مزایا و معایب دستگاه سولاردم

مشکلات رایج در سولاردم الجی و سامسونگ

امروزه می توان گفت دیگر همه جهان با نام دستگاه های مایکروفر و مایرکروویو آشنا هستند و تا حدودی با کارایی آن ها آشنا هستند . همچنین در رابطه با دستگاه سولاردام (سولاردوم) که از نظر ظاهر و کارایی تقریبا شبیه به مایکروفر و مایکروویو می باشد نیز می توان این نظریه را داشت، طبق تحقیقات بیشتر از مایکروویو، امروزه سولاردام (سولاردوم)  روانه بازار شده است که توجهات زیادی را به سمت خود جلب کرده اند ، البته عده ای این دستگاه را با نام سولاردوم صدا می زنند ! البته  هنوز هم کسانی هستند که از وجود این نوع دستگاه اطلاع ندارند و وقتی نام آن را می شنوند سوالاتی مانند سولاردام چیست ؟ ، سولاردام چه کارایی دارد ؟ و … برای آنان به وجود می آید . ژاو سرویس نمایندگی تعمیرات سولاردام الجی و سولاردام سامسونگ   در این مقاله قصد دارد تا به طور کامل به این سوالات پاسخ دهد و شما را با کارایی های دستگاه سولاردام آشنا کند.

در حقیقت ابتدا وقتی نام انواع برندهای سولاردام (سولاردوم) را شنیده می شود، از اینکه هر کدام چه مزیت و معایبی دارد سردرگم خواهید شد  و  کاربرد هر کدام از برندهای سولاردام (سولاردوم) الجی ، سولاردام (سولاردوم) سامسونگ و … هیچ اطلاعی در دست نخواهید داشت، اما با کمی جست و جو و پرس و جو همچنین مطالعه مقالاتی از این قبیل می توانید  اطلاعات خود را بالا ببرید . در این مقاله  مشکلات رایج در سولاردم الجی و سامسونگ، شناخت تفاوت های بین سولاردام و مایکروویو و مایکروفر ، تفاوت سولاردام و مایکروفر ، بهترین برند سولاردام  را مطالعه کنید.

دستگاه سولاردم (سولاردوم) چیست ؟

در واقع کارشناسان برند ال جی نمونه دستگاهی شبیه به مایکروفر و مایکروویو را طراحی کرده اند که می توان گفت ترکیبی از فناوری مایکروویو و امواج نوری است. سولاردام (سولاردوم) را می توان همان دستگاه مایکروویو تصور کرد با این تفاوت که سیستم جدیدی به نام المنت های نوری به آن اضافه شده است ( البته تفاوت های دیگر هم وجود دارد که در ادامه آن ها را با هم بررسی خواهیم کرد ) . در سولاردام (سولاردوم) این امواج نوری گرمای بسیار بالایی را از خود توزیع می کنند ، وقتی مواد غذایی را درون دستگاه سولاردام (سولاردوم) قرار می دهید این سیستم با روشن شدن دستگاه شروع به فعالیت می کند .

 

مضاف بر آن در کف محفظه سولاردام (سولاردوم) الجی و سامسونگ  یک سیستم جدید به نام سیستم مگاهیتر وجود دارد که امواج نورانی و گرمایی را از قسمت زیرین به مواد غذایی می تاباند و سبب گریل شدن و خوب پخته شدن مواد غذایی می شود . نکته دیگری که وجود دارد این است که محفظه پخت سولاردام به شکل دایره ساخته شده است تا به این شیوه امواج گرمای نورانی بهتر به همه جای مواد غذایی تابانده شود . تا اینجا قطعا پاسخ سوال دستگاه سولاردام چیست را پیدا کرده اید .

وجود گرمای امواج نورانی باعث می شود بتوان انواع غذاهای لذیذ و خوشمزه ای را درون سولاردام ها تهیه کرد بدون ان که قرار باشد این مواد غذایی ویتامین های خود را از دست بدهد .

