای درون قطعات دستگاه حتی پس از قطع شدن جریان برق،سبب  خطراتی مثل برق گرفتگی و مرگ می شود.

شکی نیست که شما عزیزان به خوبی می دانید که تعمیر وسایل برقی به تخصص لازم نیاز دارد و به قولی می دانید که همیشه می گویند کار را باید به کاردانش سپرد.از آنجا که شاید علاقه ای به دانستن مشخصات قطعات نام برده و اطلاع از علل خرابی آن قطعات نداشته باشید از پرداختن به این موضوعات رد می شویم و مباحث را تا همینجا نگه می داریم.

سعی کردیم توضیحاتی که هنگام خاموش شدن ماکروفر بعد چند ثانیه؛ که آگاهی شان خالی از لطف نبوده و موثر تلقی می شود را برایتان شرح دهیم. بسیار خرسندیم که شما عزیزان تا انتهای مطالب ما را همراهی کرده اید..

مشاهده  معایب و مضرات استفاده از سولاردام

 

 

 

 

 

 

4.6/5 - (235 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات تعمیرات در سراسر تهران

واتس اپ phon تماس فوری واتس اپ درخواست آنلاین