کارایی سولاردام (سولاردوم) چیست ؟

 در رابطه با نحوه عملکرد دستگاه سولاردام (سولاردوم)الجی و سامسونگ و این که چگونه می تواند مواد غذایی را آماده کند آشنا شدیم ، خوبی سولاردام (سولاردوم)الجی و سامسونگ این است که آب مواد غذایی را تبخیر نمی کند و در این حالت غذا دیگر ظاهر خشک و سفتی پیدا نمی کند . اگر دوست دارید تا غذاهای شما حالت نرم و آبدار خود را حفظ کنند بهتر است نمونه ای از دستگاه سولاردام (سولاردوم)الجی و سامسونگ را در منزل خود داشته باشید ، به عنوان مثال وقتی مرغی را برای بریان کردن درون دستگاه قرار می دهید متوجه خواهید شد که مرغ شما بدون خشک شدن کاملا بریان و پخته می شود و همینطور از طعم خوبی هم برخوردار خواهد بود .

 سولاردم الجی و سامسونگ

 

کانوکشن سولاردوم چیست ؟

این نوع سوال از جمله از سوالاتی است که زیاد از ما پرسیده می شود ، این دستگاه مجهز به عملکرد کانوکشن می باشند که بسیار کاربردی بوده اند . در واقع کانوکشن در سولاردام (سولاردوم) الجی و سامسونگ این امکان را می دهد تا شما غذای خود را با 4 برابر سرعت و یا حتی بیشتر نسبت به اجاق گاز معمولی گرم کنید . با استفاده از سولاردام (سولاردوم) الجی و سامسونگ می توان عملیات هایی مانند گرم کردن ، یخ زدایی و پخت برخی از غذاها را انجام داد .

مشاهده  تعمیر زنگ زدگی درب یخچال

البته نکته دیگری هم که در پاسخ به سوال کانوکشن در سولاردام چیست باید بیان کنیم این است که کانوکشن نوعی فن است که کمک می کند تا حرارت به وجود آمده در دستگاه به خوبی در همه جا چخش شود .

مزایای سولاردام :

در این جا پاسخ سوال مزایای سولاردوم (سولاردوم)الجی و سامسونگ چیست را بررسی می کنیم :

 • سرعت پخت (سولاردوم)الجی و سامسونگ نسبت به یک مایکروویوی معمولی بالاتر است .
 • سولاردام ها (سولاردوم)الجی و سامسونگ  در کوتاه ترین زمان ممکن به سرعت گرم می شود .
 • مواد غذایی که در برابر اشعه ها پخته می شود علاوه بر مزایایی که به همراه دارند دارای معایب هم هستند که در اینجا پاسخ سوال معایب سولاردم چیست را بررسی می کنیم .
 • مواد پخته شده درون سولاردام (سولاردوم)الجی و سامسونگ از کیفیت و طعم بهتری برخوردار هستند .
 • در کوتاه ترین زمان ممکن میتوان بهترین غذاها را آماده کرد .
 • مواد غذایی پخته شده توسط سولاردام ها باعث افزایش سطح کلسترول ، و کاهش هموگلبین می شود .
 • هر نوع ظرفی را نمیتوان درون سولاردام (سولاردوم)الجی و سامسونگ استفاده کرد .
 • این نوع دستگاه ها پر مصرف هستند پس اگر از آن استفاده می کنید باید هزینه های ناشی از مصرف برق را در نظر بگیرید .
 • این دستگاه ها از قیمت بالایی برخوردار هستن پس بهتر است قبل از خرید بودجه خود را مشخص کنید .
 • سولاردام  (سولاردوم)الجی و سامسونگ ویتامین ها و و املاح معدنی مواد غذایی را از بین نمیبرد به گونه ای سلامت غذا را حفظ می کند.

معایب سولاردام :

در کل می توان گفت مایکروفر ها به وسیله مگنترون ها و المنت ها کار می کنند و عملیات های مانند یخ زدایی و گریل کردن غذا را شامل می شوند . وجود المنت ها این امکان را ایجاد می کند تا به وسیله آن ها انواع مدل های پخت و گریل کردن را انجام دهید . به خصوص برای درست کردن انواع شیرینی و کیک ها . اما درون مایکروویو ها این المنت ها وجود ندارد و تنها با استفاده از اشعه ها و امواج مایکروویو کار می کنند . البته به گفته برخی از افراد مواد غذایی درست شده درون مایکروویو ها خشک تر هستند.

مایکروفر ها دارای المنت های معمولی هستند که در کنار آن عملکرد هایی چون گریل کردن و پخت را شامل می شود ، در مایرکووویو ها تنها امواج درون مایکروویو هستند که به عمل پخت غذا کمک می کنند و در رابطه با سولاردام ها هم باید این گونه بگوییم که در این نوع دستگاه ها علاوه بر امواج گرمایشی نوری هم وجود دارد که به پخت بهتر غذا کمک می کند .

taamirsolardam.5

تفاوت سولاردوم با مایکروفر (مایکروویو)

در رابطه با این موضوع باید بگویم که ما نمیتوانیم انتخاب کنیم و به شما بگوییم که کدام دستگاه برای شما بهتر است و کدام یک کاربردی تر هستند در واقع انتخاب هر یک از این دستگاه ها به سلیقه و نیاز شما بستگی دارد ، به همین دلیل توصیه ما این است که بر اساس راهنمای خرید ابتدا انتظارات خود را بررسی کنید و سپس ببینید که کدام دستگاه می تواند انتظارات شما را بر طرف کند .

خیلی از افراد هستند که در زمان خرید سولاردام های گیج می شوند و نمی دانند که چه مدل و یا چه برندی از سولاردام را انتخاب کنند بنابراین ما در اینجا نکات راهنمای خرید سولاردام ها معرفی کرده ایم .

1. ابعاد سولاردام 

سولاردام ها در ابعاد و اندازه های گوناگونی در بازار وجود دارند ، قبل از خرید سولاردام نیاز است تا ابتدا فضای مناسبی را که نیاز است در آن سولاردام خود را نگهداری کنید را در نظر بگیرید و سپس متناسب با آن فضای دستگاه خود را خریداری کنید . می توان طول و عرض دستگاه را اندازه گیری کرد ، یادتان نرود که اندازه محفظه داخلی دستگاه را هم اندازه گیری کنید . شما میتوانید در مقاله ابعاد سولاردام از ابعاد این دستگاه ها مطلع شوید .

2. توان مصرفی سولاردام سولاردوم

سولاردام ها جزو دستگاه های پر مصرف به شمار می روند البته مصرف برق دستگاه ارتباط مستقیمی با توان مصرفی دارد بنابراین توصیه ما این است که به سراغ دستگاه هایی بروید که که از توان مصرفی مناسبی برخوردار باشد . در واقع دستگاه هایی که از حجم بزرگ تری برخوردار باشند توان مصرفی بیشتری را شامل می شوند .

مشاهده  نشانه های سوختن موتور جاروبرقی

3. انواع برنامه پخت سولاردوم

این نوع دستگاه ها عموما دارای برنامه های پخت متفاوتی هستند و دارای تنظیمات های متفاوتی هستند که از جمله از آن ها می توان به تنظیمات تایمر ، تنظیمات درجه بندی حرارت و … اشاره کرد . قبل از خرید دستگاه در نظر بگیرید که می خواهید که می خواهید دستگاه شما شامل چه برنامه ها و تنظیماتی باشد .

4. بهترین مارک سولاردوم

در صدر برترین برند های سولادام می توان به برند ال جی ، برند کنوود ، فلر ، پانا سونیک ، بوش و، دوو و … اشاره کرد قبل از خرید برترین مارک سولاردام را برسی کنید و سپس اقدام به خرید اقدام به خرید آن ها کنید البته هر کدام از این برند ها مدل های متفاوتی از سولاردام ها را با ویژگی های متفاوت روانه بازار می کنند که باید حتما قبل از خرید آن ها را بررسی کنید . اگر از شما پرسیدن بهترین مارک سولاردام چیست ، برند های نام برده شده را ذکر کنید .

5. خرید از نمایندگی معتبر

قطعا از وضعیت بازار اطلاع دارید که روز به روز برند های نا معتبر و محصولات بی کیفیت و تقلبی روانه بازار می شوند ، به همین منظور توصیه ما این است که از فروشگاه های معتبری و شناخته شده ای محصولات خود را خریداری کنید که دارای نمایندگی برند های برتر هستند خرید کنید .

مشکلات رایج در سولاردم سامسونگ

 

6. قیمت سولاردوم

قیمت سولاردام ها تقریبا همانند قیمت مایکروفر ها و مایکروویو ها می باشد و تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند اما با توجه به نوع برند و ویژگی هایی که یک سولاردام می تواند داشته باشد می توان گفت که از تنوع قیمت بالاتری برخوردار هستند .

بهترین مارک سولاردام چیست ؟

برند های بسیار گوناگونی هستند که مدل های متنوعی از سولاردام ها را روانه بازار می کنند ، از بهترین برند سولاردام می توان به برند های بوش ، دوو ، پاناسونیک ، ال جی و … اشاره کرد .

مایکروویو و سولاردام دو وسیله برقی تقریبا مشابه به یکدیگر بوده و دارای تفاوت‌های اندکی هستند. هر دو برای پخت غذا و گرم کردن آن مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از اصلی ترین تفاوت‌های بین آن‌ها وجود اشعه WAVE در (سولاردوم)الجی و سامسونگ است. در (سولاردوم)الجی و سامسونگ به جای این اشعه از انرژی نوری برای پخت غذا استفاده می‌شود. این دو وسیله برقی همانند سایر لوازم آشپزخانه دچار مشکلات زیادی می‌شوند. بنابراین لازم است نحوه تعمیر سولاردام (سولاردوم)الجی و سامسونگ را بدانید. با ما همراه باشید تا بتوانید به آسانی مشکلات مربوط به سولاردم را برطرف کنید.

مشکلات رایج در سولاردم :

معمولا بروز مشکل در این دسته از لوازم به دو طریق نمایان می‌شود:

 چرا سولاردوم غذا را گرم نمی‌کند؟

اولین و رایج ترین مشکل در رابطه با مایکروویو و سولاردم گرم نکردن غذا با وجود کار کردن آن هاست. دلایل متعددی موجب بروز این مشکل می‌شود:

دیود خراب شده است. در این صورت ولتاژ مورد نظر توسط سولاردم و مایکروویو دریافت نمی‌شود. در نتیجه غذا به خوبی گرم نخواهد شد. برای حل این مشکل دیود باید تعویض گردد.

خراب شدن سوئیچ درب سولاردم یا مایکروویو که باید تعویض گردد.

حجم غذا زیاد است. بهتر است از حجم غذای مورد نظر کم کنید.

کثیف بودن فضای داخلی موجب عدم انتقال حرارت در محفظه می‌شود. بنابراین فضای داخلی را تمیز کنید تا مشکل برطرف گردد.

اگر غذای شما بیش از حد چرب باشد، زمان بیشتری برای گرم شدن نیاز دارد. بنابراین اندکی بیشتر صبر کنید. در صورت گرم نشدن با تعمیرکار تماس بگیرید.

چرا سولاردم جرقه می‌زند؟

اولین دلیل، ایراد در اتصالات برقی و داخلی مایکروویو و سولاردم است. برای اطمینان از این موضوع یک لیوان آب داخل مایکروویو قرار دهید. در صورت جرقه زدن مشکل از قطعات داخلی است. با یک تعمیرکار تماس بگیرید.

ممکن است استفاده از ظروف استیل باعث بروز این مشکل شود. از ظروف لب پر استفاده نکنید. چرا که ممکن است بر اثر برخورد امواج با بخش لب پر شده جرقه ایجاد شود. کثیف شدن قطعات داخلی سولاردم عاملی دیگر در ایجاد جرقه است. بنابراین پس از هر بار استفاده آن را تمیز کنید.

مشاهده  نمایندگی تعمیرات اجاق گاز فریجیدر

 چرا سینی سولاردم (سولاردوم) الجی و سامسونگ نمی‌چرخد؟

دو دلیل برای نچرخیدن سینی سولاردم وجود دارد. اولین دلیل کثیف شدن سینی و محفظه داخلی است. این بخش باید از چربی و یا ذرات غذا به طور کامل پاکسازی شود. دلیل دوم خراب بودن قطعه شفت است. اگر با قرار دادن ظرفی سنگین سینی نچرخد، شفت باید تعویض گردد.

چرا سولاردوم روشن نمی‌شود؟

اگر سولاردم یا مایکروویو شما روشن نمی‌شود، احتمالا اتصالات برق به آن قطع شده است. از سالم بودن پریز برق و دو شاخه اطمینان حاصل کنید. از طرفی جهت اتصال مایکروویو و سولاردم به جریان برق، باید مستقیما دو شاخه را به پریز متصل کنید. برای این منظور از سه راهی استفاده نکنید.

دلیل دوم فعال بودن قفل کودک است. برای بررسی آن یکی از کلید‌های صفحه نمایش را فشار دهید. در صورت نمایش حرف L متوجه می‌شوید قفل کودک فعال است. جهت خروج سولاردم از قفل کودک دکمه  stop/clearرا به مدت 5 ثانیه فشار دهید تا از حالت قفل خارج شود.

چرا سولاردوم صدای زیادی تولید می‌کند؟

در صورتی که سینی، ریل و یا شفت به درستی داخل محفظه قرار نگرفته باشد، هنگام کار صدای زیادی از سولاردم یا مایکروویو تولید می‌شود. با بررسی کردن این بخش‌ها و جاسازی صحیح، مشکل را برطرف نمایید. کثیف بودن ریل سینی نیز یکی از علل صدای زیاد در این وسیله است. آن را تمیز کنید.از قرار دادن ظروف سنگین بر روی سینی مایکروویو و سولاردم خودداری کنید.

مشکلات رایج در سولاردم الجی

 

چرا گریل سولاردم نمی‌شود؟

 • المنت دچار مشکل شده است.
 • ترموستات خراب شده است.
 • برد خراب شده است.
 • برای اطمینان از سالم بودن برنامه گریل، دکمه start را فشار دهید. در صورتی که به رنگ قرمز باشد ،گریل سالم است. در غیر این صورت از تعمیرکار کمک بخواهید.

چرا سولاردم (سولاردوم) الجی و سامسونگ در حین کار خاموش می‌شود؟

 • خراب شدن قفل درب سولاردام  اصلی ترین دلیل است. در این حالت دستگاه پس از 3 ثانیه خاموش می‌شود.
 • خراب شدن فن موتور، ترانسفر و یا تاچ پد می‌تواند دلیل خاموش شدن ناگهانی سولاردم باشد.
 • استفاده طولانی مدت از این وسیله موجب معیوب شدن قطعات می‌شود. بنابراین برای برطرف نمودن این مشکل، با یک تعمیرکار تماس بگیرید تا علت اصلی مشخص شود.
 • روشن ماندن لامپ داخلی پس از بستن درب
 • سولاردم (سولاردوم)الجی و سامسونگ اصولا دارای 3 تا4 قفل است. خراب شدن هر کدام از این قفل‌ها منجر به عملکرد ناصحیح دستگاه می‌شوند. بنابراین برای برطرف کردن این مشکل درب را ببندید. اگر پس از بستن، مجددا لامپ داخلی روشن بماند، دلیل بر خراب بودن قفل است که باید تعویض شود.

تعمیر سولاردم در محل

اگر متوجه مشکلی خاص در رابطه با دستگاه سولاردم (سولاردوم)الجی و سامسونگ خود شده‌اید با ما تماس بگیرید. آرا سرویس با بهره‌ مندی از بهترین تیم مهندسی، شما را در زمینه تعمیر لوازم خانگی و سولاردم کمک خواهد کرد. ما به عنوان نمایندگی مجاز تعمیرات لوازم خانگی آماده ارائه خدمات تضمینی به شما هستیم.

نتیجه گیری

در مطالب فوق به اختصار مشکلات رایج در سولاردم (سولاردوم) الجی و سامسونگ و نحوه تعمیر آن را بیان کردیم. به طور کلی رایج ترین مشکلاتی که ممکن است در یک سولاردام (سولاردوم) الجی و سامسونگ بروز کند به شرح زیر است:

مشکلات رایج در سولاردم

علت بروز مشکل

 گرم نکردن غذا  خراب بودن دیود،خراب شدن سوئیچ درب،زیاد بودن حجم غذا،کثیف بودن فضای داخلی،چرب بودن غذا
 جرقه زدن سولاردم  ایراد در اتصالات برقی و داخلی، استفاده از ظروف استیل، کثیف شدن قطعات
 نچرخیدن سینی داخلی  کثیف بودن سینی و محفظه داخلی، خراب بودن شفت
 روشن نشدن دستگاه  ایراد در اتصالات برق، فعال بودن قفل کودک
 صدای زیاد دستگاه  قرارگیری ناصحیح سینی، ریل و شفت، کثیف بودن ریل سینی، قرار دادن وسیله سنگین بر روی سینی
 روش نشدن بخش گریل  خراب شدن المنت، ترموستات و برد دستگاه
 خاموش شدن دستگاه در حین کار  خراب شدن قفل درب، خراب شدن فن موتور، معیوب شدن قطعات

 

4.6/5 - (281 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات تعمیرات در سراسر تهران

واتس اپ phon تماس فوری واتس اپ درخواست آنلاین